PDA

Επιστροφή στο Forum : tellas βοηθεια



georgilas
29-01-09, 14:12
Γεια σας.
Αφου εκανα το λαθος και εβαλα tellas,αντιμετωπιζα απ την αρχη τα γνωστα tellas-προβληματα.(καθολου ιντερνετ-καθολου τηλεφωνο).
Εκανα αιτηση να παω στον οτε.Ενεργοποιηθηκε πριν 2μερες ο οτε.
Εντομεταξυ εγω την tellas δεν την ενημερωσα(Δεν εκανα αιτηση διακοπης με fax).
Eπειδη ομως δεν ειχα συμπληρωσει 6μηνο,αλλα 4μηνο,πρεπει να τους στειλω τωρα να τους πω οτι αρνουμαι να πληρωσω την ρητρα των 155ευρω? Η το εχει κανει ο Οτε?
Ευχαριστω.

wolf_cub
29-01-09, 14:22
Γεια σας.
Αφου εκανα το λαθος και εβαλα tellas,αντιμετωπιζα απ την αρχη τα γνωστα tellas-προβληματα.(καθολου ιντερνετ-καθολου τηλεφωνο).
Εκανα αιτηση να παω στον οτε.Ενεργοποιηθηκε πριν 2μερες ο οτε.
Εντομεταξυ εγω την tellas δεν την ενημερωσα(Δεν εκανα αιτηση διακοπης με fax).
Eπειδη ομως δεν ειχα συμπληρωσει 6μηνο,αλλα 4μηνο,πρεπει να τους στειλω τωρα να τους πω οτι αρνουμαι να πληρωσω την ρητρα των 155ευρω? Η το εχει κανει ο Οτε?
Ευχαριστω.

ψυχραιμία!!

με την ολοκλήρωση της φορητότητας του αριθμού σου στον ΟΤΕ η Τελλας ενημερώθηκε μέσω συστημάτων για την ενέργειά σου αυτή και σε τερμάτισε από τα συστήματά της.

άρα δεν χρειάζεται να στείλεις κάποιο φαξ πως επιθυμείς τερματισμό γιατί αυτό το γνωρίζει ήδη.

τώρα το αν θα σε τερματίσουν χωρίς χρέωση ή με χρέωση και αυτό έχει γίνει ήδη εφόσον μετέβησες στον ΟΤΕ πρίν 2 ημέρες.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, αν και αυτό που σου προτείνω δεν είναι λύση, αλλά ύστατη προσπάθεια, είναι να στείλεις φαξ λέγοντας πως αν σε έχουν χρώσει με τα τέλη αποσύνδεσης αιτήσαι πίστωση. Αυτό βέβαια θα έχει λόγο ύπαρξης σε περίπτωση που όντως από τα συστήματά της φαίνεται πως αντιμετώπιζες προβλήματα στο παρελθόν.

καλή τύχη!!!

georgilas
29-01-09, 23:53
Σ ευχαριστω για την απαντηση.
Αρα εγώ να περιμένω να μου στείλουν το λογαριασμό και ανάλογα τι μου έχουν βάλει να στείλω fax ή να το κάνω από αύριο?
Επίσης ξέρετε εαν χρειάζεται και φωτοτυπια ταυτοτητας στο φαξ?

Α και κατι αλλο ! Τα μεχρι τωρα στατιστικα λενε οτι ενταξει το αναγνωριζουν καποιες φορες και δεν πληρωνεις ρητρα, ή απλά λένε συνήθως πάντα οχι ?
Ευχαριστω !

kbagos
30-01-09, 00:06
Φίλε έμπλεξες,

Είτε το αναγνωρίσουν είτε όχι θα συνεχίσουν να σου στέλνουν λογαριασμούς για πάγια σύνδεσης που έχει διακοπή και μετά από κανένα 6-μηνο ή και χρόνο θα σε ενοχλήσουν ανάλογα φρόντισε ότι και να κάνεις να κρατάς αρχείο και να τους στέλνεις Φαχ ότι δεν αποδέχεσε τις χρεώσεις κοινοποιόντας και σε ΕΕΤΤ Γενική Γραμματεία Κααταναλωτών, ΕΚΠΟΙΖΩ Υπ. Ανάπτυξης.

Κουράγιο φίλε δεν είσαι ο μόνος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.