PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα στο Boot!!Βοηθεια!



jimsa
30-01-09, 01:39
Εκλεισε ο υπολογιστης... δεν ξανα ανοιγαν τα παραθυρα...
Δοκιμασα να κανω φορματ απο σπασμενα παραθυρα (δεν μπορωνα βρω τα αυθεντικα-αν τα πηρα ποτε) μου εβγαλε 3 partition: 1)2gb (EISA κατι?) 2) C 3)D
Εκανα φοματ στο C και ενω εκανε copy μου ελεγε οτι καποια αρχεια δεν αντιγραφονταν(πολλα αρχεια)

Τωρα μου βγαζει'' NTLDR is missing''
Το pc ειναι acer aspire 1670(notebook) και o driver (cd) ειναι εξωτερικος!!
Τι φταιει?
Ευχαριστω πολυ!!!

ring0
30-01-09, 01:50
εκανε copy μου ελεγε οτι καποια αρχεια δεν αντιγραφονταν(πολλα αρχεια)
ξαναπροσπαθησε και αν δεν γινει κατι εχεις προβλημα με το installation cd... ή κατι αλλο(οπως δισκος)

jimsa
30-01-09, 01:57
Eχω προσπαθησει πολλες φορες με 2 διαφορετικα windows και γινεται παντα το ιδιο !!

sdikr
30-01-09, 02:01
Καθώς ξεκινά το φόρητο, σου βγάζει σε κάποιο σημείο press f2, εκεί με το που το βλέπεις, πατάς, alt+f10 και το κρατάς πατημένο για 10 δευτέρα (θα δείς την μπάρα να πάει στην μέση και να σταματάει) και μετά το αφήνεις, λογικά θα σε βάλει στο recovery system

chania7
30-01-09, 02:02
μυριζομαι αλλαγη σκληρου....

ring0
30-01-09, 02:03
Εκλεισε ο υπολογιστης... δεν ξανα ανοιγαν τα παραθυρα...
σου κολαει??? ή δεν μπαινει καθολου στα win???

jimsa
30-01-09, 02:05
το εκανα και αυτο και δεν κανει τιποτα απολυτως!
Μολις το αφηνω μου βγαζει παλι ''ntldr is missing''

........Auto merged post: jimsa πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

δεν μπαινει καθολου

ring0
30-01-09, 02:10
προσπαθησε να τα βαλεις τα win και στο D αν ειναι εξωτερικος....να δουμε αν φταiει ο δισκος...

sdikr
30-01-09, 02:14
το εκανα και αυτο και δεν κανει τιποτα απολυτως!
Μολις το αφηνω μου βγαζει παλι ''ntldr is missing''

........Auto merged post: jimsa πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

δεν μπαινει καθολου


προσπάθησε το ξανά, καμια φόρα δεν πιάνει με την πρώτη, μερικές φορές θέλει πχ να πατήσεις το altf10 για 2 με 3 δευ, μετά να να το πατάς συνέχως, ακόμα μπες στο setup και δες αν έχει ενεργοποιήμενο το d2d recovery

το πρόβλημα σου πάντως δίχνει ποιο πολύ προς μνήμη μεριά

jimsa
30-01-09, 02:23
το εκανα πολλες φορες και με ανοιχτο το d2d!
τωρα δοκιμαζω νατα εγκαταστησω στον εξωτερκο σκληρο!

sdikr
30-01-09, 02:25
Τότε μάλλον εκάνες μεγάλυτερη ζημιά

δες και εδώ http://www.roundtripsolutions.com/blog/2007/10/18/300/acer-disk-to-disk-d2d-recovery-broken/

jimsa
30-01-09, 02:34
για laptop τον πηρα πλεον(4χρονια μετα) εξελισσεται σε σταθερο/ εξωτερικο cd εξωτερικο σκληρο... θα παω να παρωκαι ενα πληκτρολογιο να υπαρχει βρε αδερφε!!!!!!! ΝΕΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ!!!

........Auto merged post: jimsa πρόσθεσε 5 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

το εβαλα στον εξωτερικο και μου βγαζει τα partition .Ο εξωτερικος ειναι ενιαιος . Τι να τον κανω χωρις να χαθουν τα αρχεια?

@ ADSLgr.com All rights reserved.