PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξυπηρέτηση στα γραφεία της hol

windows
01-02-09, 00:53
Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις επιτέλους κατάφερα να βάλω internet ( παθών από ON Telecoms... ) και αυτό το κατάφερα χάρη στην HOL και τον νεαρό που με εξυπηρέτησε! Thanks hol & thanks boy....

Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή καλή η εξυπηρέτηση από το 13844 αλλά από το κατάστημα ακόμα καλύτερη.

Λοιπόν, εγώ ήμουν στον ΟΤΕ έκανα μετάβαση στην ON Telecoms και ήμουν 2,5 μήνες χωρίς τηλέφωνο (..τι πρωτότυπο ε,ε?)! Δεν άντεξα άλλο πήρα τηλέφωνο την HOL στο 13844 και τους είπα την περίπτωση. Μου είπαν να κάνω την αίτηση τηλεφωνικά αλλά να μου την στείλουν με courier και επειδή ο courier δεν θα ερχόταν ποτέ, είπα να περάσω από τα κεντρικά τους γραφεία. Τελικά, πέρασα από τα γραφεία τους και μπήκα μέσα σε αυτό το χώρο, που είναι και το κατάστημα που έχουν για να εξυπηρετούμαστε.
(Πολύ ωραίο το κατάστημα τους! Full στο ρόζ βέβαια :p αλλά ωραίο).
Μπαίνοντας μέσα πήγα σε έναν νεαρό για να επαληθεύσω αυτά που μου είχαν πει τηλεφωνικά για το πρόγραμμα αλλά και του εξήγησα πως έχει η κατάσταση με την OFF Telecoms :p . Συμπληρώσαμε την αίτηση μαζί, την υπογράψαμε αλλά η OFF Telecoms λίγες ημέρες αργότερα είχε το θράσος να με πάρει στο κινητό μου και να μου πεί πως δεν πρόκειται να δώσει την γραμμή εάν δεν λυθεί η βλάβη τους! Απίστευτο?
Πέρασα και πάλι από το κατάστημα της HOL και να 'ναι καλά το παλικάρι μου είπε να πάρουμε τηλέφωνο μαζί την ON Telecoms για να ρωτήσουμε για ποιον λόγο δεν μας δίνουν την γραμμή. Μας απάντησαν λόγω λάθος αριθμού βρόχου!! :hmm: Τελικά μίλησε και ο νεαρός της HOL μαζί τους και συμπλήρωσε τα σωστά στοιχεία αυτή την φορά. Μεσά σε 19 ημέρες είχα υπηρεσίες από την HOL! Συγκεκριμένα, χθές 30/01 ενεργοποιήθηκα!
Συμπέρασμα??? Αν θελουμε να εξυπηρετούμαστε καλά & γρήγορα, μάλλον θα πρέπει να περνάμε από τα κεντρικά τους!

PS. Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον εξυπηρετικότατο νεαρό!Αυτόν που με βοήθησε να βάλω επιτέλους internet & tel.!!!Να 'ναι καλα.... :oneup:

Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα, ελπίζω να ακολουθήσει το παράδειγμα μου και να περάσει από τα κεντρικά τους για να εξυπηρετηθεί!H

sdikr
01-02-09, 04:20
Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα, ελπίζω να ακολουθήσει το παράδειγμα μου και να περάσει από τα κεντρικά τους για να εξυπηρετηθεί!H

Ναι αλλά είναι κάπως μακριά :p

DaveMurray
01-02-09, 06:41
Αλήθεια που είναι τα κεντρικά; LOL

Να τρέχουμε δλδ με τα λεωφορεία και τα μετρό, (από τα προάστια) να ταλαιπωρούμαστε στα καυσαέρια του κέντρου, για να εξυπηρετούμαστε όταν πχ το "κακό" internet μας χάλασε;

windows
01-02-09, 11:27
Οχι, δεν χρειάζεται να τρέχουμε πάντα στα κεντρικά τους! Ουτος ή άλλος έγραψα πως η εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου στο 13844 είναι εξίσου καλή. Απλώς εγώ ήθελα face to face επικοινωνία και την βρήκα πηγαίνοντας στο κατάστημα τους.

