PDA

Επιστροφή στο Forum : connx και επιστροφη χρηματων



fotalis
31-01-09, 22:02
θα ηθελα την βοηθεια σας
εχω και εγω conn x απο μετατροπη ondsl kit οταν μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος τους ειχα διαμαρτυρηθει γιατι με χρεωνουν με τελος ενεργοποιησης και μου ειπαν πως εχω δικιο και θα αφαιρεσουν απο τον επομενο λογαριασμο περιπου 40 ευρω ηταν παραπανω .
την περασμενη εβδομαδα μου ηρθε ο λογαριασμος (δευτεροςμετα την μετατροπη ) και δεν ειχαν αφαιρεσει τα 40 ευρω .
τους παιρνει η μητερα μου και με τα πολλα ο οτε κανει το <<κουνελι>> λεγοντας πως επρεπε να ειχαμε επιμεινει οταν πρωτοηρθε ο λογαριασμος δλδ την πρωτη φορα .
και γενικα απο τα λεγομενα τους ειναι πως θα πρεπει να παμε σε καταστημα και να παρακαλεσουμε κανενα διευθυντη.
δλδ να παρακαλαω τον καθε καραγκιοζη να μου δωσει τα λεφτα μου.

το θεμα τι πρεπει να κανω εγω απο την στιγμη που ειναι οχι μια αλλα δυο φορες μ**ακες και παιζουν με τον καταναλωτη??

FuS
01-02-09, 00:17
θα ηθελα την βοηθεια σας
εχω και εγω conn x απο μετατροπη ondsl kit οταν μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος τους ειχα διαμαρτυρηθει γιατι με χρεωνουν με τελος ενεργοποιησης και μου ειπαν πως εχω δικιο και θα αφαιρεσουν απο τον επομενο λογαριασμο περιπου 40 ευρω ηταν παραπανω .
την περασμενη εβδομαδα μου ηρθε ο λογαριασμος (δευτεροςμετα την μετατροπη ) και δεν ειχαν αφαιρεσει τα 40 ευρω .
τους παιρνει η μητερα μου και με τα πολλα ο οτε κανει το <<κουνελι>> λεγοντας πως επρεπε να ειχαμε επιμεινει οταν πρωτοηρθε ο λογαριασμος δλδ την πρωτη φορα .
και γενικα απο τα λεγομενα τους ειναι πως θα πρεπει να παμε σε καταστημα και να παρακαλεσουμε κανενα διευθυντη.
δλδ να παρακαλαω τον καθε καραγκιοζη να μου δωσει τα λεφτα μου.

το θεμα τι πρεπει να κανω εγω απο την στιγμη που ειναι οχι μια αλλα δυο φορες μ**ακες και παιζουν με τον καταναλωτη??

Δεν ζητάς εσύ τα χρήματα.
Όποιος υπάλληλος στο είπε αυτό απλά είναι απαράδεκτος ή ημιμαθής (στο αντικείμενο της δουλειάς του). Το ίδιο σύστημα του οτέ που σε χρεώνει, το ίδιο σε αποχρεώνει κιόλας.

Κάλεσε στο 134 και ρώτα τους "ποτε καταχωρήθηκε στο πληροφοριακό (woms) η επιστροφή του τέλους ενεργοποίησης".
Στο τονίζω.
Εσύ ΔΕΝ κάνεις τίποτα.

Φυσικά και δεν θα παρακαλέσεις ΚΑΝΕΝΑ για να πάρεις δικά σου χρήματα.

hel
02-02-09, 10:00
Άρα δεν δούλεψε το σύστημα:whistle:

FuS
02-02-09, 19:38
Άρα δεν δούλεψε το σύστημα:whistle:

Γενικά επικρατεί ένα μπάχαλο με αυτό το τέλος ενεργοποίησης (το γιατί είναι στον λογαριασμό και πως αποχρεώνεται) και αυτό είναι εξ' ολοκλήρου άλλη μία μ@λ@κια του συστήματος του οτε.
Χώρια ότι χάνεται η όποια αξιοπιστία (τονίζω το "η όποια") :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.