PDA

Επιστροφή στο Forum : Λέτε να έκανα πατατιά?....Προλαβαίνω?!!!



Σελίδες : [1] 2

GBEG
30-01-09, 14:18
Καλώς σας βρήκα!

Πρώτο μου μηνυμα και ζητάω την βοήθεια σας!
Προχτές έκανα άιτηση στην τελλας για double-play και έστειλα τα υπογεγραμμένα φαξ (αίτηση, φορητότητα κλπ). Εχτές τους έστειλα και τον λογαριασμό του ΟΤΕ.

ΣΗΜΕΡΑ (δυστυχώς) διάβασα εδώ τι γίνεται με της ταχύτητες internet της συγκεκριμένης εταιρείας....!
Είμαι κάτοικος Σαλαμίνας. Πώς είναι τα πράγματα απο θέμα ταχυτήτων στο νησί? Ήμουν μεταξύ Tellas & HOL, και τελικά προτίμησα την Tellas επειδή είχα ήδη την τηλεφωνιά μου εκει....!!!!

Δεν μου έχουν φέρει κανένα συμβόλαιο ακόμα για υπογραφη στο σπίτι. Επειδη δεν θελω να πληρώνω άλλο τον ΟΤΕ, ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ να αποσύρω την αίτηση μου με την λογική ότι πηγαίνοντας στη ΗΟL θα είναι καλύτερα τα πραγματα?
Αν και στη HOL εχουν τα ίδια χάλια τοτε να μην παιδεύομαι......

Να διευκρυνήσω ότι δεν με ενδιαφέρει το online gaming. Μονο σερφάρισμα και κανα download ταινίες κλπ, χωρίς όμως να είμαι φανατικός του αθλήματος.

Περιμένω τις απαντήσεις σας....Ευχαριστώ!!!

ad709
30-01-09, 14:28
Πάρε τηλέφωνο και ακύρωσε τα όλα .....

Roronoa
30-01-09, 14:47
με τηλέφωνο είχα ακυρώσει και εγώ forthnet. ενδέχεται να σου σπάσουν τα νεύρα στην αρχή αλλά να επιμείνεις!

wolf_cub
30-01-09, 14:57
Καλώς σας βρήκα!

Πρώτο μου μηνυμα και ζητάω την βοήθεια σας!
Προχτές έκανα άιτηση στην τελλας για double-play και έστειλα τα υπογεγραμμένα φαξ (αίτηση, φορητότητα κλπ). Εχτές τους έστειλα και τον λογαριασμό του ΟΤΕ.

ΣΗΜΕΡΑ (δυστυχώς) διάβασα εδώ τι γίνεται με της ταχύτητες internet της συγκεκριμένης εταιρείας....!
Είμαι κάτοικος Σαλαμίνας. Πώς είναι τα πράγματα απο θέμα ταχυτήτων στο νησί? Ήμουν μεταξύ Tellas & HOL, και τελικά προτίμησα την Tellas επειδή είχα ήδη την τηλεφωνιά μου εκει....!!!!

Δεν μου έχουν φέρει κανένα συμβόλαιο ακόμα για υπογραφη στο σπίτι. Επειδη δεν θελω να πληρώνω άλλο τον ΟΤΕ, ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ να αποσύρω την αίτηση μου με την λογική ότι πηγαίνοντας στη ΗΟL θα είναι καλύτερα τα πραγματα?
Αν και στη HOL εχουν τα ίδια χάλια τοτε να μην παιδεύομαι......

Να διευκρυνήσω ότι δεν με ενδιαφέρει το online gaming. Μονο σερφάρισμα και κανα download ταινίες κλπ, χωρίς όμως να είμαι φανατικός του αθλήματος.

Περιμένω τις απαντήσεις σας....Ευχαριστώ!!!

Πριν ακυρώσεις οτιδήποτε έλεγξε και στο FORUM της HOL τι προβλήματα επικρατούν,
διάβασε και αυτό της Tellas και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα και όχι των άλλων.
Εγώ για παράδειγμα δεν έχω πρόβλημα, κάποιος άλλος όμως μπορεί να έχει και να ειναι έντονο.

Εκτός αυτού παράδεισος στο χωρό των τηλεεπικοινωνιών δεν υπάρχει. Και ο υποτιθέμενος
παράδεισος (ΟΤΕ) κοστίζει περισσότερο.

Οι απόψεις στο συγκεκριμένο θέμα δυίστανται.

CatMarg
30-01-09, 15:29
Συμφωνώ με τον wolf_cub's......ψάξε το πριν ακυρώσεις.Ολοι έχουμε παράπονα απ'όλους!Είναι πολύ τυχαίο αν θάσαι ευχαριστημένος απο τον πάροχο σου.Εγώ για παράδειγμα είμαι ευχαριστημένη με φορθνετ,η φίλη μου όμως θέλει να φύγει γιατί καθυστερούν την αίτηση της αδικαιολόγητα,σε αντίθεση με τη δικιά μου που έγινε σχετικά γρήγορα με διάφορα προβλήματα όμως.Τόχα ψάξει κ εγώ πάρα πολύ,τελικά κατέλειξα οτι λίγο-πολύ είναι τύχη,οπότε διάλεξε αυτό που σου ταιριάζει πιο πολύ.Αν είναι η τελλάς,διακυνδύνευσε το!Καλή επιτυχία σου εύχομαι όποια κ νάναι η απόφαση σου.:oneup:

wolf_cub
30-01-09, 15:35
παιδιά στείλτε λίγη θετική ενέργεια στην αίτηση του GBEG.