--Τα γραφεία τους είναι Αδριανείου 2 & Παπαδά στην Αθήνα, αν δεν κάνω λάθος. Είναι κοντά στον σταθμό Πανόρμου του μετρό--

treli@ris
01-02-09, 12:15
Παλια που ειχα ενα ζητημα μαζι τους πηγα απο τα γραφεια τους και "ξαφνικα" το προβλημα λυθηκε εντος 5 λεπτων. Μερικες φορες κανει καλο μια επισκεψη :p

wisdompa
01-02-09, 12:23
Για εμάς που κατοικούμε στη Θεσσαλονίκη (συμπρωτεύουσα σου λεει μετά) δεν εχει κανένα υποκατάστημα η HOL.....(δυστυχώς) πόσο μάλλον επαρχία και άλλες μικρότερες πόλεις.......Θα μπορούσαν να το εχουν ως προτεραιότητα τη δημιουργία μερικών υποκαταστημάτων απο τη στιγμή που ειναι τοσο χρονών εταιρία......και ξέροντας πως οι λογαριασμοι τους καπως πρέπει να εξοφλούνται......δεν ειναι παντοτε η καλύτερη λύση οι τράπεζες.......!!! Κάθε γειτονιά εχει απο ενα και δυο ακόμη καταστήματα ειτε Wind - Vodafone - Cosmote ειτε Γερμανος ειτε Oteshop.....!!!

windows
01-02-09, 12:39
Θα μπορούσαν να το εχουν ως προτεραιότητα τη δημιουργία μερικών υποκαταστημάτων απο τη στιγμή που ειναι τοσο χρονών εταιρία......και ξέροντας πως οι λογαριασμοι τους καπως πρέπει να εξοφλούνται......δεν ειναι παντοτε η καλύτερη λύση οι τράπεζες.......!!!

Από οτι έχω καταλάβει προτεραιότητα της εταιρίας είναι η ανάπτυξη του ιδιόκτητου δικτύου της και καλά κάνει!...Σε σχέση με άλλη εταιρία που προτεραιότητα της είναι τα καταστήματα. Οι πελάτες δεν θα έρθουν με τα καταστήματα αλλά με το αν υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου σε κάποια περιοχή, ώστε να γίνει συνδρομητής! Εξ'άλλου απο οτι είδα στην σελίδα της HOL υπάρχουν πολλοί τρόποι πληρωμής και σε τράπεζες & σε ΕΛΤΑ & στο easypay.gr που με βολεύει εμένα προσωπικά! (..και είναι χωρίς κόστος η πληρωμή λογ/σμού HOL, απο οτι λέει το site, για πληρωμές μέσω e-banking, σε Eurobank,Εθνική & easypay.gr) :oneup:

ChristosPan
01-02-09, 23:32
Γεια σε όλους!

