PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΛΙ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΕΛΕΟΣ!!!!!



tolkyr
10-11-03, 15:11
Ping stathera meso oro 200-250 olh thn hmera kai taxythtes download tragikes!!!Ta apeira thlefwnimata kai e-mail sthn Otenet kai panta h idia xarakthristikh apanthsh:"Nai kurie to xeroume oti yparxei problima sthn Thessaloniki kai to suntomotero tha kanoume kai deuterh anavathish tou dyktiou mas".Meta apo enamish mhna den exei ginei kamia anavathish akoma.Mou fenetai mas douleuoun kanonika.Terma h Otenet,tous kovoume kai ysuxazoume.

Salvador
10-11-03, 18:45
gia pes provider,modem,perioxh pou meneis

Nick-K
11-11-03, 07:41
Άσε φίλε μου, να ήταν μόνο Θεσ/νίκη τα προβλήματα? Κι εδώ Κοζάνη τα ίδια χάλια είνα.. Συγκεκριμένα χθές το Internet πήγαινε λες και ήμουν συνδεδεμένος με 56k.. Ούτε 20 δεν έπιανα... Τσαντίστηκα υπερβολικά!!! Δεν πάει άλλο!! :evil: :evil:

SSB
11-11-03, 08:30
Κουράγιο παιδιά, δυστυχώς έρχονται και χειρότερα. Όσο περισσότεροι χρήστες τόσο μεγαλύτερο το πρόβλημα και όχι μόνο για την Otenet άλλά όπως θα καταλάβετε σε πολύ λίγο χρόνο, γιά όλους τους ISP.
Βέβαια αυτό έχει και τα καλά του (περισσότερη γκρίνια από περισσότερους χρήστες, γενική δυσαρέσκεια κλπ κλπ)

blizard
11-11-03, 14:57
Παντος το προβλημα μας αυτη την στιγμη δεν ειναι οι Isp, αλλα ο Οτε που ειναι ο αδυναμος κρικος και αρχιζει να γεμιζει σε καποιες περιοχες.
Αν γενικευτει η κατασταση με τον Οτε, κανενας Isp δεν θα εχει προβλημα... :( ουτε καν η Οτενετ που φαινεται να μοιραζει το λιγοτερο bandwith στους πελατες της.

Εγω παντος το ελαχιστο που εχω δει ειναι 33k/sec για λιγη ωρα, παρολο που δειχνει γεματο το dslam μου.
Δεν εχω ιδεα προς τα που παει το πραγμα,αλλα ας ελπισουμε οτι δε θα γινουν κανονας οι περιοχες που η ταχυτητα πεφτει κατω απο 20Κ συχνα , και οτι θα φτιαξει γρηγορα η κατασταση και σε αυτες....

whitehed
13-11-03, 15:43
παντως λεγοντας και γω την αποψη μου τις τρεις τελευταιες μερες τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα....απο ελληνικο ftp σταθερα 40-44 ενω με downloads απο εξωτερικο 35-40.σε ολα τα speed tests που κανω ποτε δεν με βγαζει με down πανω απο 200 ενω up ειναι παντα σταθερο 139!!! 8O
ολα αυτα στην Σητεια Κρητης με SIEMENS dslam....

Υ.Γ:την περασμενη εβδομαδα ειχα down 28-32 :cry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.