aporos1
30-01-09, 15:52
φιλε GBEG τουλαχιστον για πατρα εδω και 5 μηνες μας κοροιδευουν και οι ταχυτητες μας ειναι περιπου στα 20kbps χωρις υπερβολη

wolf_cub
30-01-09, 15:54
παιδιά δε νομίζω ότι οι γνώμες συνδρομητών από άλλα Αστικά Κέντρα βοηθούν τον gbeg να αποφασίσει αν είναι σωστή η επιλογή του. Ας αφήσουμε χώρο σε αυτούς που ανήκουν στη Σαλαμίνα.

GBEG
30-01-09, 16:05
CATMARG & WOLF,

Σωστά τα λέτε, γι'αυτό και έκανα την ερώτηση εδω.
Είδα ότι πολλά προβληματα με Τελλας υπάρχουν στην Β.Ελλάδα. Γι'αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα για Σαλαμίνα, μήπως στα μέρη μου είναι καλύτερα/πιο ανεκτά τα πράγματα.

Γνωστός έχει βάλει HOL και είναι ευχαριστημένος (δεν ξέρω τι ταχύτητες φτάνει). Εγώ προτίμησα την Τελλας γιατί ήμουν ήδη συνδρομητής εκεί σε πακέτο σταθερής τηλεφωνίας χωρίς κανένα πρόβλημα .

gavrinos
30-01-09, 16:07
μα ακομα και αν του πουν 3 χρηστες από τη Σαλαμινα οτι εχουν προβλημα, αυτό δεν σημαινει πρωτον οτι δεν υπαρχουν αλλοι 3 απο καθε αλλον παροχο με παραπονα και δευτερον οτι δεν υπαρχουν αλλοι 333 ευχαριστημενοι πελατες απο τον ιδιο κομβο που απλα δεν συμμετεχουν στο φορουμ αυτό.

δεν ειναι αξιοπιστο λοιπον να περιμενεις να διαμορφωσεις γνωμη απο ενα φορουμ στο οποιο συμμετεχουν μονο οι δυσαρεστημενοι συνδρομητες οταν δεν μπορεις να γνωριζεις τι ποσοστο αντιπροσωπευουν επι του συνολικου πληθυσμου. και 1000 να σου πουν οτι ειναι χαλια ο χ παροχος, αν το συνολο ειναι 1 εκατομμυριο, το ποσοστο ειναι απειροελαχιστο.

εχοντας πει ολα αυτά, να προσθεσω οτι δεν προκειται να σου στειλουν συμβολαιο για υπογραφη. το εχεις ηδη στειλει εσυ με φαξ!

wolf_cub
30-01-09, 16:17
μα ακομα και αν του πουν 3 χρηστες από τη Σαλαμινα οτι εχουν προβλημα, αυτό δεν σημαινει πρωτον οτι δεν υπαρχουν αλλοι 3 απο καθε αλλον παροχο με παραπονα και δευτερον οτι δεν υπαρχουν αλλοι 333 ευχαριστημενοι πελατες απο τον ιδιο κομβο που απλα δεν συμμετεχουν στο φορουμ αυτό.

δεν ειναι αξιοπιστο λοιπον να περιμενεις να διαμορφωσεις γνωμη απο ενα φορουμ στο οποιο συμμετεχουν μονο οι δυσαρεστημενοι συνδρομητες οταν δεν μπορεις να γνωριζεις τι ποσοστο αντιπροσωπευουν επι του συνολικου πληθυσμου. και 1000 να σου πουν οτι ειναι χαλια ο χ παροχος, αν το συνολο ειναι 1 εκατομμυριο, το ποσοστο ειναι απειροελαχιστο.

εχοντας πει ολα αυτά, να προσθεσω οτι δεν προκειται να σου στειλουν συμβολαιο για υπογραφη. το εχεις ηδη στειλει εσυ με φαξ!

φίλε gavrino ακριβώς τα ίδια πράγματα διατύπωσα κι εγώ και μ αρέσει που χρησιμοποίησες στατιστικά στοιχεία
για να τεκμηριώσεις τα επιχειρήματά σου.

:worthy:

GBEG
30-01-09, 16:32
Ήδη άνοιξα κ ένα θέμα στην ενότητα της HOL, μήπως κ υπάρχει κάποιος από Σαλαμίνα και δώσει πληροφορίες.

Όλα αυτά που λέτε δεκτά, αλλά διαβάζοντας τα μηνύματα πανικού για την συγκεκριμένη εταιρεία, με τρόμαξε το γεγονός να πρέπει να την 'παντρευτω' για 12 μήνες........!!!
Σίγουρα αν προχωρήσω με την αίτηση κανονικά θα μάθω απο πρώτο χέρι τι γίνεται στην Σαλαμίνα με την Τελλας......

wolf_cub
30-01-09, 16:40
Σε μία εβδομάδα κάλεσε να μάθεις αν έχει προγραμματιστεί η πιθανή ημερομηνια μεταφοράς της γραμμής σου στην Tellas.