Είμαι νέος στο forum :oops: και παρακολουθώ τις συζητήσεις αρκετό καιρό τώρα χωρίς όμως να κάνω σχόλια αλλά αυτήν την φορά νομίζω πως πρέπει και εγώ να γράψω την εμπειρία μου σχετικά με την εξυπηρέτηση στα κεντρικά της hol...αλλά και γιατί αυτόν τον νεαρό (αν λέμε τον ίδιο) ,εγώ τον είχα ζαλίσει μέχρι να μου γίνει η σύνδεση!
Εγώ έκανα το λάθος να πάω στην vodafone και δεν είχα καθόλου καλό σήμα στο σπίτι και αναγκαστικά έπρεπε να πάω σε άλλη εταιρία. Φυσικά κατέληξα στην hol γιατί νομίζω πως είναι η πλέον αξιόπιστη και λάθος δεν έκανα. Πέρασα από τα γραφεία τους έκανα την αίτηση και επειδή είχα 213***** αριθμό άργησε να γίνει η μεταφορά από voda σε hol. Πέρασα από τα γραφεία τους για να ρωτήσω πότε επιτέλους θα μπεί το τηλέφωνο. Μου έδωσαν μια πίθανη ημερομηνία και λίγες μέρες μετά πέρασα ξανά από τα γραφεία τους γιατί είχε περάσει η πιθανή ημε/νία. Είχε ενεργοποιηθεί το internet αλλά το τηλ. ακόμα στη voda. Εκεί μίλησα με αυτό το αγόρι το οποίο πρέπει να είναι ξεφτέρι γιατι εμένα με εξυπηρέτησε πολύ καλά παρόλο που τον είχα ζαλίσει (θυμάμαι χαρακτηριστικά μια εύσομη υπάλληλος που καθόταν στον μπροστινό γραφείο του, τον φώναζε ....) Ένα θα σας πω.... Με ενεργοποίησε σε 10 λεπτά! Του είπα πως αν το ήξερα νωρίτερα οτι θα με έφτιαχνε ετσι γρήγορα, θα είχα περάσει πιο νωρίς! Πήγα σπίτι και το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά! Μόνο ψέματα δεν μου έλεγε! Την επόμενη μέρα τον ευχαρίστησα και από κοντά γιατί του είχα πάρει και λίγα γλυκά για το καλό!! :p Μέχρι τώρα έχω τις καλύτερες εντυπώσεις για την εταιρία και το προσωπικό της. Εύχομαι να παραμείνει έτσι... Μπράβο hol :oneup:

seventy_eight78
02-02-09, 00:35
Συνεργάζονται που συνεργάζονται με τη vodafone, ας γινόταν κάποια εξυπηρέτηση και στα vodafone shops.

greekmika
02-02-09, 18:15
PS. Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον εξυπηρετικότατο νεαρό!Αυτόν που με βοήθησε να βάλω επιτέλους internet & tel.!!!Να 'ναι καλα.... :oneup:

Μήπως ήταν ένα παλικάρι με μούσια στην τεχνική υποστήριξη σε ένα απο τα 2 μικρά δωματιάκια στο πίσω μέρος??

Γιατί και ε΄γω από ένα παληκάρι τέτοιο σώθηκα...8 ημέρες χωρίς τηλ και αυτός το έβαλε σε 5 mins!!! Εμένα η τηλ υποστήριξη δεν με βοήθησε btw αν και υπάρχουν και εκεί αξιόλογα άτομα (από παλαιότερη εμπειρία).

Είχα ξαναγράψει και σε ένα άλλο θέμα...αν βλέπετε ότι δεν βγαίνει άκρη στο πρόβλημά σας, περάστε απο εκεί χωρίς τσαμπουκάδες και θα βρεθεί λύση...Είναι και εκεί εξυπηρετικότατοι, και ιδιαίτερα εκείνο το παληκάρι που φάνηκε ότι κατείχε το θέμα περισσότερο απο την τηλ υποστήριξη και τα δύο άτομα μέσα στα γραφεία που μας έλεγαν τα ίδια με αυτούς στο τηλ

Ποιος ξέρει μορεί το παληκάρι μέσα να είχε περισσότερα στοιχεία στα χέρια του...

windows
02-02-09, 18:59
Μήπως ήταν ένα παλικάρι με μούσια στην τεχνική υποστήριξη σε ένα απο τα 2 μικρά δωματιάκια στο πίσω μέρος??

Γιατί και ε΄γω από ένα παληκάρι τέτοιο σώθηκα...8 ημέρες χωρίς τηλ και αυτός το έβαλε σε 5 mins!!! Εμένα η τηλ υποστήριξη δεν με βοήθησε btw αν και υπάρχουν και εκεί αξιόλογα άτομα (από παλαιότερη εμπειρία).

