PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με εγκατασταση



amnl
09-11-03, 13:42
Έχω κάνει από τις 27-10 την αίτησ στον ΟΤΕ για ADSL 384/128 (και έχω πκάνει και HOL 3μηνη).Σύμφωνα με τα λεγόμενα των υπαλλήλων η γραμμή θα ήταν έτοιμη σε 12 ημερολογιακές ημέρες, όπότε θα πρέπει να λειτουργεί, το ίδιο ισχύει και για την HOL(θα πρέπει να είναι και αυτή ενεργή).έχω κανει την σύνδεση του splitter και του μοντεμ που πήρα από τον ΟΤΕ σύμφωνα με τις οδηγίες από το site του ΟΤΕshop. και ηκαρτα δικτύου είναι κανονικά συνδεδεμένη. για την σύνδεση ακολούθησα απλά τα βήματα του wizard των XP και τις οδηγίες στο site της HOL Θα ήθελα να κάνω τις εξείς ερωτήσεις.
1) το τηλέφωνό μου λειτουργει κανονικά οπως παλια(δηλ. χωρις τον splitter), αν όντως εχει ενεργοποιηθεί απο τον OTE η υπηρεσία πώς θα το καταλάβαινα, θα υπήρχε καποιος θορυβος στην γραμμή, δεν θα μπορούσα να παρω τηλ χωρίς τον splitter ή μπορω να χρησημοποιώ το τηλ όπως παλιά.
2) το μύνημα που μου βγάζει όταν κάνω προσπάθεια για σύνδεση είναι error 678. μπορεί κάπιος να μου πει τι είναι αυτό;
3)χρειάζεται να δώσω κάποιο τηλ του ISP για νασυνδεθώ σε PPPoE;

ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

fumantsu
09-11-03, 13:50
1) σε μενα τουλαχιστον υπηρχε μια ολιγωρη διακοπη στην γραμμη. Κατα αλλα καμια αλλη διαφορα με ή χωρις το spitter.
2) το 678 δεν το θυμαμαι τι ειναι. Δεν μας γραφεις τι σου βγαζει..
3) οχι φυσικα, το ADSL δεν ειναι dial up.

JediMasterMANIAC
09-11-03, 13:54
τι μοντεμ εχεις? γαυρικο? η δικο σου(και ποιο)?

amnl
09-11-03, 14:04
το μύνημα του λάθους που εμφανίζει είναι
error678: the remote computer did not respond. For further assistance click more info or search Help and Support center for this error number.

Το μοντεμ είναι του ΟΤΕ SIEMENS ADSL MODEM NTXPRESSLINKD PSTN
με σύνδεση Ethernet.

Όσο για την ολιγόωρη διακοπή δεν παρατηρησα κάτι τέτοιο στη γραμμή.

fumantsu
09-11-03, 14:07
Μαλλον σε εχουν βαλει στο DSLAM αλλα δεν σε εχουν συνδεσει ακομα στο ATM του ISP. Υπομονη...

amnl
09-11-03, 14:11
χρειάζονται κάποιες άλλες ρυθμίσεις πέρα από αυτές που έκανα με τον wizard?

@ ADSLgr.com All rights reserved.