Αν τελικά έχει δρομολογηθεί, να γνωρίζεις πως μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση σου τουλάχιστον 3 ημέρες πρίν την ολοκλήρωση της.

Μέχρι τότε συνέχισε τη "σφυγμομέτρηση" και πράξε ανάλογα.

Και μην στέκεσαι στα μηνύματα πανικού. Ο πανικός ποτέ δεν ωφέλησε.

GBEG
30-01-09, 16:47
Ρίχνοντας μια ματιά στο τηλ. κέντρο στο οποίο ανήκω βρήκα 23 μέλη του φορουμ....αλλά κανένα δεν έχει Τελλας....!!!

Όπότε μάλλον δεν μπορεί να μου δώσει κανένας τα φώτα του....:cry:

Βέβαια μπορεί να υπαρχουν κ μέλη που δεν έχουν καταχωρήση το κέντρο τους ακομα....!!!

........Auto merged post: GBEG πρόσθεσε 3 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Φίλε WOLF πολυ χρήσιμη πληροφορία....!
Μίλησα με Τελλας και έχω ήδη συντάξει μια άιτηση υπαναχώρησης. Θα ψαχτώ όσο μπορώ μεσα στο ΣΚ και αν δεν δώ φως απο Δευτερα θα την στείλω......!

aporos1
30-01-09, 17:24
εγω πιστευω πλακωσανε οι υπαλληλοι της τελλας στα φορουμ και προσπαθουν να ανατρεψουν το κακο κλιμα που υπαρχει:whistle:.
παιδες στην τελλας ειναι απατεωνες.Εγω αυτο που θελω να πω ειναι πως ακομα και να μην εχει προβλημα η περιοχη σου σημερα, αυριο ειναι πιθανο να εχει και να τρεχεις για διακοπη συμβολαιου.Και επαναλαμβανω επι 6 μηνες εχουμε ταχυτητα 20kbps και δεν εχουν κανει κατι να βελτιωσουν την κατασταση

wolf_cub
30-01-09, 17:58
εγω πιστευω πλακωσανε οι υπαλληλοι της τελλας στα φορουμ και προσπαθουν να ανατρεψουν το κακο κλιμα που υπαρχει:whistle:.
παιδες στην τελλας ειναι απατεωνες.Εγω αυτο που θελω να πω ειναι πως ακομα και να μην εχει προβλημα η περιοχη σου σημερα, αυριο ειναι πιθανο να εχει και να τρεχεις για διακοπη συμβολαιου.Και επαναλαμβανω επι 6 μηνες εχουμε ταχυτητα 20kbps και δεν εχουν κανει κατι να βελτιωσουν την κατασταση

Τα λόγια είναι περιττά!

Πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του!

Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το Forum θα έπρεπε να συλλέγει λόγια μόνο δυσαρεστημένων πελατών της Τελλάς, και όχι και συνδρομητών που δεν αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα.

Κάλλιστα θα μπορούσα κι εγώ να τοποθετώ ταμπέλες σε αυτούς που μιλούν αποθαρρυντικά για την Tellas.

Άσε που εταιρείες που πληρώνουν άτομα για να απαντούν στα Forums δεν γνωρίζω.

Μήπως έχετε να προτείνετε κάτι???

Λευκός Ιππότης
30-01-09, 18:24
Καλο ειναι να βρεις πελατες της ιδιας εταιριας στην περιοχη σου αλλα και στα περιξ.Το οτι υπαρχουν και ευχαριστημενοι ισως να μην το ξερουμε γιατι απλα δεν γραφουν εδω,δεν ειναι σωστο να κραταμε μονο την αρνητικη εικονα που βγαζουν μερικοι χρηστες (με το δικιο τους πιθανοτατα) αν και κακα τα ψεματα αποθαρρυνει τον χρηστη που πρωτοψαχνεται.

ad709
30-01-09, 18:46
@Λευκός Ιππότης εισαι νέος αλλά 9/10 θα την φάει το παλικάρι πιστεψε με

XARAYGH
30-01-09, 19:56
@Λευκός Ιππότης εισαι νέος αλλά 9/10 θα την φάει το παλικάρι πιστεψε με

και συ ρε φιλαρακι απο την λαρισα που το ξερεις πως θα παιζει η γραμμη στην σαλαμινα???
ειπαμε ολοι στην λαρισα ειστε καμενοι(και σε κανα δυο περιοχες ακομα)
επιστροφη στον οτε και μην το κουνατε ρουπι μεχρι να φτιαξουν και τα πραγματα εκει πανω....
στην περιπτωση του φιλου τωρα, η σαλαμινα ειναι σχετικα νεα περιοχη και την φοβαμαι...
Νεα περιοχη ειναι για ολους τους παροχους....εγω θα δοκιμαζα.
κερατσινι παντως κανενα προβλημα για μενα εδω και 14 μηνες που το χω...

