PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΟΤΕΝΕΤ ΣΕ ΟΤΕ ΚΑΙ Ο ΟΤΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!



jimaras
28-01-09, 23:35
δεν ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο!!!
ειχα μεχρι προτινος οτενετ συνδεση στα 2mb γιατι στην επαρχια εν παει πιο πανω!!και πληρωνα καθε μηνα 19,5 ευρω (αν θυμαμαι καλα)!πριν λιγο καιρο με ειχαν παρει τηλεφωνο απο τον οτε οτι θα γινει συχγωνευση με την οτενετ και θα μου ερχεται ενιαιος ο λγαριασμος στο τηλεφωνο!συμφωνειται μου λεει??μπορω να κανω και αλλιως??εεεε δειτε να γελασετε τον λογιαριασμο μου απο 01/01/09 εως 28/2/09
1)τελη ενεργοποισης 34,9χ19%
2)αναδρομικα adslote(2mbps)-παγια τελη 6,9χ19%??????????
3)adsl ote (2mbps)-παγια τελη 01/01/09-28/02/09 25,2χ19%
4βασικα τελη 01/01/09--28/02/09 24,8χ19%
5)αναδρομικα ondsl home (2mbps)αοριστου χρονου 2,07χ19%
6)ondsl home (2mbps) αοριστου χρονου 01/01-28/02 7,5χ19%

1ον)τι ειναι αυτα????
2ον)παραπονιουνται οτι δεν παει καλα ο οτε!!!!!μα γιατι??
3ον)εγω δεν εκανα καινουρια συνδεση dsl!!αυτοι εκαναν συνχωνευση γιατι να ξαναπληρωσω τελη ενεργοποιησης?????εγω πληρωνα 19,5 ευρω το μηνα μεχρι 31/12/08 τι ειναι 25,2χ19% στα παγια τελη????
4ον)να ειναι καλα η wind και η vodafone που εφεραν 3g στην κυμη!!ασυρματο κανονικα!
5ον)τα εχω παρει κανονικα!δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω αυτο το πραγμα!!!και φυσικα θα σκαναρω τον λογαριασμο και ενα οτενετ 12/08 και θα το στειλω σε καναλι!!!δεν παιζονται!!
ερωτηση:γιατι δεν κλεινει ο οτε να ησυχασουμε???

karetsos
28-01-09, 23:43
1)τελη ενεργοποισης 34,9χ19%

θα πας σε τοπικο καταστημα οτε με την ταυτοτητα του ιδιοκτητη του τηλεφωνου να κανουν αιτημα παραπονων ωστε να αφαιρεθει το παραπανω ποσο (θα αφαιρεθει σε επομενο λογαριασμο)

3)adsl ote (2mbps)-παγια τελη 01/01/09-28/02/09 25,2χ19%
6)ondsl home (2mbps) αοριστου χρονου 01/01-28/02 7,5χ19%

αυτα τα δυο μαζι ειναι η χρεωση το conn-x για το διμηνο (το επόμενο, γιατι στον οτε παντα πληρωνεις προκαταβολικα)

2)αναδρομικα adslote(2mbps)-παγια τελη 6,9χ19%??????????
5)αναδρομικα ondsl home (2mbps)αοριστου χρονου 2,07χ19%

αυτα αφορουν το διάστημα απο την μερα που εγινε η μετατροπη ωσπου να βγει ο λογαριασμος

4)βασικα τελη 01/01/09--28/02/09 24,8χ19%

καλα αυτο ειναι το παγιο, το πληρωνες και πριν :)

jimaras
29-01-09, 00:16
ρε φιλε το παγιο που πληρωνα ηταν 19,5 με το φπα οχι 24,8 προ φπα!!!
γιατι πρεπει να πληρωσω τα τελη τωρα και να τα αφεραισουν στον επομενο!εγω λεω να μην πληρωσω τιποτα τωρα και οταν ερθει ο αλλος λογαριασμος και τα εχουν αφαιρεσει τοτε να πληρωσω ολα!
και οταν εκανα συνδεση οτενετ ειχα προπληρωσει τα παγια!επειδη δεν ηξερα τι πληρωνα στο καταστημα μου με τον οτε απλα τον σουταρα και εβαλα vodafone mobile!τωρα ομως θα παμε λιγο πιο κατω!αρκετα πια!!ας αναλαβει η γερμανικη telecom!!!δεν μπορουν ετσι οπως το πανε!!!αν δεν ειχαν το μονοπωλιο σε καποιες περιοχες της επαρχιας επρεπε να ειχαν κλεισει εδω και 1 χρονο τουλαχιστον!!!αυτα απο εμενα!!

olympus
29-01-09, 14:51
εγω λεω να μην πληρωσω τιποτα τωρα και οταν ερθει ο αλλος λογαριασμος και τα εχουν αφαιρεσει τοτε να πληρωσω ολα!