Εγώ πάντως λέω για έναν νεαρό περίπου 22-23 χρονών ο οποίος δεν είναι μέσα σε αυτά τα δύο δωματιάκια που λες. Λέω για αυτόν που μόλις μπαίνεις στα γραφεία της hol είναι δύο άσπρα-ροζ γραφεία και κάθεται στο δεύτερο γραφείο, πίσω από μια κοπέλα που κάθεται στο πρώτο...

greekmika
02-02-09, 23:41
Εγώ πάντως λέω για έναν νεαρό περίπου 22-23 χρονών ο οποίος δεν είναι μέσα σε αυτά τα δύο δωματιάκια που λες. Λέω για αυτόν που μόλις μπαίνεις στα γραφεία της hol είναι δύο άσπρα-ροζ γραφεία και κάθεται στο δεύτερο γραφείο, πίσω από μια κοπέλα που κάθεται στο πρώτο...

Μπα εμάς αυτός τις ίδες βλακίες που μας έλεγαν στην τηλ υποστήριξη μας έλεγε....κατάλαβα ποιον λες. Έτσι και αλλιώς δεν έχω καιρό που ήμουν εκεί:p

windows
03-02-09, 00:40
Μπα εμάς αυτός τις ίδες βλακίες που μας έλεγαν στην τηλ υποστήριξη μας έλεγε....κατάλαβα ποιον λες. Έτσι και αλλιώς δεν έχω καιρό που ήμουν εκεί:p

Αυτός δεν έχει καμία σχέση με την τεχνική υποστήριξη. Τεχνική υποστήριξη κάνει ο μουσάτος...Ο άλλος έξω ασχολείται με εξυπηρέτηση πελατών οπότε είναι λογικό να μην μπορούσε να σε εξυπηρετήσει γιατί εσένα ήταν τεχνικό το πρόβλημα σου ενώ εμένα διαδικαστικό! :oneup: Κατάλαβες?

akilleas
03-02-09, 14:42
Έχω την εντύπωση ότι τα θετικά της ΧΟΛ αρχίζουν και αυξάνουν επικίνδυνα.
ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ

Gus5000
03-02-09, 15:23
Συνεργάζονται που συνεργάζονται με τη vodafone, ας γινόταν κάποια εξυπηρέτηση και στα vodafone shops.

Μεγάλο "κόλπο" αν το έκαναν αυτο...

ariadgr
03-02-09, 15:28

Δεν σας περνάει από το μυαλό το ενδεχόμενο, αν γινόταν αυτό, ο πελάτης να έμπαινε στο vodafone shop για σύνδεση hol double play, και να έβγαινε με σύνδεση vodafone; ;)

Georgevtr
03-02-09, 16:27
Για εμάς που κατοικούμε στη Θεσσαλονίκη (συμπρωτεύουσα σου λεει μετά) δεν εχει κανένα υποκατάστημα η HOL.....(δυστυχώς) πόσο μάλλον επαρχία και άλλες μικρότερες πόλεις.......Θα μπορούσαν να το εχουν ως προτεραιότητα τη δημιουργία μερικών υποκαταστημάτων απο τη στιγμή που ειναι τοσο χρονών εταιρία......και ξέροντας πως οι λογαριασμοι τους καπως πρέπει να εξοφλούνται......δεν ειναι παντοτε η καλύτερη λύση οι τράπεζες.......!!! Κάθε γειτονιά εχει απο ενα και δυο ακόμη καταστήματα ειτε Wind - Vodafone - Cosmote ειτε Γερμανος ειτε Oteshop.....!!!
Πρίν λίγο καιρό έδειξα ενδιαφέρων,με σκοπό την δημιουργία καταστήματος,αλλά η εταιρία δέν έχει πλάνο.Αρκείται στους πωλητές και τους μεταπωλητές της.Βασικός λόγος είναι και η vodafone φυσικα.
Τα συμπεράσματα δικά σου.