GBEG
31-01-09, 01:00
CATMARG & WOLF,

Σωστά τα λέτε, γι'αυτό και έκανα την ερώτηση εδω.
Είδα ότι πολλά προβληματα με Τελλας υπάρχουν στην Β.Ελλάδα. Γι'αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα για Σαλαμίνα, μήπως στα μέρη μου είναι καλύτερα/πιο ανεκτά τα πράγματα.

Γνωστός έχει βάλει HOL και είναι ευχαριστημένος (δεν ξέρω τι ταχύτητες φτάνει). Εγώ προτίμησα την Τελλας γιατί ήμουν ήδη συνδρομητής εκεί σε πακέτο σταθερής τηλεφωνίας χωρίς κανένα πρόβλημα .

Μιλώντας το απόγευμα με τον γνωστό μου, τον έβαλα να κατεβάσει κανα αρχείο για να μου πει τι παίζει.
Τελικά κατέβαζε με 50 kpbs.....!!!:down:
Στο site της HOL έχει μετρητή ταχύτητας. Του έδειξε 3,7 mbps (με 400kbps) download, ενώ σε εμένα με conex 1mbps μου δείχνει τώρα:

Ταχύτητα Download Ταχύτητα Upload
821 kbps (102.6 KB/sec transfer rate) 154 kbps (19.3 KB/sec transfer rate)

Μία από τα ίδια και η HOL λοιπόν.....για το τηλ. κέντρο που ανοίκω εγώ στην Σαλαμίνα τουλάχιστον.....!!!

Spanos
31-01-09, 01:07
Μιλώντας το απόγευμα με τον γνωστό μου, τον έβαλα να κατεβάσει κανα αρχείο για να μου πει τι παίζει.
Τελικά κατέβαζε με 50 kpbs.....!!!:down:
Στο site της HOL έχει μετρητή ταχύτητας. Του έδειξε 3,7 mbps (με 400kbps) download, ενώ σε εμένα με conex 1mbps μου δείχνει τώρα:

Ταχύτητα Download Ταχύτητα Upload
821 kbps (102.6 KB/sec transfer rate) 154 kbps (19.3 KB/sec transfer rate)

Μία από τα ίδια και η HOL λοιπόν.....για το τηλ. κέντρο που ανοίκω εγώ στην Σαλαμίνα τουλάχιστον.....!!!

Μη ξεχνάς ομως οτι στην Tellas θα δίνεις 20€ το μήνα τώρα με την προσφορά οπότε σαν τιμή είναι άπαιχτη, αν δε παίζεις παιχνίδια και χρησιμοποιείς το internet μονο για browsing και κάνα κατέβασμα μη μασάς.

GBEG
31-01-09, 01:52
Spanos,
όχι παιχνίδια δεν παίζω. Και ναί η προσφορά αυτή είναι πολυ δυνατή....!
Γιαυτό και δεν έστειλα το φαξ για ακύρωση ακόμα.....!

Σ'ευχαριστώ!

gacp
31-01-09, 02:59
Άσε που εταιρείες που πληρώνουν άτομα για να απαντούν στα Forums δεν γνωρίζω.
Ούτε και εγώ. Το κάνουν αυτοβούλως για να δείξουν καλή εικόνα στα αφεντικά...:hmm: Deja vu...:hmm:
Όταν κατεβαζεις με 5kbs και ζητάς αποσύνδεση λογο χαμηλής ταχύτητας και σου λενε δεν το δέχομαι γιατι το συμβόλαιο λέει μέχρι 24, όταν μένεις χωρίς τηλ και σου λένε έπεσε ο server φωνής κλπ καταλαβαίνεις με τι έχεις να κάνεις.
Προσωπική μου άποψη, ΜΑΚΡΙΑ. :down:

........Auto merged post: gacp πρόσθεσε 2 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Α! αν τελικά συνδεθείς και είσαι και εσύ στα 50kbs είμαι περίεργος να δω τι θα σου λένε μετά...

XARAYGH
31-01-09, 11:24
Ρε τι ακουμε παλι...

Λευκός Ιππότης
31-01-09, 13:05
Στο site της HOL έχει μετρητή ταχύτητας.

Ασχετο με το θεμα αλλα μηπως εχεις τον συνδεσμο να δοκιμασω κι εγω ? Μπηκα στην ιστοσελιδα της HOL αλλα δεν τον βλεπω τον μετρητη

vasiliou
31-01-09, 13:13
Ασχετο με το θεμα αλλα μηπως εχεις τον συνδεσμο να δοκιμασω κι εγω ? Μπηκα στην ιστοσελιδα της HOL αλλα δεν τον βλεπω τον μετρητη

http://speedtest.hol.gr/

Λευκός Ιππότης
31-01-09, 13:23
Ταχύτητα Download Ταχύτητα Upload
2619 kbps (327.4 KB/sec transfer rate) 589 kbps (73.6 KB/sec transfer rate)



__________________________________

XARAYGH
31-01-09, 14:49
Απο το κεντρο υγεις 1924 kbps (240.5 KB/sec transfer rate) 1888 kbps (236 KB/sec transfer rate) καλο UPLOAD

GBEG
02-02-09, 11:46
Μόλις έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης...!

Μάλλον θα προτιμήσω την HOL μόνο και μόνο γιατί την έχουν 2-3 γνωστοι. Μπορεί να μην έχουν τρελές ταχυτητες αλλά τους ενεργοποιήθηκε άμεσα, και δεν έχουν άλλα προβλήματα.

