PDA

Επιστροφή στο Forum : παραξενη μη διαθεσιμοτητα ADSL



n1kos77
03-02-09, 13:37
ειμαι στο ιδιοκτητο της 4νετ και θελω να αλλαξω σε ΟΤΕ αλλα στο oteshop εκει που βαζεις το τηλεφωνο για να δει αν υπαρχει διαθεσιμοτητα adsl μου λεει οτι δεν υπαρχει.αυτο ομως ειναι απιθανο καθως εχω adsl πανω απο ενα χρονο.μηπως παιζει ρολο που ειμαι στο ιδιοκτητο της 4νετ?

nmavro73
03-02-09, 13:58
Ναι ακριβώς.Δεν σου το βγάζει επειδή δεν ανήκει το τηλέφωνο στον ΟΤΕ

Georgevtr
03-02-09, 15:45
Λογικό δεν είναι?Πάρε ενα τηλ στο 134 και κάνεις την δουλειά σου απλά και γρήγορα.

vasbot
03-02-09, 16:17
ειμαι στο ιδιοκτητο της 4νετ και θελω να αλλαξω σε ΟΤΕ αλλα στο oteshop εκει που βαζεις το τηλεφωνο για να δει αν υπαρχει διαθεσιμοτητα adsl μου λεει οτι δεν υπαρχει.αυτο ομως ειναι απιθανο καθως εχω adsl πανω απο ενα χρονο.μηπως παιζει ρολο που ειμαι στο ιδιοκτητο της 4νετ?

Αυτό γινόταν και σε μένα όταν είχα Forthnet, πάρε στο 134, είναι σίγουρο όμως ότι μιας και έχεις νετ δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Manos29
03-02-09, 16:24
Τι ειναι ???? ---- Λογικο???

Σιγα μην ειναι λογικο δηλαδη επειδη εγω έχω τον χ εναλακτικο πάροχο να μου βγάζει το Site του ΟΤΕ οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα DSL για τον αριθμο μου.

Μα μιλάμε σοβαρα? πως είναι λογικο δηλαδη??

Θελω να έρθω σε εσας ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΟΤΕ να γυρισω πίσω , γιατι δηλαδη μου λέτε οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

GiorgisGalatsi
03-02-09, 18:10
..φανταζομαι πως ο ΟΤΕ θα γνωριζει για τις περιοχες καλυψης μεσω αριθμου τηλεφωνου μονο απο την στιγμη που ο αριθμος αυτος εχει δοθει μεσω αυτου(αφου σε αυτες ειναι αρμοδιος να γνωριζει το που βρισκονται κτλ). Αν τωρα ο Χ εναλλακτικος μου εχει δωσει το τηλεφωνο 214....... απο το δικο του δικτυο πως ειναι δυνατον να ξερει ο οτε αν καλυπτεται ?

kyriakos7
03-02-09, 18:29
Και εμένα λογικό μου φαίνετε απο την στιγμή που δεν είσαι σε οτε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.