PDA

Επιστροφή στο Forum : ποιοτητα ηχου hol στη Λαμια;



remallis
05-02-09, 22:28
Σκεφτομαι να βαλω hol σε περιοχη 7χλμ μακρια απο Λαμια.Ξερει κανεις τι θα παιζει και απο πλευρας ταχυτητας και ποιοτητας ηχου;Το δικτυο ειναι προσφατα ιδιοκτητο απο ο,τι μου λεει τουλαχιστον στον ελεγχο διαθεσιμοτητας.

........Auto merged post: remallis πρόσθεσε 27 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και κατι αλλο:ποιος ειναι αντιπροσωπος της hol στη Λαμια.αξιοπιστος κιολας.οχι σαν kotsovolos,multirama,e-shop κτλ που σε αφηνουν στη μοιρα σου

gtklocker
05-02-09, 22:30
Αν είσαι κοντά στο κέντρο, πρέπει να έχει πολλά DSLAMS εκεί, άρα, κάποιο θα υπάρχει κοντά σου.

Όλα θα είναι μιά χαρά, αρκεί να έχεις καλή γραμμη.

Αντιπρόσωπο δεν χρειάζεσαι. Απλά, συμπληρώνεις την αίτηση (την οποία κατεβάζεις από το site της) και την στέλνεις ταχυδρομικώς.

johnvam
05-02-09, 22:45
Μια χαρά θα είσαι!!!! :oneup:

remallis
05-02-09, 22:49
δεν ειμαι στο κεντρο αλλα σε χωριο 7χλμ μακρια.θα παιζουν τα 2mbps τουλαχιστον;με ενδιαφερει και αν θα ακουγεται το τηλεφωνο στο double

........Auto merged post: remallis πρόσθεσε 2 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

γιατι εχω την εντυπωση πως η τηλεφωνια της hol ειναι οπως του οτε οταν πρωτοβαλαμε πριν απο 30 χρονια που ακουγες και αλλους μεσα στη γραμμη

gtklocker
05-02-09, 22:49
Αν έχεις καλή γραμμή το τηλ. θα είναι καμπάνα.

Για την απόσταση από το κέντρο δεν ξέρουμε.

Μπορεις να μας δώσεις τα τωρινά στατιστικά σου;

remallis
05-02-09, 22:53
τι εννοεις στατιστικα;πες μου που να τα βρω και περιμενε 5΄.αυτο που ξερω ειναι η γραμμη μου conn-x1Mbps και μου δινει 650 συμφωνα με το μετρητη της hol

xmperop1
05-02-09, 23:47
τι εννοεις στατιστικα;πες μου που να τα βρω και περιμενε 5΄.αυτο που ξερω ειναι η γραμμη μου conn-x1Mbps και μου δινει 650 συμφωνα με το μετρητη της hol

Τότε μην το κουνάς γιατί θα βρεθείς σε περιπέτειες.

nurse
06-02-09, 04:54
Αν αποφασίσεις πάντως στείλε την αίτηση σου ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα της HOL . Έχει προσφορά 3 μήνες δωρεάν εάν κάνεις την αίτηση σου με αυτό τον τρόπο.

Άσε τον μετρητή της HOL. Κατέβασε ένα αρχείο από τη σελίδα της nvidia πχ. Με τι ταχύτητα κατεβάζεις λίγο πριν το τέλος του download;

Εάν μπεις στις ρυθμίσεις του modem router conex που έχεις κάπου θα βρεις τη φράση Downstream Attenuation (dB), η download attenuation και έναν αριθμό δίπλα του. Αυτό τον αριθμό σου ζήτησαν πιο πριν λέγοντάς σου τα στατιστικά της γραμμής σου..
Βάλε αυτό τον αριθμό εδώ: http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php και θα καταλάβεις λίγο ή πολύ τι ταχύτητες θα έχεις θεωρητικά.

Να σε ενημερώσω ότι η τηλεφωνία της HOL στη περιοχή είναι VOIP που πρακτικά σημαίνει ότι όταν κόβεται το ρεύμα δεν έχεις τηλέφωνο.

nexus31
06-02-09, 13:30
καλητερα μεινε εκει που εισαι εισαι πολυ μακρια απο το κεντρο της ΗΟl

guzel
06-02-09, 13:35
τι εννοεις στατιστικα;πες μου που να τα βρω και περιμενε 5΄.αυτο που ξερω ειναι η γραμμη μου conn-x1Mbps και μου δινει 650 συμφωνα με το μετρητη της hol


αλλο τι σου δινει και αλλο που κλειδωνει

remallis
06-02-09, 21:39
ευχαριστω ρε καρντασια

apanotous
06-02-09, 22:16
Μην κάνεις κανα λάθος και βάλεις hol δεν εχουν τίποτα.Μια βλάβη 3 μήνες αδιόρθωτη και είναι πολλοί που περιμένουν 150000 ανθρωποι.Ασε που δεν έχουν δικό τους τεχνικό προσωπικό τωρα μάλλον εκπαιδευουν κόσμο που εισπρατουν λογαριασμούς απο αυτους που υπέγραψαν συμβάσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.