PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι τρέχει με το Attenuation????



ayrton76
02-02-09, 12:39
Οπως πολλοί άλλοι διαπίστωσα κι εγώ τρελλό πρόβλημα με την Τελλάς. Συγκεκριμένα πλέον η ταχύτητα είναι στα 2,8Mbps. Χαιρέτα μου τον πλάτανο με λίγα λόγια.

Μπαίνοντας στο modem όμως διαπίστωσα κάτι που ίσως να είναι περίεργο. Δεν ξέρω για αυτό και ρωτάω εδώ.

Το Attenuation απο 38,5 ανέβηκε στα 45,5!!!!! To Attenuation σαφώς και δικαιολογεί τηνα ταχύτητα, όμως πώς ανέβηκε????? Αυτό δείχνει την απόσταση απο το DSLAM, έτσι δεν είναι??? Εαν ναι, μεγάλωσε ξαφνικά η απόσταση??? Εάν Οχι, γιατί ανέβηκε τόσο πολύ???

ayrton76
03-02-09, 15:10
Κανείς ρε παιδιά????

Manos29
03-02-09, 16:13
Φιλε πρεπει να παει τεχνικος της τελλας και να κοιταξει το DSLAM κατι γινεται εκει ισως να φταιει ο SPLITTER στο DSLAM oxi αυτος στο σπιτι σου, το ξαναλεω SPLITTER στο DSLAM.

Απο εκει και περα καλο ειναι να πάρεις τηλέφωνο καθε μέρα ζητώντας τεχνικο να μιλήσει μαζι σου να του εξηγήσεις οτι ανέβηκε ξαφνικα το ATTEN, βεβαια δεν βλέπω και τρελή απόκλιση αλλα ούτε και αμελητέα εμενα ήταν 29 και είχε πάει 49 καποια στιγμή αλλα ενταξει εγω ήμουν ειδική περίπτωση βλάβης μέχρι και βρογχο μου αλλάξανε .

Τηλέφωνο λοιπον στο Call Suport ασχολίσου με το πρόβλημα σου και μην το αφήνεις στη τύχη του όταν έχεις για λίγο Ιντερνετ πίεσε την κατάσταση να στο διορθώσουν μια και καλή, κάλεσε τεχνικο στο σπίτι απο την τελλάς και πές του να σου ελέξει την γραμμη απο το box (κατανεμητη διαμερίσματος)

Ασχολισου με το πρόβλημα σου και όλα θα φτιάξουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.