PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στο ιδιόκτητο δίκτυο στην βόρειο Ελλάδα!



Torture
30-01-09, 23:50
Καλησπέρα παιδιά!

Εγω προσωπικά είμαι στην Καβάλα και τον τελευταίο καιρό το πρόβλημα ειναι τεράστιο! Απο την αρχη της σύνδεσής μου έχω διάφορα προβλήματα στην γραμμή μου αλλα τα πράγματα ήταν σαφώς καλητερα απο τώρα. Κατέβαζα με 1000-1200kb/s απο Nvidia να φανταστειτε. Που για την δικια μου γραμμη ειναι τρομερο αίσχος. Τωρα δεν κατεβάζω ούτε με 300. Για rapidshare ουτε λογος. 24kb/s και πολλα μου είναι! Τους εχω πάρει τηλεφωνο 2φορες και μου είπαν ακριβως το ίδιο "γίνετε συστηρηση και αναβάθμιση του δικτυου σε ολη την γραμμη απο Καβάλα προς θεσσαλονικη και δεν ξερουμε ποτε θα τελειωσει". Οταν πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο στο forthnet shop μου ειπαν οτι θα διαρκεσει 1 μηνα και να κανω υπομονη! 1μηνας πολυ δεν ειναι ρε παιδια;
Α και κατι ακομη. Ο υπαλληλος στο τηλεφωνο, οταν πηρα να ρωτησω τι συμβαινει, και του ειπα οτι κατεβαζω απο Nvidia με 300 το πολυ με download manager ξεστόμισε την εξης ατακα: "Ε 300 δεν ειναι και λιγα. μια χαρα ειναι". Αλλα μετα τον εβαλα στην θεση του οταν του ειπα και κοιταξε την γραμμη μου και τοτε τα αλλαξε: "ε ναι δικιο εχετε. ειναι πολλη χαμηλή η ταχύτητά σας" :lol::lol::lol:

Υπαρχουν και αλλοι λοιπον που έχουν τα ίδια προβλήματα στην βόρειο Ελλάδα γενικα; Και αν ναι απο ποιες περιοχές;

miked
31-01-09, 00:39
Μόνο υπάρχει.....
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=178340

nmavro73
31-01-09, 00:45
Μην λές Β. Ελλάδα και νομίζουμε ότι ειναι παντού!Καβάλα έχεις πρόβλημα.Εγώ εδώ θεσσαλονίκη κατεβάζω με 1,5 Mb/s(dumeter) και πινγκ και σήμερα είχα 90-120 στο WoW

JULIANIK
31-01-09, 03:25
Μην λές Β. Ελλάδα και νομίζουμε ότι ειναι παντού!Καβάλα έχεις πρόβλημα.Εγώ εδώ θεσσαλονίκη κατεβάζω με 1,5 Mb/s(dumeter) και πινγκ και σήμερα είχα 90-120 στο WoW
Το ιδιο λαθος κανεις ομως κι εσυ.

120 ειχα χτες επισης. Αποσυνδεσεις ομως!
Κι απο τα 20 Mbit ειμαι στα 2-6.
Γι'αυτο ας μιλαμε για το κεντρο μας ο καθενας, κι αυτο με επιφυλαξη.

-----------------

ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗ ΕΡΜΟΥ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ RESET YPAΡXEI ??? :clap:
....ή απολυθηκε το συμπαν? :hmm:

Torture
31-01-09, 17:47
Μην λές Β. Ελλάδα και νομίζουμε ότι ειναι παντού!Καβάλα έχεις πρόβλημα.Εγώ εδώ θεσσαλονίκη κατεβάζω με 1,5 Mb/s(dumeter) και πινγκ και σήμερα είχα 90-120 στο WoW

Ο λόγος που είπα ολόκληρη την βόρειο Ελλάδα φιλε μου ειναι γιατι έτσι μου ειπε στο τηλεφωνο ο υπάλληλος της Forthnet απο την τεχνικη υποστηριξη. Δεν γενίκευσα μόνος μου χωρίς λόγο...

mbaggus8
01-02-09, 11:16
Νομίζω ότι υπάρχει ένα γενικότερο πρόβλημα και έχει να κάνει με το γεγονός ότι η Forthnet δεν έχει την απαραίτητη υποδομή να παρέχει σταθερά στους πελάτες τις υπηρεσίες που υπόσχεται. Έχει βάλει στο δίκτυο περισσότερο κόσμο απ' ότι θα "έπρεπε", με αποτέλεσμα οι ταχύτητες να είναι τη μια μέρα έτσι και την άλλη αλλιώς.
Γενικότερα πάντως οι ταχύτητες δεν είναι αυτές που περιμέναμε μπαίνοντας στο ιδιόκτητο της Forthnet.

gagtzer
01-02-09, 17:27
Όλα καλά πάλι σήμερα,ούτε ip δεν έπαιρνα όλο το πρωί :down:

ilik4
03-02-09, 20:07
kai εμεις απο κοζανη χαλια φορτηνετ εδω και ενα μηνα τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι κανουν αναβαθμιση το δικτυο

@ ADSLgr.com All rights reserved.