Ρώτησα αν η τηλεφωνία τους παραμένει PSTN ή γίνεται VOIP, και μου είπαν ότι γίνεται POTS.......???

Επειδή έχω εγκαταστήσει ένα μικρό καφάο και μοιράζω τις γραμμές μου από εκεί σε όλο το σπίτι (το router μου είναι κ αυτό κεντρικα και μοιράζει ενσύρματα σε 2 σημεία), λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα; (με PSTN κ Connex δουλεύει μια χαρά το σύστημα).

wolf_cub
02-02-09, 14:25
Μόλις έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης...!

Μάλλον θα προτιμήσω την HOL μόνο και μόνο γιατί την έχουν 2-3 γνωστοι. Μπορεί να μην έχουν τρελές ταχυτητες αλλά τους ενεργοποιήθηκε άμεσα, και δεν έχουν άλλα προβλήματα.

Ρώτησα αν η τηλεφωνία τους παραμένει PSTN ή γίνεται VOIP, και μου είπαν ότι γίνεται POTS.......???

Επειδή έχω εγκαταστήσει ένα μικρό καφάο και μοιράζω τις γραμμές μου από εκεί σε όλο το σπίτι (το router μου είναι κ αυτό κεντρικα και μοιράζει ενσύρματα σε 2 σημεία), λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα; (με PSTN κ Connex δουλεύει μια χαρά το σύστημα).

Μέσω pots παρέχεται η τηλεφωνία αλλά η HOL τη χρησιμοποεί τους τελευταίους μήνες, σε σύγκριση με άλλες εταιρείες. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό!

chaos38
02-02-09, 15:21
Φιλε GBEG μηπως πρεπει να το ξανασκεφτεις γιατι απο το πρωι ο Τελης εχει ''Φουσκοδεντριες''!!!:lol::lol:

aporos1
02-02-09, 15:40
περασαν τα λιγα λεπτα ευτυχιας η κατασταση εγινε οπως πριν:down::down:

ermis333
02-02-09, 15:50
Προς το βράδυ να δείς, μπορεί να παίζουν ακόμα.

aporos1
02-02-09, 15:56
Προς το βράδυ να δείς, μπορεί να παίζουν ακόμα.
ναι παιζουν αυτο που επαιζαν παντα:rofl::rofl:

GBEG
02-02-09, 16:36
Μόλις έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης...!

Μάλλον θα προτιμήσω την HOL μόνο και μόνο γιατί την έχουν 2-3 γνωστοι. Μπορεί να μην έχουν τρελές ταχυτητες αλλά τους ενεργοποιήθηκε άμεσα, και δεν έχουν άλλα προβλήματα.

Ρώτησα αν η τηλεφωνία τους παραμένει PSTN ή γίνεται VOIP, και μου είπαν ότι γίνεται POTS.......???

Επειδή έχω εγκαταστήσει ένα μικρό καφάο και μοιράζω τις γραμμές μου από εκεί σε όλο το σπίτι (το router μου είναι κ αυτό κεντρικα και μοιράζει ενσύρματα σε 2 σημεία), λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα; (με PSTN κ Connex δουλεύει μια χαρά το σύστημα).

Ο κύβος ερίφθη παίδες.....!!!!

Αυτο που κατάλαβα περιδιαβαίνοντας τα διάφορα μηνύματα είναι πως όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν τα :oneup: και τα :down: τους.....ανάλογα την ώρα της ημέρας, τις αναβαθμίσεις κλπ.....! Απλά τα :down: της Τελλας δείχνουν να είναι συντριπτικά περισσότερα.... Και αυτό είναι κάτι που μου το είπαν και αρκετόι αλλοι εκτος φορουμ...!

Επειδή όμως θέλω πάση θυσία να φύγω από ΟΤΕ, προς το παρον βλέπω την HOL σαν μονόδρομο.....

boymanos
02-02-09, 16:45
με τοσο πεξιμο δεν πρεπει να εχει μεινει τιποτα.εμας γιατι μας ταλαιπωρουν?δεν ζηταμε τιποτα.μονο να φυγουμε σαν κυριοι.λυνουμε το συμβολαιο και τερμα.απλα πραγματα και πολιτισμενα.αυτοι γαιτι να μη μας πληρωνουν που μας κοροιδευουν και μας σπανε τα νευρα με το μπακαλομαγαζο τους?ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ.ειναι ο μονος τροπος να τους πολεμησω μεχρι να φυγω.λεφτα παντως για διακοπη δεν προκειται να παρουν.αντεξαμε τοσους μηνες,τωρα που κοντευουμαι θα πεθανουμαι.

........Auto merged post: boymanos πρόσθεσε 7 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ο κύβος ερίφθη παίδες.....!!!!

Αυτο που κατάλαβα περιδιαβαίνοντας τα διάφορα μηνύματα είναι πως όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν τα :oneup: και τα :down: τους.....ανάλογα την ώρα της ημέρας, τις αναβαθμίσεις κλπ.....! Απλά τα :down: της Τελλας δείχνουν να είναι συντριπτικά περισσότερα.... Και αυτό είναι κάτι που μου το είπαν και αρκετόι αλλοι εκτος φορουμ...!

