PDA

Επιστροφή στο Forum : Την συμβουλη σας για ανανεωση



4saken
10-12-05, 13:42
Αρχες Γεναρη τελειωνει το 4μηνο πακετο dsl in a box 384.
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος με την forthnet και οι χαμηλες ταχυτητες -ιδιως στην διαρκεια της μερας-οφειλονται κατα πασα πιθανοτητα στο dslam.
Mε λιγα λογια δεν θα θελα να ρισκαρω μεταβαση σε αλλη εταιρεια (ειδικα otenet) ποσο
μαλλον αν για αυτο το λογο χρειαστει να διακοπει η dsl για καποιες μερες.
Dsl θα χρειαστω μεχρι περιπου τα τελη Απριλη (σχεδον 4 μηνες) και δεν θα ξαναβαλω για αρκετο καιρο αφου παω και στρατο.Ενδιαφερομαι για 512.
Δεν θα θελα να παρω π.χ ενα πακετο 3+3 μηνες και οι δυο μηνες να πανε στραφι εστω και αν η τιμη ειναι δελεαστικη.

Ποια πιστευετε οτι ειναι καλυτερη λυση για την περιπτωση μου?
1.Eπαναγορα dsl in a box?Aπο οτι καταλαβα δεν διατιθεται σε 512?

2. Στο site της forthnet υπαρχει τιμη για 512 (3+1) 143,10 € χωρις ΦΠΑ και χωρις τελος ενεργοποιησης.Το τελος αυτο θα χρειαστει να το πληρωσω αφου ειμαι ηδη συνδρομητης?Στην περιπτωση του in a bill μπορω να πληρωσω μετρητα το ποσο και να μην μου ερχεται λογαριασμος σπιτι η το παγιο του ΟΤΕ θα εμφανιζεται στον λογαριασμο τηλεφωνου?


3.Eιμαι φοιτητης.Αξιζει να περιμενω μετα τα τελευταια "νεα" να δω τι θα γινει με το φοιτητικο?Αν καταλαβα καλα δεν θα εμπλεκονται οι γραμμες των φοιτητων στα dslam του ΟΤΕ οποτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχω και μεγαλυτερες ταχυτητες απο την στιγμη που δεν μενω σε φοιτητικη περιοχη?

Eυχαριστω!!!

toneworks
10-12-05, 13:59
Με το να ξαναπαρεις box θα κερδισεις 5μηνη συνδρομη. Αφου ομως θα κατσεις μεχρι τον Απριλη σπιτι σου, θα χάσεις σχεδον 1+ μηνες απ'τους 5. Αρα δε σε συμφερει να ξαναπαρεις κουτι. Η καλυτερη λυση ειναι να παρεις 3+1 1bill. Δεν πληρωνεις επιπλεον χρηματα, παρα μονο τη συνδρομη. Καταθεση σε τραπεζα και μετα email την αποδειξη με το username σου στη forthnet. To φοιτητικο αστο, θα ειναι 3 μηνες σε πειραματικο σταδιο και βλεπουμε...

nickolas2005
10-12-05, 14:14
Συμφωνώ με τον toneworks. Η καλύτερη λύση είναι να πάρεις μία συνδρομή 1bill 3+1 μήνα δώρο σε ό,τι ταχύτητα θες. Εσύ ουσιαστικά αφού ξεκίνησες με το in-a box δεν μπορείς να συνεχίσεις αλλιώς στην forthnet παρά με συνδρομές 1bill. Εσύ θα κάνεις ανανέωση συνδρομής οπότε δεν πληρώνεις κανένα τέλος ενεργοποίησης. Στο 1bill δεν φαίνεται σε κανένα λογαριασμό του ΟΤΕ καμία χρέωση. Τα πληρώνεις τα λεφτά μία και έξω και ησχάζεις.

Έτσι και αλλιώς μέχρι τον Απρίλιο το θέλεις το dsl οπότε κατα την γνώμη μου δεν αξίζει να περιμένεις.;)

NoYmErOs
11-12-05, 00:13
Γιατί δεν συνεχίζεις σε αορίστου .. για να μην χρειαστεί να αγοράσεις κάτι.. ?

toneworks
11-12-05, 04:01
Σε ποια χωρα η αοριστου.. ειναι δωρεαν; :p
Η 3+1 ειναι 25% φτηνοτερη απ'την αορίστου 1bill.
Επισης η χρεωση στην αοριστου 1bill ειναι ανα 2μηνα, άρα για να βρεθεις συνολικα χαμενος στο 4μηνο, πρεπει να πεσουν παρα πολυ οι τιμες πριν το 2ο 2μηνο (50% και βαλε), χλωμο.

Hwoarang
11-12-05, 04:04
Εγώ θα έλεγα αορίστου Οτενετ 384. Την κόβεις όποτε θέλεις. Οι 1bill έχουν συμβόλαιο:thumbdown

NoYmErOs
11-12-05, 13:20
Σε ποια χωρα η αοριστου.. ειναι δωρεαν; :p
Η 3+1 ειναι 25% φτηνοτερη απ'την αορίστου 1bill.
Επισης η χρεωση στην αοριστου 1bill ειναι ανα 2μηνα, άρα για να βρεθεις συνολικα χαμενος στο 4μηνο, πρεπει να πεσουν παρα πολυ οι τιμες πριν το 2ο 2μηνο (50% και βαλε), χλωμο.

Δεν εννοώ τζάμπα.. απλά αν κάνει σύνδεση 1bill δεν έχει συμβόλαιο ?.. αυτό εννοώ
Γιατί σε φίλο που τελείωσε το πακέτο συνέχισε με αορίστου και δεν έχει συμβόλαιο, όποτε θέλει φεύγει(αλλά του κόβουν το κύκλωμα ετσι.;) )

4saken
11-12-05, 17:22
Ευχαριστω παιδια καταληγω σε 3+1 512 forthnet.Στον ΟΤΕ δεν παω με τιποτα...

sdikr
11-12-05, 17:27
Ευχαριστω παιδια καταληγω σε 3+1 512 forthnet.Στον ΟΤΕ δεν παω με τιποτα...


Μα δεν έχει δικίες τις γραμμές η forthnet πάλι στον Οτε θα έισαι

4saken
11-12-05, 20:16
Otenet...Λαθος μου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.