PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟ 8 ΣΕ 24!!!ΑΠΟΡΙΕΣ



nikos_se
27-01-09, 18:20
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

εδω και εξι μηνες εχω conn-x 8mbps και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,δεν μ κανει αποσυνδεσεις,ουτε σκαμπανεβασματα....

θα ηθελα να κανω αναβαθμιση στα 24,η διαφορα ετσι και αλλιως στο παγιο ειναι μικρη δλδ 6 ευρω το διμηνο!!!

μπαινοντας στο site του router,εχω δει οτι εχω Downstream Attenuation 17, kai nose margin 25.......

η βασικη μου απορια ειναι αν με την αναβαθμιση 8α αρχισω να εχω προβληματα οπως αποσυνδεσεις,πτωσεις ταχυτητασ..κτλ............γιατι αν ειναι να εω τετοια προβληματα καλυτερα να κατσω στα 8!!!!!!!!

οι απαντησεις σας θα με βοηθησουν πολυ!!!ευχαριστω!!!!:)

030366
27-01-09, 18:38
Με attenuation 17 και margin 25 θεωρητικά δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα στη μετάβαση στα 24 mbit. Το margin μόνο θα πέσει λόγω της αύξησης της ταχύτητας.

Georgevtr
27-01-09, 18:54
Διάβασε ένα καταπληκτικό άρθρο http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_info/adsl_line_problem.php

nikos_se
28-01-09, 18:44
ασχετο αλλα τελικα κλειδωσα στα 21,χωρις κανενα προβλημα και κατεβαζω με 2μβ/ς μια χαραααααααααα

timeslot
28-01-09, 19:49
παιδες για να μην ανοιγω και εγω αλλο ...μιτο, ειπα να κανω την ερωτηση εδω

εχω και εγω 8Mbps και ηθελα να ...δοκιμασω στα 24Mbps

αυτη τη στιγμη ειμαι με
attenuation ~ 22
SNR ~ 10 (συνηθως ειναι στο 9.5 και σπανια στο 11-12)
output power ~ 19mW

ολα αυτα στο DL (μολις καταφερω να ανεβασω screenshot απο DMT ή το interface του 585i θα τα βαλω και εδω)

το θεμα που με απασχολει ειναι οτι αρκετες φορες δεν καταφερνει να κρατησει το κλειδωμα στα 8, αλλα κλειδωνει στα 6 και καποιες φορες στα 5,5

απο ftp ntua τα τεστ δειχνουν σταθερα 4-5Mbps (χωρις DL manager) και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα

ελα μου ομως που με ...:hmm: τρωει να το δοκιμασω...υπαρχει ελπις -κατα τη γνωμη σας- να ασχοληθω ή θα ξαναζηταω downgrading παλι?

ευχαριστω εκ των προτερων :oneup:

FuS
28-01-09, 21:02
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

εδω και εξι μηνες εχω conn-x 8mbps και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,δεν μ κανει αποσυνδεσεις,ουτε σκαμπανεβασματα....

θα ηθελα να κανω αναβαθμιση στα 24,η διαφορα ετσι και αλλιως στο παγιο ειναι μικρη δλδ 6 ευρω το διμηνο!!!

μπαινοντας στο site του router,εχω δει οτι εχω Downstream Attenuation 17, kai nose margin 25.......

η βασικη μου απορια ειναι αν με την αναβαθμιση 8α αρχισω να εχω προβληματα οπως αποσυνδεσεις,πτωσεις ταχυτητασ..κτλ............γιατι αν ειναι να εω τετοια προβληματα καλυτερα να κατσω στα 8!!!!!!!!

οι απαντησεις σας θα με βοηθησουν πολυ!!!ευχαριστω!!!!:)


Εννοείται ότι πας τρέχοντας για 24άρα :)

Τώρα είδα ότι έκανες το upgrade :p

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 5 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........


παιδες για να μην ανοιγω και εγω αλλο ...μιτο, ειπα να κανω την ερωτηση εδω

εχω και εγω 8Mbps και ηθελα να ...δοκιμασω στα 24Mbps

αυτη τη στιγμη ειμαι με
attenuation ~ 22
SNR ~ 10 (συνηθως ειναι στο 9.5 και σπανια στο 11-12)
output power ~ 19mW

ολα αυτα στο DL (μολις καταφερω να ανεβασω screenshot απο DMT ή το interface του 585i θα τα βαλω και εδω)

το θεμα που με απασχολει ειναι οτι αρκετες φορες δεν καταφερνει να κρατησει το κλειδωμα στα 8, αλλα κλειδωνει στα 6 και καποιες φορες στα 5,5

απο ftp ntua τα τεστ δειχνουν σταθερα 4-5Mbps (χωρις DL manager) και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα

ελα μου ομως που με ...:hmm: τρωει να το δοκιμασω...υπαρχει ελπις -κατα τη γνωμη σας- να ασχοληθω ή θα ξαναζηταω downgrading παλι?

ευχαριστω εκ των προτερων :oneup:

:hmm:
Δεν θα στο συνιστούσα εκτός αν έχεις τεράστια ανάγκη το upload.
Λογικά θα έχεις πολλά disconnects ;)

(μπορείς να ζητήσεις από το 121 να σου αλλάξουν προφίλ δοκιμαστικά να δεις αλλά χλωμό να μείνεις ικανοποιημένος)

Εδώ παίζει ρόλο ένα καλό ρούτερ.
Ιδανικό (και σε καλή τιμή) για ασταθείς και με θόρυβο γραμμές είναι το speedtouch 585v7

Lazos
28-01-09, 23:33
Να ρωτησω και γω κατι ρε παιδια;Ειχα 4Mbps και εκανα αναβαθμιση σε 24Mbps η αναβαθμιση μου ειπε ο οτε οτι εγινε αλλα εγω δεν βλεπω καμια διαφορα στη ταχυτητα...Πρεπει να αλλαξω κατι στο modem?

hel
29-01-09, 10:23
Στοιχεία γραμμής;

@ ADSLgr.com All rights reserved.