Επειδή όμως θέλω πάση θυσία να φύγω από ΟΤΕ, προς το παρον βλέπω την HOL σαν μονόδρομο.....

σκεψου το καλα πριν φυγεις.εξαλλου στη ελλαδα οτι πληρωνεις παιρνεις δυστηχως.οταν δεν αφηνουν τον οτε να βγει με 40 ευρω στη αγορα,πως περιμενεις να παει μπροστα αυτη η χωρα?οι εναλλακτικοι ομως μπορουν να πανε στα 19,90 ευρω.αρα θα ειμαστε ερμαια της καθε τελλας και των αλλων.εκτος αν εχεις τοσο γερο στομαχι και σου αρεσει και να πληρωνεις και να σε δουλευουν οι καθε λογης ασχετοι.εγω εχω αλλαξει δυο εταιριες και ισως ξερω κατι παραπανω.αν δεν δεις και αλλους δεν μπορεις να καταλαβεις.

GBEG
02-02-09, 17:05
Φίλε boymanos,

Μακάρι να υπήρχε πακέτο με τις τιμές των εναλλακτικών και τις υπηρεσίες του ΟΤΕ. :oneup:

Επειδη δυστυχως ακόμα δεν.....προτιμώ να ''παιδεύομαι'' (ίσως) λίγο με το θέμα του inernet, αλλά να ξέρω ότι στο κομάτι της τηλεφωνίας θα είμαι ΟΚ και ότι ευρο ξοδέψω θα τα έχω ''μιλήσει'', και δεν θα πληρώνω κερατιάτικα 30αρια+ πάγια σε κανέναν χωρίς το παραμικρό αντίκρισμα...!:nono:

Η πεθερά μου πχ που έχει το μονο τηλεφωνία στην hol, πληρώνει 30+30=60 ΕΥΡΏ το 2μηνο και τέλος.
Αλλος γνωστός μου με το double play μπορεί να μην είναι απόλυτα ευχαριστημενος απο τα του διαδυκτύου, αλλά είναι υπερευχαριστημένος με την τηλεφωνία και τα ελεγχομενα ποσα που πληρώνει.

Κανείς δεν είναι τέλιως. Απλά το ζητούμενο για μένα ήταν απο την αρχή οι καλύτερες χρεώσεις και όχι αποκλειστηκα οι επιδόσεις.

boymanos
02-02-09, 17:10
Φίλε boymanos,

Μακάρι να υπήρχε πακέτο με τις τιμές των εναλλακτικών και τις υπηρεσίες του ΟΤΕ. :oneup:

Επειδη δυστυχως ακόμα δεν.....προτιμώ να ''παιδεύομαι'' (ίσως) λίγο με το θέμα του inernet, αλλά να ξέρω ότι στο κομάτι της τηλεφωνίας θα είμαι ΟΚ και ότι ευρο ξοδέψω θα τα έχω ''μιλήσει'', και δεν θα πληρώνω κερατιάτικα 30αρια+ πάγια σε κανέναν χωρίς το παραμικρό αντίκρισμα...!:nono:

Η πεθερά μου πχ που έχει το μονο τηλεφωνία στην hol, πληρώνει 30+30=60 ΕΥΡΏ το 2μηνο και τέλος.
Αλλος γνωστός μου με το double play μπορεί να μην είναι απόλυτα ευχαριστημενος απο τα του διαδυκτύου, αλλά είναι υπερευχαριστημένος με την τηλεφωνία και τα ελεγχομενα ποσα που πληρώνει.

Κανείς δεν είναι τέλιως. Απλά το ζητούμενο για μένα ήταν απο την αρχή οι καλύτερες χρεώσεις και όχι αποκλειστηκα οι επιδόσεις.

αν δεν μιλας με εξωτερικο,νομιζω ο οτε εχει μειωσει πολυ την ψαλιδα.η τελλας θελει περιπου 28 ευρω τον μηνα και ο οτε 30.αν βαλεις και ιντερνετ 2αρα με 48 ευρω τον μηνα κανεις την δουλεια σου τελεια.και δεν σου πρηζει και ο καθε ασχετος το στομαχι.αν σε ενδιαφερει και εξωτερικο μπορεις να μπεις στο viva.gr

GBEG
02-02-09, 18:24
15 για τηλεφωνια + 19.5 για 2αρα γραμμη + 15 για παγιο = 49,50 τον μηνα=> καμια 100 ευρο το 2μηνο.
Αντισοιχα σε πάροχο πληρώνεις 80 ευρω το 2μηνο.
Με 2 ωρες για κλησεις σε κινητα και κλησεις στο εξωτερικο μεσα στο πακετο.

Προσωπικα με γραμμη 1mbps πληρωνω +/- 120 ευρω το 2μηνο.
Με εναλακτικο παροχο υπολογιζω οτι θα μειωσω το κοστος κατα 20-30 ευρω το λιγοτερο....δλδ τα κοροιδιστικα παγια.

boymanos
02-02-09, 19:19
15 για τηλεφωνια + 19.5 για 2αρα γραμμη + 15 για παγιο = 49,50 τον μηνα=> καμια 100 ευρο το 2μηνο.
Αντισοιχα σε πάροχο πληρώνεις 80 ευρω το 2μηνο.
Με 2 ωρες για κλησεις σε κινητα και κλησεις στο εξωτερικο μεσα στο πακετο.