+1...

Δεν μπορώ ούτε εγώ να καταλάβω αυτή τη λογική! Δεν τους τα χρωστάς !! Τώρα βέβαια κάποιοι θα πουν "έτσι είναι η διαδικασία...". Η απάντησή μου..."αδιαφορώ! Να την αλλάξετε!!! " Κάτι αντίστοιχο με το δικό σου έχω αντιμετωπίσει και εγώ στο δικό μου λογαριασμό για διαφορετικό όμως λόγο. Είναι τελείος αστείο για να μην πω τίποτα χειρότερο να τους δίνουμε χρήματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ με σκοπό να μας τα επιστρέψουν στον επόμενο λογαριασμό.

Και στο κατω κάτω, δε μας λένε..., θα μας επιστρέψουν έντοκα ή ατοκα αυτά τα χρήματα που ΑΣΚΟΠΑ θέλουν να μας δεσμεύσουν...?:hmm:

FuS
29-01-09, 19:12
ρε φιλε το παγιο που πληρωνα ηταν 19,5 με το φπα οχι 24,8 προ φπα!!!
γιατι πρεπει να πληρωσω τα τελη τωρα και να τα αφεραισουν στον επομενο!εγω λεω να μην πληρωσω τιποτα τωρα και οταν ερθει ο αλλος λογαριασμος και τα εχουν αφαιρεσει τοτε να πληρωσω ολα!
και οταν εκανα συνδεση οτενετ ειχα προπληρωσει τα παγια!επειδη δεν ηξερα τι πληρωνα στο καταστημα μου με τον οτε απλα τον σουταρα και εβαλα vodafone mobile!τωρα ομως θα παμε λιγο πιο κατω!αρκετα πια!!ας αναλαβει η γερμανικη telecom!!!δεν μπορουν ετσι οπως το πανε!!!αν δεν ειχαν το μονοπωλιο σε καποιες περιοχες της επαρχιας επρεπε να ειχαν κλεισει εδω και 1 χρονο τουλαχιστον!!!αυτα απο εμενα!!

Είσαι σοβαρός; :hmm:

Ο λογαριασμός σου καταρχάς είναι διμηνιαίος και πληρώνεις τόσα, δηλαδή 19,5 ευρώ/μήνα (incl. ΦΠΑ).

Όσο για τα τέλη ενεργοποίησης ΔΕΝ πάς σε κατάστημα όπως είπε παραπάνω ο Karetsos, αλλά αφαιρούνται αυτόματα από το σύστημα.
Αν δεν έχει από κάτω στην σελίδα την επιστροφή, τότε δεν πρόλαβε να αποχρεωθεί ως την έκδοση του λογαριασμού και θα την δεις στον επόμενο.
Πάρε στο 134 να σου πουν πότε καταχωρήθηκε η αποχρέωση.

Είσαι τόσο αφελής. :whistle:
Από την μία παρακαλάς να κλείσουν και από την άλλη αν δεν ήταν ο οτέ εκεί που είσαι πολύ απλά ΔΕΝ θα είχες τηλέφωνο και internet παρά μόνο mobile και αν..

ΚΑΝΕΙΣ δεν σε υποχρέωσε να είσαι πελάτης του οτέ.
Μπορείς να φύγεις και αύριο κιόλας. Κατήργησε το Conn-x και τη γραμμή τηλεφώνου (το adsl σου είναι αορίστου) και άντε γεια.
Αλλά σταμάτα να γκρινιάζεις σαν τον τελευταίο γραφικό που δεν ξέρει τι θέλει. :nono:
Αυτά. :closed:

jimaras
29-01-09, 20:48
Είσαι σοβαρός; :hmm:

Ο λογαριασμός σου καταρχάς είναι διμηνιαίος και πληρώνεις τόσα, δηλαδή 19,5 ευρώ/μήνα (incl. ΦΠΑ).

