PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα ΟΤΕ ?



ilvou
06-02-09, 08:14
Παιδια καλημερα . Απο χτες το απογευμα εχει διακοπει η συνδεση στην περιοχη που μενω (πετρουπολη) καθως και οπως μου ανεφερε ενας φιλος μου στο Αιγαλεω ... Μηπως ξερετε τιποτα παραπανω ?

hel
06-02-09, 09:15
Mόνο ίντερνετ ή και το τηλέφωνο έχει πρόβλημα;

lefteris1978
06-02-09, 10:40
Καλημέρα, και εμένα το παθαίνει. Είναι τα κουλά του Ote.

κατα τα άλλα ειναι μια χαρά.

a701
06-02-09, 11:52
Καλημέρα. Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε και σε μένα (μένω και εγώ Πετρούπολη). Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά. η σύνδεση διακόπηκε ξαφνικά το απόγευμα κατά τις 7. Το μήνυμα μέχρι αργά το βράδυ ήταν Physical Up (έγιναν σχετικές προσπάθειες restart, reset κλπ), μέχρι που στις 11 το βράδυ το μήνυμα έγινε Physival Down. Λόγω του ακατάλληλου της ώρας (πρωϊ πρωϊ δουλειά) θα ξαναπροσπαθήσω και σήμερα κατά το μεσημέρι. :evil:

guzel
06-02-09, 11:59
κανει μετεγκατασταση καλωδιων ο οτε μεχρι τις 10/02

a701
06-02-09, 12:58
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. :rolleyes:
Υπάρχει πιθανότητα να επανέλθει πριν τις 10/02;
Θα βελτιώσει κάτι στην γραμμή΄; Καθώς το ''εως 24mb στην περίπτωση μου αποδείχθηκε
1mb μόνο'':(
Αν βελτιώσει κάτι θα πρότεινες να προσπαθήσω έλεγχο συγχρονισμού μέσω ΟΤΕ σε μεγαλύτερο αριθμό 2,4,8;

guzel
06-02-09, 13:08
Θα βελτιώσει κάτι στην γραμμή΄; Καθώς το ''εως 24mb στην περίπτωση μου αποδείχθηκε
1mb μόνο'':(
Αν βελτιώσει κάτι θα πρότεινες να προσπαθήσω έλεγχο συγχρονισμού μέσω ΟΤΕ σε μεγαλύτερο αριθμό 2,4,8;

οχι δεν θα βελτιωθει ..δεν ειναι αναβαθμιση η συγκεκριμενη διαδικασια απλα μετακινουν τα καλωδια λογω μετρο...ετσι απο χθες κ τις επομενες ημερες θα εχουν προβληματα περιοχες της θεσαλλονικης

εχεις 24mbps και κλειδωνεις στο 1?η εχεις 1mbps καθως παραπανω mbits δεν τα σηκωνει η γραμμη σου λογω αποστασης η χαλια εσωτερικης καλωδιωσης ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.