PDA

Επιστροφή στο Forum : οτε απιστευτη παραπληροφορηση ! ΤΡΑΓΙΚΟ!! !!!!! !!



adrianos
09-11-03, 01:13
Εκανα αιτηση σε ΟΤΕ-SHOP στις 17/10 με την απελευθερωση. Μου ειπαν να τηλεφωνησω μετα στο 134 για να μαθω ποτε θα ενεργοποιηθω.
Στις 28/10 πηρα στο 134 και μια κυρια ειπε "ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΠΡΙΝ 5 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ PC ΜΟΥ, ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ"
Ρωταω εγω¨"ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ?" "ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΤΕ" ΑΡΑ ΤΗΣ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ? "ΝΑΙ" μου λεει...
Παιρνω ζυχελ κτλ. και περιμενω. Ξαναπαιρνω απο περιεργια προχτες στο 134 και μαθαινω πως καποιος ακυρωσε την αιτηση μου (ΠΡΟΣΟΧΗ) στισ 20/10!!!!!! πριν μιλησω στο 134 δηλαδη... Παω στο ΟΤΕ-ΣΟΠ, Μου παιρνουν ενα τηλεφωνο στον οτε και μου λενε ¨σε 5 μερες με μια βδομαδα θα εχουνε θεσεις στο DSLAM. Παιρνω στις βλαβες και μαθαινω πως Μαρτιο να περιμενω αναβαθμιση (ηταν σιγουρος).
Παω και απο τον ΟΤΕ της περιοχης μου(Ηλιουπολης) και εκει μου λενε εχεις προεπιλογη φορεα, γιαυτο δε περαστηκε η αιτηση σου (ασχετο) δεν εχω και τελικα αφου τον πιεσα βρηκε πως δεν φταει αυτο.... ΜΕτα πεταει και ενα ασχετο και ρωταει καποιον ΑΝ θα ακυρωση την αιτηση μου!!!! (την ηδη ακυρωμενη....)
Το θεμα ειναι πως με παραπληροφορησαν και πηρα ενα μοντεμ συνολο αξιας 160 ευρο που δε ξερω τι θα το κανω. Πηγα στο Υποδιευθυντη να αναλαβουν την ευθυνη και να πληρωσουν downgrade με εξοδα οτε σε pstn (apo Isdn) και τι μου ειπε ο Θεος! Δεν ξερω τι σου ειπανε (και δε σε πιστευω στη τελικη με λιγα λογια). Του λεω να η αιτηση ! περαστηκε στο pc
σας, αρα εγινε λαθος. ΜΟυ λεει δε μπορω να αναλαβω ευθηνη για κατι τετοιο, Του λεω ποιος μπορει? Δε ξερω μου απαντα......
τεσπα...
και κατι αλλο :lol: Ο υποδιευθηντης μου λεει αυτοι του οτε-σοπ ειναι ιδιωτες δε ξερουνε τη δουλεια τους!
ποιο πριν ενας αλλος μου ειχε πει¨" τα οτε-σοπ ειναι οτε! κανουνε ακριβως οτι κανουμε και μεις εδω, πηγαινε εκει!!!!"!!!!!!!!!!!!!!!!

Σχολια!!!

camelot21
09-11-03, 09:24
:) χαχαχα.λοιπον φιλε μου μια απο τα ιδια ειχα πα8ει και εγω μεσω οτε ηλιουπολης και 134 περι αιτησεων και μαλακιες δηλαδη ειχα κανει αιτηση οκτωβριο και μετα μολις πειρα τηλεφωνο αρχες νοεμβριου στο 9957599 στην τεχνικη υπηρεσια να δω τι σκατα γινετε ωστε να κλεισο και ραντεβου μου ειπαν περι ακυρωσης αιτησης και αλλες μαλακιες.το μονο καλο σε μενα σε σχεση με σενα ειναι οτι ευτηχος δεν προλαβα να αγορασο μοντεμ.παντος αποτι εχο καταλαβει για dslam αναβαθμιση ηλιουπολη το βλεπο απο καινουργιο χρονο δεν βλεπο φως.μακαρι να βγω ψευτης.μην ξεχνας οτι ηλιουπολη πεφτει και το τεκ τερψιθεας μεσα δηλαδη τα 96 νουμερα μιλαμε για 2 διαφορετικα dslam.intracom 99ργια που ειναι ηλιουπολη-αργυρουπολη και siemens που ειναι τα 96ρια ελληνικο-τερψιθεα. :lol:

MOYSYS
09-11-03, 12:37
ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΔΙΚΟΣΑΣ ΣΤΗΝ ΙΚΟΓΕΝΙΑ .ΕΧΗ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ
ΑΠΛΑ ΦΕΒΓΑΙΤΕ ΑΠΟ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ ΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΙΡΟΥΣ
ΤΗΛΕΦΟΝΙΣΤΕΜΟΥ
ΤΛ210 2388200

JediMasterMANIAC
09-11-03, 14:16
....εεεεε αυτο ειναι κατι που πρεπει να μαθει η ΕΕΤΕ ...
πΟΤΕ ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.