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 1 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν σας περνάει από το μυαλό το ενδεχόμενο, αν γινόταν αυτό, ο πελάτης να έμπαινε στο vodafone shop για σύνδεση hol double play, και να έβγαινε με σύνδεση vodafone; ;)
Πόσο μάλλον και τα 2..να μην πώ 3(vodafone telephony).Το ίδιο κάνει και η wind βεβαίως βεβαίως.

xrokos
03-02-09, 17:04
Sorry που θα το πω αλλά η εξυπηρέτηση στο 13844 είναι below average! Μόνο οι μηχανικοί αξίζουν εκεί πέρα αλλά για να πάει το πρόβλημα σου στο μηχανικό και να το αναλάβει θα σου σπάσουν τα νεύρα.
Ο χώρος της εξυπηρέτησης πελατών στα κεντρικά τους είναι πάρα πού μικρός, ιδιαίτερα gay(πράγμα όχι κακό) και τα παιδιά που δουλεύουν εκεί χτυπάνε άθλια ωράρια.
Μπορώ να πω ότι εκεί με εξυπηρέτησαν αρκετά και μία βλάβη που είχα δηλώσει για 2 ημέρες στο 13844 μου την αποκατέστησε ο τεχνικός από εκεί μέσα σε 5 λεπτά.
Bottom Line: Το 13844 έχει να φάει πολλά ψωμιά για να ανέβει σε οργάνωση, γρήγορη εξυπηρέτηση, τεχνική κατάρτιση. Η HOL γενικότερα δε δίνει ιδιαίτερη έμφαση στη φυσική παρουσία με καταστήματα ανά την Ελλάδα για να μειώσει τα κόστη αλλά αυτό προϋποθέτει ένα άριστο call center το οποίο δε διαθέτει. Συνεπώς μειώνονται και κατά πολύ οι πιθανότητες για τις προσδοκίες της εταιρείας να γίνει ο 1ος εναλλακτικός πάροχος.

and64
03-02-09, 17:54
Έχουμε φάει ώρες εκεί... πριν ακόμα δημιουργηθεί το ροζ κατάστημα! Οταν πρωτομεταφέρθηκαν σε αυτό το κτήριο που μπαίναμε μέσα με ταυτότητες κλπ... Όντως εξυπηρετείσαι καλύτερα ειδικά σε αμιγώς τεχνικά θέματα.

akilleas
03-02-09, 23:38

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό...;)

bored01
04-02-09, 05:46
Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό...;)

Πότε? Όταν σε λίγο καιρό η Vodafone θα βγάλει πακέτα μέσω δικού της ιδιόκτητου δικτύου και η συνεργασία της με τη hol θα αρχίσει να περιορίζεται?

akilleas
04-02-09, 09:18
Όλο και κάποια συγχώνευση θα γίνει. Θα μείνουν εν τέλει στην αγορά αυτοί που αξίζουν...

apanotous
06-02-09, 21:36
Τι μου λές βρε φίλε έγινε τέτοια κίνηση απο την hol γιατι και εγω εχω πρόβλημα με την hol ομως. Μηπως εχεις το ονομα απο το παλικάρι να μας φτιαξει και εμας θα του δώσουμε και μπουρμπουάρ.Αν ξαναπάς που θα πάς στα σίγουρα στείλε μας κανα μήνυμα με τις νέες εντυπώσεις σου.

cris4524
07-03-09, 13:13
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ 3 ΕΤΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΥΠΑΛΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΗOL ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ. ΣΤΗΣ
13/2/09. ΣΤΗΣ 16/02/09 ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΑΛΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΤΙΣΗ ΔΕΝ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΕΠΙΔΙ ΕΚΑΝΑ 3 ΑΙΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΥΡΟΣΩ. ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 17/2/09
ΜΕ ΞΑΝΑΠΕΡΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΥΠΑΛΙΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΑΚΥΡΟΣΑ ΤΙΣ ΑΙΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΑ (ΑΙΤΙΣΗ)
ΤΗΝ ΚΑΝΩ. ΚΑΝΩΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ? ΠΕΡΝΩ ΤΗΛ. ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ
(13844) ΣΤΙΣ 4/3/09 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΙΤΙΣΗ! ΠΕΡΝΩ ΜΕΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ
ΥΠΑΛΙΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΙΣΗ ΑΓΟΡΑΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ
ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ 9/2 ΕΩΣ 13/2 ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ 16/2 ΕΩΣ 20/2 (ΔΗΛΑΔΗ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΙΣΤΕΡΙΣΗ!) ΕΝΩ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ
(13844) ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΜΙΑ ΑΙΤΙΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΜΕΤΡΙΣΗ
ΤΩΝ 15 ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ.ΕΠΕΙΣΗΣ ΑΥΤΗ Η ΥΠΑΛΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΦΟΡΤΟ ΕΡΓΑΣΕΙΑΣ ΚΑΙ
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΑΙΤΙΣΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΗΟL (ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ 13844)
ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΜΕΡΟΣ (ΦΩΡΙΤΟΤΗΤΑ).
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΑΛΙΘΕΙΑ? (sorry για ορθοργαφικά)