Προσωπικα με γραμμη 1mbps πληρωνω +/- 120 ευρω το 2μηνο.
Με εναλακτικο παροχο υπολογιζω οτι θα μειωσω το κοστος κατα 20-30 ευρω το λιγοτερο....δλδ τα κοροιδιστικα παγια.

ειναι λογικο το σκεπτικο σου,με οτι συνεπαγεται αυτο,και αν εισαι τυχερος και δεν εχεις διακοπες ή βλαβες.παντως εγω προσωπικα το θεωρω κοροιδια να πληρωνω 40ευρω τον μηνα και να θελω 14 ωρες να κατεβασω ενα cd(και μη γελατε,ειναι αληθεια).αν ειναι σοβαρη εταιρεια ,τοτε γιατι δεν σε αφηνει να διαλεξεις αλλο παροχο για το ιντερνετ?τι φοβατε?εισαι υποχρεωμενος να παρεις και τα δυο πακετα της?για πιο λογο?και οταν εισαι δυσαρεστημενος γιατι δεν σε αφηνει να φυγεις?γιατι πρεπει να τους ανεχεσε για ενα χρονο?στο πηγαδι τα βρισκουμε τα λεφτα για να τους τα δωσουμε?επρεπε να εχουν αλλαξει ονομασια.ΜΠΕΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ TELLAS.ντροπη τους.τουλαχιστον φιλε στον οτε πληρωνεις και παιρνεις αυτο που πληρωνεις.στο κωλομαγαζο της τελλας τι παιρνεις?την καλη τους εξυπηρετηση?τις καλυτερες γνωσεις τους?τις επενδυσεις τους?τις οπτικες ινες?την αναμονη στο τηλεφωνο?την υποσχομενη μηδενικη ταχυτητα?ΤΙ?και στο φιναλε τα 40 ευρω ειναι παρα πολλα για αυτα που προσφερουν.

Λευκός Ιππότης
03-02-09, 01:00
15 για τηλεφωνια + 19.5 για 2αρα γραμμη + 15 για παγιο = 49,50 τον μηνα=> καμια 100 ευρο το 2μηνο.


Στον Οτε ειναι παραπανω για 4 MB γραμμη και χωρις καθολου τηλεφωνα συν χρεωση για απορρητο και μη εμφανιση αριθμου.

ayrton76
03-02-09, 15:21
Τι να το κάνω ρε παιδιά να πληρώνω 40Ε λιγότερα το δίμηνο....... και να μην ξέρω πότε και άν θα έχω τηλέφωνο? Πότε και αν θα έχω Ιντερνετ????

Αν είναι να πληρώνω 40Ε λιγότερα για το σταθερό τηλέφωνο..... και να τα δίνω στα κινητά για να μπορέσω να μιλήσω, ποιό το νόημα??????

Την προηγούμενη φορά το πρόβληαμ με τους περιβόητους bras ήτανε για 4-5 μήνες...... Ε αυτήν την φορά, δεν έκανα καν τον κόπο να τους πάρω να διαμαρτυρηθώ!!! ΟΤΕ και πάλι λοιπόν.... πληρώνω ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!

boymanos
03-02-09, 15:58
Τι να το κάνω ρε παιδιά να πληρώνω 40Ε λιγότερα το δίμηνο....... και να μην ξέρω πότε και άν θα έχω τηλέφωνο? Πότε και αν θα έχω Ιντερνετ????

Αν είναι να πληρώνω 40Ε λιγότερα για το σταθερό τηλέφωνο..... και να τα δίνω στα κινητά για να μπορέσω να μιλήσω, ποιό το νόημα??????

Την προηγούμενη φορά το πρόβληαμ με τους περιβόητους bras ήτανε για 4-5 μήνες...... Ε αυτήν την φορά, δεν έκανα καν τον κόπο να τους πάρω να διαμαρτυρηθώ!!! ΟΤΕ και πάλι λοιπόν.... πληρώνω ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!

οτι πληρωνεις παιρνεις.και δυστηχως αν δεν πληρωσεις δεν παιρνεις.αυτοι μονο για για την βιτρινα νοιαζονται και για τις διαφημησεις.τοσα λεφτα που χαλανε εκει,θα ειχαν διορθωσει τα χαλια τους.αλλα καποτε οι μαγκιες πληρωνονται και θα τους το αποδειξει ο κοσμος.ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΕΛΑΣ.

GBEG
03-02-09, 16:35
:oneup:

Η πεθερά μου πχ που έχει το μονο τηλεφωνία στην hol, πληρώνει 30+30=60 ΕΥΡΏ το 2μηνο και τέλος.
Αλλος γνωστός μου με το double play μπορεί να μην είναι απόλυτα ευχαριστημενος απο τα του διαδυκτύου, αλλά είναι υπερευχαριστημένος με την τηλεφωνία και τα ελεγχομενα ποσα που πληρώνει.




