PDA

Επιστροφή στο Forum : O & O Defrag



netlag
04-12-05, 23:59
Απλα παραθετω το μηνυμα μου στο thread http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=24728

Guys αν ψαχνεται για defrag μια ειναι η λυση: O & O Defrag.
http://www.oo-software.com/en/products/oodefrag/

Το προγραμμα ειναι απιστευτο...εχει και 5 διαφορετικους αλγοριθμους για ανασυγκροτηση.

Για να καταλαβετε.Πρωτα καντε μια ανασυγκροτηση με το windows defrag η οποιο αλλο προγραμμα εχετε μετα καντε ενα benchmark το σκληρο σας.Μετα καντε ενα O&O defrag και παλι benchmark.Συγκρινετε αποτελεσματα.
Ειλικρινα..οποιος το χρησιμοποιησει και δεν τον ικανοποιησει καντε με ρομπα και διωχτε με απο το φορουμ.(Μια κουβεντα ειπαμε)

Προσωπικα θεωρω πως ειναι by far ανώτερο του Diskeeper.Χρησιμοποιω O&O 2 και πλεον χρονια.:thumb_dup

n1ck0s
05-12-05, 00:09
Πολύ καλό είναι το Raxco PerfectDisk. Δεν το έχω δει το O&O αν και το έχω ακουστά, αλλά το PerfectDisk είναι κορυφαίο.

netlag
05-12-05, 00:13
αν και δεν το ξερω θα το δοκιμασω...αλλα ειμαι κολλημενος με O&O

Ntavelis
05-12-05, 00:15
Ta spaei to O&O..!

ReverseR
05-12-05, 00:21
εεεγκ, απο το σαητ τους:
Support for removable drive media (USB-Sticks, Memory-Cards etc.)

Από πότε ένα usb stick χρειάζεται defrag!

mrsaccess
05-12-05, 00:32
Και το diskeeper έχει πολλούς διαφορετικούς αλγορίθμους και έχει και την βούλα της M$ ;)
Αλλά το καλύτερο είναι το set it & forget it και πως καταλαβαίνει πότε χρειάζεσαι τον σκληρό και σταματάει προσωρινά το defrag για να μη σου σπάει τα νεύρα!

netlag
05-12-05, 00:35
εεεγκ, απο το σαητ τους:
Support for removable drive media (USB-Sticks, Memory-Cards etc.)

Από πότε ένα usb stick χρειάζεται defrag!

χαλαρα χρειαζεται...εχω sx1 me 256 mb MMC και μεσα εχω 900 φωτο..Αν κανεις defrag παει σφαιρα..Και μια tip..An γραφεται DVD....ειδικα DVD9 καλο ειναι να κανετε ενα defrag πρωτα..Θα μειωσετε κατα πολυ τα PIE και PIF

alefgr
05-12-05, 03:21
Το O&O defgrag το δουλεύω κοντά στα 3 χρόνια. Απροβλημάτιστο και κορυφαίο. Κάποια στιγμή μάλιστα μετά από παρότρυνση μερικών εδώ στο forum, δούλεψα για ένα διάστημα και το Diskeeper. Καμία σχέση. Οι Γερμανοί δεν παίζονται...

GoofyX
14-12-05, 01:30
Δυστυχώς με το O&O Defrag είχα μια άσχημη εμπειρία... Το έβαλα να κάνει offline defragmentation (στο επόμενο boot), το έκανε, μόνο που διέλυσε το NTFS partition και αναγκάστηκα να κάνω format και φτου κι απ' την αρχή. Κατά τα άλλα, είναι πολύ καλό πρόγραμμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.