DSLaManiaC
07-03-09, 13:14
Λες οτι μιλάς με μια συγκεκριμένη υπάλληλο?
Που την βρήκες αυτή την υπάλληλο?
Είσαι σίγουρος ότι είναι της HOL?

cris4524
07-03-09, 13:18
Λες οτι μιλάς με μια συγκεκριμένη υπάλληλο?
Που την βρήκες αυτή την υπάλληλο?
Είσαι σίγουρος ότι είναι της HOL?

ΝΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ.
ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΙΛΕΙ ΦΑΞ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΣ.

ariadgr
07-03-09, 13:23
ΝΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ.
ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ.
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΙΛΕΙ ΦΑΞ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΣ.

Πάρε τη Δευτέρα στη hol (τηλ. 213 000 5000) - τμήμα πωλήσεων, και ζήτα την κυρία αυτή με το ονοματεπώνυμό της.
(μην πάρεις στο τηλέφωνο που σου έδωσε αυτή).
Και πες μας αν τη βρήκες. :whistle:

cris4524
10-03-09, 12:30
Πάρε τη Δευτέρα στη hol (τηλ. 213 000 5000) - τμήμα πωλήσεων, και ζήτα την κυρία αυτή με το ονοματεπώνυμό της.
(μην πάρεις στο τηλέφωνο που σου έδωσε αυτή).
Και πες μας αν τη βρήκες. :whistle:

Αυτός ο αριθμός που μου έδωσες δεν λιτουγρεί ή δεν είπάρχει ή εινα Νο. φαξ.
Τελικά χθες έκανα νέα αίτιση και μεχρι στηγμής παει καλά!:)

ariadgr
10-03-09, 13:47
Αυτός ο αριθμός που μου έδωσες δεν λιτουγρεί ή δεν είπάρχει ή εινα Νο. φαξ.

Ήταν λάθος ένα ψηφίο: 213 000 4000

cris4524
12-03-09, 15:31
Ευχαριστώ!:)

Vitruvian78
13-03-09, 23:47
Οχι, δεν χρειάζεται να τρέχουμε πάντα στα κεντρικά τους! Ουτος ή άλλος έγραψα πως η εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου στο 13844 είναι εξίσου καλή. Απλώς εγώ ήθελα face to face επικοινωνία και την βρήκα πηγαίνοντας στο κατάστημα τους.

--Τα γραφεία τους είναι Αδριανείου 2 & Παπαδά στην Αθήνα, αν δεν κάνω λάθος. Είναι κοντά στον σταθμό Πανόρμου του μετρό--

Είναι δίπλα στην Κατεχάκη και απέναντι απο τον Ερυθρό Σταυρό, σχεδόν πάνω στη λεωφόρο Κηφισίας, σε ένα γυάλινο κτίριο.