Όσο για τα τέλη ενεργοποίησης ΔΕΝ πάς σε κατάστημα όπως είπε παραπάνω ο Karetsos, αλλά αφαιρούνται αυτόματα από το σύστημα.
Αν δεν έχει από κάτω στην σελίδα την επιστροφή, τότε δεν πρόλαβε να αποχρεωθεί ως την έκδοση του λογαριασμού και θα την δεις στον επόμενο.
Πάρε στο 134 να σου πουν πότε καταχωρήθηκε η αποχρέωση.

Είσαι τόσο αφελής. :whistle:
Από την μία παρακαλάς να κλείσουν και από την άλλη αν δεν ήταν ο οτέ εκεί που είσαι πολύ απλά ΔΕΝ θα είχες τηλέφωνο και internet παρά μόνο mobile και αν..

ΚΑΝΕΙΣ δεν σε υποχρέωσε να είσαι πελάτης του οτέ.
Μπορείς να φύγεις και αύριο κιόλας. Κατήργησε το Conn-x και τη γραμμή τηλεφώνου (το adsl σου είναι αορίστου) και άντε γεια.
Αλλά σταμάτα να γκρινιάζεις σαν τον τελευταίο γραφικό που δεν ξέρει τι θέλει. :nono:
Αυτά. :closed:

εγω αν ειμαι σοβαρος η εσυ???δεν μου λες ρε φιλε κατι!οταν εγω εκανα εναρξη στην οτενετ ειχα προπληρωσει τα παγια!για ποιο λογο να τα πληρωσω ξανα!τι με νοιαζει εμενα αν συγχωνευτηκαν???τι με νοιαζει αν προλαβε η οχι να αποχρεωθει????στα παλια μου τα παπουτσια!!εσενα πως θα σου φαινοταν να σου πουλαγα κατι απο το καταστημα μου και σου χρεωνα κατι καταλαθος απο πανω???να σου πω εγω!σαν τρελλος θα εκανες!
πληροφοριακα την συνδεση στο καταστημα μου την εκοψα!στο τσακ μπαμ!
αλλα ρε φιλε τα γραφω αυτα για να βλεπει και ο κοσμος τι γινεται και να αποφευγει τον παροχο!
επειδη πριν γυρισω στην ευβοια εμενα πολλα χρονια στην αθηνα ειχα οτενετ!και φυσικα κοπηκε σφαιρα!
ειχα netone τον τελευταιο παροχο σκαλες ανωτερος!!!!
να τον ευχαριστω λοιπον γιατι???που αλλαξαμε 3 φορες γραμμες??που ειχα για εναν χρονο αν διμηνο διακοπες??που δεν εχει πορτες στην περιοχη περιπου 7 μηνες??που εχει μονο 2 mbps εδω??που κανει λαθη στους λογαριασμους??/που το τμημα λογαριασμων λειτουργει ωρες καταστηματων!!!ασε ρε φιλε!mobile και παλι mobile!!(που οταν εβρεχε ειχαμε διακοπες συνεχεια???περσι αυτο)τι να προτοθυμηθω!!!την λεξη για τα πανυγηρια την ξερεις??

hel
29-01-09, 21:06
Είσαι τόσο αφελής. :whistle:
Από την μία παρακαλάς να κλείσουν και από την άλλη αν δεν ήταν ο οτέ εκεί που είσαι πολύ απλά ΔΕΝ θα είχες τηλέφωνο και internet παρά μόνο mobile και αν..

ΚΑΝΕΙΣ δεν σε υποχρέωσε να είσαι πελάτης του οτέ.
Μπορείς να φύγεις και αύριο κιόλας. Κατήργησε το Conn-x και τη γραμμή τηλεφώνου (το adsl σου είναι αορίστου) και άντε γεια.
Αλλά σταμάτα να γκρινιάζεις σαν τον τελευταίο γραφικό που δεν ξέρει τι θέλει. :nono:
Αυτά. :closed:

Ωραία και καλά έδωσες απάντηση στον άνθρωπο αλλά γιατί τον προσβάλλεις;
Μην σας θίξουνε τον πάροχο, πέφτετε πάνω τους...

FuS
29-01-09, 21:41
Ωραία και καλά έδωσες απάντηση στον άνθρωπο αλλά γιατί τον προσβάλλεις;
Μην σας θίξουνε τον πάροχο, πέφτετε πάνω τους...

Δεν το είχα σκοπό ούτε το συνηθίζω αλλά αυτά που γράφει είναι άλλα ντ' άλλων.
Δεν είχα δει την απάντηση μετά, τώρα την είδα.

