PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση & Ενεργοποίηση



hindm7
28-01-09, 11:42
Μετά τα Χριστούγεννα αναβάθμισα τη ταπεινή μου γραμμή από 1mb σε 8mb
Την αναβάθμιση τη ζήτησα τηλεφωνικά και η ευγενέστατη κοπελίτσα που με εξυπηρέτησε μου είπε ότι η σύνδεση που είχα ήταν της Otenet και η αναβάθμιση θα γινόταν σε connex, της οποίας το λογαριασμό θα έπαιρνα μαζί με το τηλεφωνικό λογαριασμό του ΟΤΕ
(μέχρι τότε έπαιρνα διαφορετικούς λογαριασμούς από την Otenet)

H αναβάθμιση έγινε μέσα σε 3 ώρες (!) και παρά τα προβλήματα αποσυνδέσεων, λειτουργεί ικανοποιητικά.

Προ 2 ημερών όμως, ήρθε ο πρώτος λογαριασμός και είδα ένα ποσό που πραγματικά δεν περίμενα.
Έχουν χρεώσει τέλος ενεργοποίησης!

Το ερώτημα είναι το εξής: Αναβαθμίζοντας τη γραμμή μου απο 1Mb Οτενετ σε 8Μb ΟΤΕ ADSL (έτσι γράφει ο λογαριασμός - και όχι connex) δικαιολογείται να μου ζητήσουν να πληρώσω τέλος ενεργοποίησης??

** συμπληρωματικά, η καθ' όλα ευγενέστατη κοπελίτσα, δεν ανέφερε τίποτα περί αυτού στη τηλεφωνική μας επικοινωνία.

FuS
28-01-09, 20:49
Φίλε ΔΕΝ χρεώνεσαι τέλος ενεργοποίησης αν μπεις στο κανονικό πακέτο με την 6μηνη δέσμευση.
Αν μπεις σε αορίστου, πληρώνεις.

Το σύστημα αναγκαστικά το χρεώνει και το αποχρεώνει ύστερα (ώστε να βγει μηδενικό).
Απλά σε σένα η αποχρέωση δεν πρόλαβε να βγει στον λογαριασμό αυτόν και θα την δεις στον επόμενο λογαριασμό.

Το ADSL ote και ONDSL Home αθροιστικά (+ΦΠΑ) είναι η χρέωση του επόμενου διμήνου από την έκδοση του λογαριασμού (και αυτό που θα σου έρχεται από εδώ και πέρα) και τα αναδρομικά αντίστοιχα είναι η χρέωση από την ημέρα ενεργοποίησης στο conn-x έως τον πρώτο λογαριασμό.

Πάραυτα δεν άλλλαξε κάτι
Ήσουν αορίστου, είσαι και τώρα αορίστου (χωρίς τέλος ενεργοποίησης όμως),
πλήρωνες χ ποσό για την y ταχύτητα, πληρώνεις ακριβώς τα ίδια (αλλά σε διμηνιαία βάση)

hindm7
29-01-09, 11:17
Σε ευχαριστώ,
:oneup:
Απορία λύθηκε και περιμένω τον επόμενο λογαριασμό για 'αποχρέωση' της ενεργοποίησης.

...ελπίζω μόνο να μην με ξεχάσει το "σύστημα"...:rolleyes:

FuS
29-01-09, 18:59
Σε ευχαριστώ,
:oneup:
Απορία λύθηκε και περιμένω τον επόμενο λογαριασμό για 'αποχρέωση' της ενεργοποίησης.

...ελπίζω μόνο να μην με ξεχάσει το "σύστημα"...:rolleyes:

Δεν θα σε ξεχάσει :)

Και αν σε ξεχάσει, που δεν έχω δει κάτι τέτοιο ακόμη, στείλε μου pm

@ ADSLgr.com All rights reserved.