mpil_
04-04-09, 12:29
Εδω και 2 μερες δεν ειχα τηλεφωνια και για πρωτη φορα και δεν ηξερα τι γινεται γιατι και ιντενρνετ ειχα κανονικα και ολα καλα.Μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα δεν εβγαζα ακρη και ετσι αναγκαστικα και εγω να επισκεφθω τον γνωστο μουσατο που ειναι μεσα στο καταστημα της hol.Οντως το παλικαρι μετα απο 10 λεπτα με ρωτησε αν μπορουσα να επικοινωνησω με καποιον στο σπιτι μου για να δω αν μπορει να γινει κληση.Το προβλημα ειχε φτιαχτει και μπορουσα πλεον να καλεσω και να με καλεσουν κανονικα.Να ναι καλα και του ευχομαι και σ'ανωτερα γιατι πραγματικα το αξιζει.:oneup::respekt:
Προφανως ολοι οι τεχνικοι που ειναι στο τηλ κεντρο χρειαζονται πολυ παραπανω εκπαιδευση και να εχουν σχεση καλυτερη με το αντικειμενο.Δεν ειναι δυνατον να μιλας με 10 τεχνικους και ολοι να παιζουν την ιδια κασετα και το προβλημα να ειναι αλλου και να το εχει καταλαβει ο ιδιος ο πελατης και να μην μπορει να βρεθει λυση.
ΤΕΛΟΣ ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΓΕ ΑΓΝΩΣΤΕ ΜΟΥΣΑΤΕ:oneup::worthy::respekt:

Billmg81
04-04-09, 12:33

Από τα πιο πετυχημένα που έχω διαβάσει! ;) :oneup: ;)

(Υ.Γ:Έπρεπε mpil να του πεις να σου δώσει το τηλ. του όταν έχεις πρόβλημα να μην παίρνεις την Τ.Υ. που δεν βρίσκεις λύση αλλά αυτόν να σε βοηθάει στο λεπτό! :respekt:)

amoyda
04-04-09, 13:19
Εδω και 2 μερες δεν ειχα τηλεφωνια και για πρωτη φορα και δεν ηξερα τι γινεται γιατι και ιντενρνετ ειχα κανονικα και ολα καλα.Μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα δεν εβγαζα ακρη και ετσι αναγκαστικα και εγω να επισκεφθω τον γνωστο μουσατο που ειναι μεσα στο καταστημα της hol.Οντως το παλικαρι μετα απο 10 λεπτα με ρωτησε αν μπορουσα να επικοινωνησω με καποιον στο σπιτι μου για να δω αν μπορει να γινει κληση.Το προβλημα ειχε φτιαχτει και μπορουσα πλεον να καλεσω και να με καλεσουν κανονικα.Να ναι καλα και του ευχομαι και σ'ανωτερα γιατι πραγματικα το αξιζει.:oneup::respekt:
Προφανως ολοι οι τεχνικοι που ειναι στο τηλ κεντρο χρειαζονται πολυ παραπανω εκπαιδευση και να εχουν σχεση καλυτερη με το αντικειμενο.Δεν ειναι δυνατον να μιλας με 10 τεχνικους και ολοι να παιζουν την ιδια κασετα και το προβλημα να ειναι αλλου και να το εχει καταλαβει ο ιδιος ο πελατης και να μην μπορει να βρεθει λυση.

αμα ξεραμε και πως τα καταφερε..θα βοηθουσε πολυ κοσμο πιστευω,διοτι δεν εχουμε ολοι προσβαση στο καταστημα της hol.

mpil_
04-04-09, 15:35
αμα ξεραμε και πως τα καταφερε..θα βοηθουσε πολυ κοσμο πιστευω,διοτι δεν εχουμε ολοι προσβαση στο καταστημα της hol.

Γιατι και να μου πει εγω ξερω η μπορω να το κανω απο μονος μου?
Η επειδη και 100% ειναι ανωτερο επιπεδο τεχνικου απο τους αλλους και προφανος εχει
προσβαση και σε αλλα συστηματα αν ξαναπαθω κατι και δοκιμασω να το πω σε εναν απλο τεχνικο απο το τηλεφωνο θα εχω τιν ιδια αμεση επιλυση?
Δεν νομιζω να γινει κανενα απο τα 2 παραπανω ουτε κατι αλλο.Το να μου φτιαξει εμενα καποιος το προβλημα τοσο γρηγορα και απο τοτε να ειμαι οκ εμενα μου φτανει και μου περισευει αν θελησω ποτε να γινω τεχνικος τοτε θα χρειαστει να ρωτησω και τον ιδιο το μουσατο.:p

Copyright Keen Notion Co (2002-2019) Copyright Keen Notion Co.