Δεν υποστηρίζω τον οτέ στο παραπάνω ποστ. Εδώ κάνεις λάθος.
Αλλά δεν μπορώ να ακούω και ανοησίες. Λάθος μου ο επιθετικός τρόπος αλλά, έλεος, ο καθένας λέει ότι να ΄ναι..

Ηel, είμαι ένας και όχι πολλοί.
Επίσης δεν είμαι ο οτέ ούτε τον εκπροσωπώ.
Δεν το κατάλαβα το τελευταίο.

Επίσης αν (και όταν) ο οτέ κάνει μαλακ-ία είμαι από τους πρώτους που θα τον βρίσουν, να είσαι σίγουρος.
Πιθανή σχέση με οτέ, σίγουρα δεν έχει να κάνει με το forum. Εδώ εκπροσωπώ εμένα και μόνο. Το τονίζω για τυχόν παρεξήγηση εκ μέρους σου.
Φιλικά πάντα :)

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 3 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εγω αν ειμαι σοβαρος η εσυ???δεν μου λες ρε φιλε κατι!οταν εγω εκανα εναρξη στην οτενετ ειχα προπληρωσει τα παγια!για ποιο λογο να τα πληρωσω ξανα!τι με νοιαζει εμενα αν συγχωνευτηκαν???τι με νοιαζει αν προλαβε η οχι να αποχρεωθει????στα παλια μου τα παπουτσια!!εσενα πως θα σου φαινοταν να σου πουλαγα κατι απο το καταστημα μου και σου χρεωνα κατι καταλαθος απο πανω???να σου πω εγω!σαν τρελλος θα εκανες!
πληροφοριακα την συνδεση στο καταστημα μου την εκοψα!στο τσακ μπαμ!
αλλα ρε φιλε τα γραφω αυτα για να βλεπει και ο κοσμος τι γινεται και να αποφευγει τον παροχο!
επειδη πριν γυρισω στην ευβοια εμενα πολλα χρονια στην αθηνα ειχα οτενετ!και φυσικα κοπηκε σφαιρα!
ειχα netone τον τελευταιο παροχο σκαλες ανωτερος!!!!
να τον ευχαριστω λοιπον γιατι???που αλλαξαμε 3 φορες γραμμες??που ειχα για εναν χρονο αν διμηνο διακοπες??που δεν εχει πορτες στην περιοχη περιπου 7 μηνες??που εχει μονο 2 mbps εδω??που κανει λαθη στους λογαριασμους??/που το τμημα λογαριασμων λειτουργει ωρες καταστηματων!!!ασε ρε φιλε!mobile και παλι mobile!!(που οταν εβρεχε ειχαμε διακοπες συνεχεια???περσι αυτο)τι να προτοθυμηθω!!!την λεξη για τα πανυγηρια την ξερεις??

Μου λες σε παρακαλώ πολύ μέχρι πότε είχες προπληρώσει το ondsl kit; (αν θες βέβαια)

Και επίσης συγνώμη για την επιθετικότητα πριν αλλά τα πήρα ;)

Πάντως, αν έχασες τα πληρωμένα σου πάγια, αυτό συνέβη επειδή ήταν προπληρωμένο.
Αυτό είναι ένα άσχημο με τα προπληρωμένα και γι' αυτό τα αποφεύγω και εγώ όσο μπορώ.
Δηλαδή, αν χρειαστεί να πάρεις κάτι πίσω (όπως αποχρέωση) απλά δεν μπορείς. Τα χάνεις.

Σε αυτό με τα τέλη ενεργοποίησης (άσχετα αν αφαιρούνται ύστερα) έχεις πάντως απόλυτο δίκιο.
Δεν μπορεί να σε υποχρεώνει να πληρώσεις κάτι (άσχετο το ότι θα στο αποχρεώσει μετά).
Εδώ είμαι 100% μαζί σου.

Κατά τ' άλλα οι χρεώσεις είναι ακριβώς ίδιες απλά χρεώνεσαι διαφορετικά (ανα δίμηνο) και επίσης στον πρώτο έχει τα αναδρομικά.
Θα μπορούσαν επίσης να ενημερώνουν καλύτερα τους πελάτες από πριν.
Και όχι αφότου λάβουν τον λογαριασμό..

Αν θέλεις δώσε μου ένα παράδειγμα με λάθος λογαριασμό ή χρέωση.
Αν θέλεις μιλάμε και pm.

nnn
29-01-09, 23:35
Ελπίζω να μην συνεχίσετε στο ίδιο ύφος των μηνυμάτων...

@ ADSLgr.com All rights reserved.