PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet στη Σάμο



mob
06-02-09, 23:08
όποιος δεν έβαλε να μην βάλει και να κάτσει στον ΟΤΕ :clap:

όποιος από την άλλη πήγε στην forthnet (σαν εμένα) καλά να πάθει :nono: και να προγραμματίζει την αναχώρησή του πίσω για τον ΟΤΕ :respekt:
η κατάσταση περιγράφετε με μία λέξη ΑΘΛΙΑ!!! (κάτι μεταξύ σε psdn και isdn modem) και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι κλειδώνω download στα 22Mbps :rofl:
άσε που δεν πέφτει ΠΟΤΕ!!! :rofl: το upload είναι ΑΡΙΣΤΟ!!! κλειδώνω στο 1Μbps αλλά τι να το κάνω το upload χωρίς download :down:

και μην αρχίσετε να μου γράφετε για ρυθμίσεις και άλλα κόλπα ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ BANDWIDTH στο νησί -ΤΕΛΟΣ
και ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΤΕ φταίει η forthnet που πουλάει ένα προϊόν που δεν έχει :evil: αυτό ονομάζετε ΑΠΑΤΗ!!!

hel
07-02-09, 09:15
Οι συνδέσεις adsl του ΟΤΕ έχουν κανονικές ταχύτητες;

tupolev
07-02-09, 13:51
@mob

καλ(κ)ώς ήρθες στο club των κατόχων Forthnet.

Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το θρεντ "Forthnet στη Χιο", όμως και εμείς εδώ αντιμετωπίζουμε τα ίδια προβλήματα. Φαίνεται να υπάρχει γενικότερο πρόβλημα διασύνδεσης των νησιών με την ηπειρωτική Ελλάδα.

Υπομονή ή αν έχεις την διάθεση να ξοδευτείς ξαναγύρνα στον ΟΤΕ. Να ξέρεις όμως ότι δεν ήταν πάντα έτσι. Εγώ ενεργοποιήθηκα στο ιδιόκτητο τον περασμένο Ιούνιο και μέχρι τον Σεπτέμβριο περίπου κατέβαζα με 2ΜΒ/sec. Ελπίζω ότι κάποια στιγμή τα πράγματα θα βελτιωθούν.

mob
08-02-09, 02:36
Οι συνδέσεις adsl του ΟΤΕ έχουν κανονικές ταχύτητες;

ο ΟΤΕ δίνει ότι πουλάει !!! και το λέω διότι έχω και μία σύνδεση 1Μ ΟΤΕ και μία 4Μ ΤΕΕ (στην πραγματικότητα otenet), σε αυτή είχα κάτι προβλήματα αλλά ποτέ δεν ήταν modem.


...Φαίνεται να υπάρχει γενικότερο πρόβλημα διασύνδεσης των νησιών με την ηπειρωτική Ελλάδα....Υπομονή ή αν έχεις την διάθεση να ξοδευτείς ξαναγύρνα στον ΟΤΕ..........Ελπίζω ότι κάποια στιγμή τα πράγματα θα βελτιωθούν.

αγαπητέ, κανένα πρόβλημα διασύνδεσης δεν υπάρχει απλά η forthnet πουλάει ένα τελικό προϊόν, χωρίς να έχει αγοράσει το backbone από τον ΟΤΕ και αυτό το κάνει γιατί θέλει πρώτα να δει τη χωρητικότητα που χρειάζεται για να καλύψει τις απαιτήσεις οριακά, δικαιολογίες του στιλ φταίει ο ΟΤΕ είναι τουλάχιστον για αφελείς.

η υπομονή μου έχει κρατήσει ένα μήνα και δεν βλέπω να κλείσει δεύτερο, όσο για το λεγόμενο κόστος για να φύγουμε από την "υπηρεσία" τους, δεν βλέπω πως θα το εισπράξουν, ούτε από που ????

:worthy::worthy::worthy: ΟΤΕ

το έχω πει στο παρελθόν και θα το ξαναπώ, και δεν με πειράζει καθόλου να γίνω κακός :evil: όλες αυτές οι εταιρίες - πάροχοι, που έχουν τάχα ιδιόκτητα δίκτυα είναι μία απάτη εις βάρος του ΟΤΕ και αυτό με το αζημίωτο αυτών που έκλεισαν αυτές τις άθλιες συμφωνίες με τις οποίες ο κάθε ένας μπορεί να εκμεταλλεύεται την περιουσία του.
αν θέλουν ιδιόκτητα δίκτυα ιδού ή Ρόδος !!! πέρυσι ο ΟΤΕ άλλαξε ΟΛΕΣ τις καλωδιώσεις στην πόλη της Σάμου, ή forthnet τη επενδύσεις σε υποδομή έκανε ??? μήπως πήρε κανένα patch cord ???:rofl:

αλλά δεν φταίνε αυτοί, αυτή καλά κάνουν και εισπράττουν, βάζοντας τον πελάτη να υπογράφει λεόντειες συμβάσεις, αυτό το έρημο το κράτος που είναι ορέ!!!!
βάση ποιόν προδιαγραφών παρέχουν υπηρεσίες???
ποίο είναι το ελάχιστο επίπεδο εξυπηρέτησης???

και για να το κάνω λιανά η ΔΕΗ πουλάει ρεύμα που είναι περίπου 220-240V και γύρω στο 50Hz, αλλά γκρινιάζουμε εδώ στην επαρχία γιατί παίρνουμε ρεύμα έξω από τις προδιαγραφές σε περιόδους αιχμής, αλλά δεν είναι και 12V με 5Hz το :deer

@ ADSLgr.com All rights reserved.