PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με double-play



johntrou7
27-01-09, 18:48
Καλησπέρα.Είμαι άλλος ένας από τους ταλαιπωρημένους της HOL.

Πρίν 2 εβδομάδες περίπου, ενεργοποιήθηκε το double-play μετα από 2 μήνες αναμονής.Εκεί ξεκίνησαν τα προβλήματα...
Το τηλέφωνο έκανε θόρυβο (κάτι το οποίο μειώθηκε, αλλά περαμένει, μετά απο πολλά τηλεφωνήματα).
Το πρόβλημα με το ιντερνετ παρέμεινε.Στην αρχή το router μου έδειχνε download 197 kbps και μετά από ρυθμίσεις που υποτέιθεται έκαναν πήγε στα 4300 kbps όπου και "κλείδωσε".Παρόλα αυτά το speedtest.net μου δείχνει download 2600(το οποίο μου φαίνεται και πιο πειστικό διότι έχω εμπειρία απο 4 mb της conn-x).

Οι τεχνικοί της ΗOL μου είπαν, μετα από αλλεπάληλα τηλεφωνήματα, ότι η ταχύτητα του ιντερνετ δεν προκειται να αυξηθει λόγω του ότι βρίσκομαι μακρυα από τον κόμβο τους( μένω πλουτάρχου και μαντά στον Αγ. Δημήτριο, για όσους γνωρίζουν).Μου συνέστησαν , μάλιστα να κάνω υποβάθμιση της adsl για να μην πληρώνω άδικα τα 24mb.

Και εδώ αναρωτιέμαι:
1)Γιατί δεν μου το είπαν κατα την αίτηση που μου ζήτησαν διεύθυνση και γειτονικό τηλέφωνο σε δίκτυο ΟΤΕ?
2)Γιατί χρεώνουν 5 € την υποβάθμιση αφού αυτοί φταίνε?
3)Και γιατί θέλουν να ανταγωνιστούν τον ΟΤΕ αφού πέρα από το τιμολόγιο τους, όλες οι άλλες υπηρεσίες τους είναι χάλια?(π.χ. call center)

maxorfo
27-01-09, 19:17
Δεν νομίζω ότι στην προκειμένη περίπτωση θα σε χρεώσουν τα 5 ευρώ για την υποβάθμιση. Σε μένα τουλάχιστον δεν έγινε κάτι τέτοιο.

alex24
27-01-09, 22:11
Για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα θα ηθελα να μου πειτε ποσες ωρες κανει να ερθει το τηλ με φορητοτητα εχω ενεργοποιηθει και δεν εχω τηλ.μονο νετ:respekt:

johntrou7
27-01-09, 22:51
Δεν νομίζω ότι στην προκειμένη περίπτωση θα σε χρεώσουν τα 5 ευρώ για την υποβάθμιση. Σε μένα τουλάχιστον δεν έγινε κάτι τέτοιο.

Φίλε μου δεν είναι τα πέντε ευρω το πρόβλημα...

Vitruvian78
28-01-09, 00:22
Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα με τους εναλλακτικούς. Δεν μπορείς να έχεις καμία αξίωση, διότι δεν μπορούνε να σου προσφέρουν τίποτε παραπάνω απο αυτό που είσαι τυχερός να πάρεις σε κάθε περίπτωση. Ή θα πρέπει να βολευτείς με αυτό που τελικά μπορείς να έχεις, ή να επιστρέψεις στον ΟΤΕ όπου εκεί απο τη στιγμή που πληρώνεις αρκετά χρήματα για κάτι συγκεκριμένο, απαιτείς να το έχεις. Θα μου πεις.......γιατί στον εναλλακτικό δεν πληρώνω; Πληρώνεις......αλλά ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος, διότι πολύ απλά το δίκτυο δεν τους ανήκει, οπότε δεν μπορούν και να εγγυηθούν ότι θα σου προσφέρουν αυτό που σου πλασάρουν!

@ ADSLgr.com All rights reserved.