PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες και απορίες για το Prestige 650R-31



cyborg
09-11-03, 13:59
Το προηγούμενο modem που είχα ήταν το Speedstream 4060 USB. Κάθε τόσο άνοιγα έναν ftp server δίνοντας μόνο το ip μου για ftp διεύθυνση και λειτουργούσε. Τώρα δεν γίνεται.
Από τις ρυθμίσεις του modem έκανα allow: ALL και port 21 για ftp από την κατηγορία "Remote Management" και από το Security τα αποεπέλεξα όλα, αλλά δεν έγινε τίποτα. Εγώ μπορώ μόνο να έχω πρόσβαση άμα δώσω το local ip μόνο, αλλά οι υπόλοιποι στο net όχι (ούτε με local ούτε με public).
Τι πρέπει να κάνω για να καταφέρω να το λειτουργήσω; Δεν θέλω να ακολουθήσω τη λύση που λέει για www.dyndns.org.

Επίσης, όποιος άλλος έχει το ίδιο modem, θα ήθελα αν δεν υπάρχει πρόβλημα, να κάνει copy-paste τις ρυθμίσεις που έχει για LAN, WAN (εκτός από το login βέβαια :wink: ), Security και Remote Management.

Ευχαριστώ.

cyborg
11-11-03, 11:35
Παρακαλώ όποιος έχει το ίδιο modem και ξέρει, ας μου πει μόνο πώς @#$ να το ρυθμίσω να με αφήνει να κάνω ftp server και ό,τι άλλο έκανα με το παλιό το modem.
Αν έχω καταλάβει καλά, πρέπει να έχει κάπου μερικούς περιορισμούς. Πώς μπορώ να τους καταργήσω όλους αυτούς; Ό,τι κι αν έχω αλλάξει δεν μπορώ να κάνω αυτά που θα ήθελα :[

@ ADSLgr.com All rights reserved.