Τι να το κάνω ρε παιδιά να πληρώνω 40Ε λιγότερα το δίμηνο....... και να μην ξέρω πότε και άν θα έχω τηλέφωνο? Πότε και αν θα έχω Ιντερνετ????

Αν είναι να πληρώνω 40Ε λιγότερα για το σταθερό τηλέφωνο..... και να τα δίνω στα κινητά για να μπορέσω να μιλήσω, ποιό το νόημα??????

Την προηγούμενη φορά το πρόβληαμ με τους περιβόητους bras ήτανε για 4-5 μήνες...... Ε αυτήν την φορά, δεν έκανα καν τον κόπο να τους πάρω να διαμαρτυρηθώ!!! ΟΤΕ και πάλι λοιπόν.... πληρώνω ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!

Φίλε ayrton76 όπως βλέπεις αναφέρομαι στην HOL και προσπαθώ να βγάλω τα συμπερασματα μου και να πάρω αποφάσεις με βάση την γνώμη σας αλλά και απτά παραδείγματα/καταστάσεις.

Τώρα αν η πεθερά μου είναι πιο τυχερή από εμένα, και εγώ δεν έχω τηλέφωνω ενω έχει αυτή στο δίπλα σπιτι........τότε θα κάνω τα τηλέφωνα μου απο εκεί......:oneup:

Να μην σου πώ να καταργησω το τηλέφωνο και να την βάλω να πληρώνει......;):p

wolf_cub
03-02-09, 16:44
:oneup:



Φίλε ayrton76 όπως βλέπεις αναφέρομαι στην HOL και προσπαθώ να βγάλω τα συμπερασματα μου και να πάρω αποφάσεις με βάση την γνώμη σας αλλά και απτά παραδείγματα/καταστάσεις.

Τώρα αν η πεθερά μου είναι πιο τυχερή από εμένα, και εγώ δεν έχω τηλέφωνω ενω έχει αυτή στο δίπλα σπιτι........τότε θα κάνω τα τηλέφωνα μου απο εκεί......:oneup:

Να μην σου πώ να καταργησω το τηλέφωνο και να την βάλω να πληρώνει......;):p

Aν το κάνεις αυτό, τότε έχεις πίασει το νοήμα :oneup:

CatMarg
04-02-09, 00:20
@GBEG σου εύχομαι καλές κ γρήγορες διαδυκτιακές βόλτες......!Καλά έκανες κ έφυγες απο οτε,όσο για την εταιρία που διάλεξες,αν πιάνει εκεί που είσαι,μην ανησυχείς.Οπως είπες κ μόνος σου,όλες οι εταιρίες εχουν καλά κ κακά.Ανάλογα τι πληρώνεις κ τι απαιτήσεις έχεις,διαλέγεις κ την εταιρία.Καλή συνέχεια.:oneup:

GBEG
04-02-09, 00:42
Σ'ευχαριστπω για τις ευχές σου CatMarg.
Πρώτα πρέπει να πάνε όλα καλα με την ακύρωση της αίτησης στην ΤΕΛΛΑΣ και μετα πιστεύω θα την βρώ την άκρη.....!!!

GBEG
06-02-09, 16:09
UPDATE

Σήμερα υπάληλος της Τελλας μου επιβεβαιωσε πως το αίτημα υπαναχώρησης που είχα στείλει από την περασμένη Δευτέρα καταχωρήθηκε στο σύστημα τους ως σωστό, και χωρίς κάποιο πρόβλημα, οπότε πρακτικά διακόπτεται η διαδικασία για την μεταφορά της γραμμής μου στην Τελλας.

Θα ξανακαλέσω μέσα στην αλλη εβδομάδα για να σιγουρευτώ ότι δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα. (για το οποίο φυσικα δεν θα με ενημερώσει κανείς......)

Αυτα!!!

wolf_cub
06-02-09, 16:19
UPDATE

Σήμερα υπάληλος της Τελλας μου επιβεβαιωσε πως το αίτημα υπαναχώρησης που είχα στείλει από την περασμένη Δευτέρα καταχωρήθηκε στο σύστημα τους ως σωστό, και χωρίς κάποιο πρόβλημα, οπότε πρακτικά διακόπτεται η διαδικασία για την μεταφορά της γραμμής μου στην Τελλας.

Θα ξανακαλέσω μέσα στην αλλη εβδομάδα για να σιγουρευτώ ότι δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα. (για το οποίο φυσικα δεν θα με ενημερώσει κανείς......)

Αυτα!!!


Gbeg δεν νομίζω να υπάρxει πρόβλημα. Εξάλλου αν η αίτηση σου στη HOL προχωρά κανονικά αυτό σημαίνει πως ακόμα και αν η Tellas είχε καταχωρήσει αιτήσεις στα συστήματα ανταλλαγής φορητότητας αυτές έχουν ακυρωθεί

Κατά συνέπεια οδεύεις προς HOL.

GBEG
06-02-09, 16:31
Στην HOL δεν έκανα αίτηση ακόμα. Περίμενα να ξεμπερδουέ με Τελλας......:)
Ξέρω κ'εγώ τί γίνεται? Αυτοί είναι ικανοί να μου στέλνουν λογαριασμούς απ'ολες τις μπάντες....!!!!:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.