PDA

Επιστροφή στο Forum : Πραγματικη ταχυτητα η μας δουλευουν?



FotisDrums
09-02-09, 19:52
Γεια σε ολους.
Εδω και 3-4 μερες ενεργοποιηθηκα κι εγω στη ΗΟL double play 24.Δεν ειχα διακοπες ουτε αποσυνδεσεις αλλα το κατεβασμα ηταν λες και ειχα την 6αρα γραμμη κι οχι την 24.Πολλες φορες ηταν πιο χαμηλο κι απο 4.
Αφου τουσ πηρα τηλεφωνο και μου λεγανε διαφορα τρελλα τους ειπα να μου κανουν διακοπη στη γραμμη διοτι ζητησα 24 και δεν παιρνω ουτε τα 5.
Την αλλη μερα ειδα τα εξης

Stream TypeActual Data Rate
Up Stream 1023 (Kbps.)
Down Stream 20057 (Kbps.)

Noise Margin upstream 10db downstream 9db
Atennuation upstream 5db downstream 13 db
Χρησιμοποιω τον free download manager για κατεβασμα κι εκει βλεπω την εξης ταχυτητα κατα μεσο ορο
1700-1850 κb/sec
Aρχειο των 160mb το κανει 1 λεπτο ισως και κατι δευτερολεπτα παραπανω
Αυτη ειναι η πραγματικη ταχυτητα η ειναι μουσαντενια και θα χρειαστει να ξαναπαρω τηλεφωνα παλι γιατι οπως λεει και το ποντικι ο Μοντεχρηστος στον ισοβιτη του Αρκα
"αμα δεν του κραξεις και λιγο σε εχουνε ολοι χεσμενο εδω μεσα"

Tiven
09-02-09, 19:55
Άψογη είναι η γραμμή σου πάντως αυτή την στιγμή. Και από θέμα συγχρονισμού και από θέμα download :oneup:

Μην ξεχνάς πως παίζει ρόλο η υποδομή του ΟΤΕ στην κάθε περιοχή, δεν φταίει η εταιρία αν συγχρονίζεις χαμηλότερα. Εσύ όμως είσαι άψογος και στις 2 περιπτώσεις.


Τυχερέ..:cry:

Mouse Potato
09-02-09, 19:56
Κατ' αρχήν τις πρώτες 3-4 μέρες δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα. Συγχρονίζεις πλέον στα 20Mbps. Η ταχύτητα είναι μια χαρά

loukoumaki
09-02-09, 21:40
είσαι μάλλον από τις εξαιρέσεις ...Μια χαρά είσαι .....Ποιο μέσω έβαλες ;;;;;;;;;;;;:rofl:

digeo21
09-02-09, 21:58
hol παιδια φαινεται να εχει κανει πολα βηματα εμπρος. και εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα με την συνδεση,εχω το φοιτητικο πακετο με τα 9,9. για την τιμη του ειναι πολυ καλο

akilleas
10-02-09, 10:24
Και εγώ συγχρονίζω εκεί που πρέπει και χωρίς αποσυνδέσεις....
φτου μη την ματιάσω...

FotisDrums
10-02-09, 17:50
Ευχαριστω παιδια.Επισης με εκπληξη διαπιστωσα οτι το ρουτερ που δινει ειναι καλης ποιοτητας.Μακαρι να βελτιωθουν οι υπηρεσιες του ιντερνετ και στην Ελλαδα επιτελους.Στη Λαμια μακρυα απο Tellas.Μιλαμε για πολυ sernomania

@ ADSLgr.com All rights reserved.