PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL in a BOX PLUS + XBOX 189 euro απο το Multirama???



Σελίδες : [1] 2

Sadead Neth
12-12-05, 14:34
Εάν ισχύει είναι πολύ καλή προσφορά. Η προσφορά υποτίθετα ισχύει από σήμερα. Θα πάω σε multirama να διαπιστώσω αν αυτό αληθεύει. Το x-box έχει κανούργιο το λιγότερο 140 euro. Και εννοείται θα ισχύει η προσφορά της forthnet 3+2 μήνες δώρο.
Έχει ακούσει κανείς τίποτα?

party-pooper
12-12-05, 15:05
πηγαινε και πες μας,εψαξα στο ιντερνετ μηπως βρω τιποτα στο www.multirama.gr η στο google ακομα και στη forthnet αλλα τιποτα...εσυ που το ακουσες αυτο?

poromenos
12-12-05, 16:25
http://www.multirama.gr/Multirama/media/Catalogues/2005/dekemvrios/Medium/43.jpg;) ;)

Sadead Neth
12-12-05, 16:40
Πήγα με ένα φίλο μου στο Multirama στο themall και έκλεισε ένα για pstn. Ένας υπάληλος μας είπε πως θα φέρουνε σε αυτό το μαγαζί 4 περίπου για isdn σήμερα και άλλα έξι για pstn μέσα στην εβδομάδα και πως αν το θέλαμε έπρεπε να το κλείσουμε από τώρα. Πάντως δεν νομίζω να ήξερε και πολλά αφού όταν του το είπαμε δεν ήξερε τίποτα. Του δείξαμε τον κατάλογο και τότε πήρε τηλέφωνο για να ενημερωθεί. Κατά τα άλλα ήταν πολύ εξυπηρετικός.
Party-pooper το είχα δει σε ένα άλλο forum αλλά δεν το πίστευα.

toneworks
12-12-05, 16:45
Δε πεταγεται κανεις εδω να γραψει οτι τα κουτια δε συμφερουν; (αφου πεταγονται σε ολα τα υπολοιπα κουτο-threads)

ADSL σε πακέτο. Να το πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038) <- το περιφημο

Για το συμπερασμα:

Αν αξιοποιείτε τις οικονομικές προσφορές των ISP κερδίζετε πολύ περισσότερα από τα 1-5 ευρώ το μήνα που νομίζετε ότι κερδίζετε με το "ADSL σε πακέτο"

Καποιος να μου πει μεσα στο 5μηνο πως θα βγαλει τις τιμες του Xbox και του Nintendo DS με γραμμη ΟΤΕ:twisted:

Sadead Neth
12-12-05, 17:03
Δε πεταγεται κανεις εδω να γραψει οτι τα κουτια δε συμφερουν; (αφου πεταγονται σε ολα τα υπολοιπα κουτο-threads)

ADSL σε πακέτο. Να το πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038) <- το περιφημο

Για το συμπερασμα:


Καποιος να μου πει μεσα στο 5μηνο πως θα βγαλει τις τιμες του Xbox και του Nintendo DS με γραμμη ΟΤΕ:twisted:

Αν όλα πάνε καλά ο φίλος μου θα πουλήσει το xbox περίπου 100 euro και το router περίπου 40 (έχει ήδη router). Οπότε θα πληρώσει για 5 μήνες adsl 49 euro. Όσα θα πλήρωνε μόνο στον ΟΤΕ για περίπου 3 μήνες ...

toneworks
12-12-05, 17:13
Sadead Neth συμφωνω μαζι σου;) Χωρις να ειμαι υπερβολικος, οπως εγραφαν καποιοι οτι κερδιζουν επειδη εχουν γραμμη ΟΤΕ (λογω RAM HOL πχ) ετσι πρεπει να βλεπουν και τις extra προσφορες στα κουτια. Με μερικες εξυπνες κινησεις, μπορεις να κερδισεις και εκει (εφοσον αυτο που ψαχνεις ειναι μονο χαμηλη τιμη και οχι σταθερη μακροχρονια αποδοση μεσω δικης σου γραμμης). Αυτα ειχα να πω.

party-pooper
12-12-05, 17:33
sadead neth ευχαριστουμε για την ενημερωση!:thumb_dup . Αρχισες να με βαζεις κιολας σε σκεψεις,πιστευω οτι αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο πακετο που εχει ηδη κυκλοφορησει.:roll:

sdikr
12-12-05, 17:41
Δε πεταγεται κανεις εδω να γραψει οτι τα κουτια δε συμφερουν; (αφου πεταγονται σε ολα τα υπολοιπα κουτο-threads)

ADSL σε πακέτο. Να το πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038) <- το περιφημο

Για το συμπερασμα:


Καποιος να μου πει μεσα στο 5μηνο πως θα βγαλει τις τιμες του Xbox και του Nintendo DS με γραμμη ΟΤΕ:twisted:


Θα πεταχτώ έγω!

Συγκρίνεις αυτή την στιγμή μια προσφορά και όχι με το πώς είναι ενα κλασικό κουτί ή μια ΑΡΥΣ:p

cyberp
12-12-05, 18:39
έχουν τρελαθεί οι εταιρείες... βασικά μπορείς να βγάλεις και λεφτά κιολας...
140 το χβοχ + 80 το wifi router 220! Και όλο το πακέτο κάνει 189!!

PLS_CY
12-12-05, 19:06
Σωστό :thumbsup1
Παιδιά, θέλει κανείς να πάρει το adsl in a box, και να πάρω εγώ το XBOX? ;) :p

poromenos
12-12-05, 19:08
έχουν τρελαθεί οι εταιρείες... βασικά μπορείς να βγάλεις και λεφτά κιολας...
140 το χβοχ + 80 το wifi router 220! Και όλο το πακέτο κάνει 189!!
με 140 παιρνεις καινουργιο xbox και με 80 new wifi router{ το ιδιο μοντελο}

shaq141a
13-12-05, 16:40
Ρε παιδια ψάχνω να δω στο site των multirama και δε βρίσκω τίποτα. Μήπως έληξε η προσφορά?

cyberp
13-12-05, 16:43
Ρε παιδια ψάχνω να δω στο site των multirama και δε βρίσκω τίποτα. Μήπως έληξε η προσφορά?
Είναι στο έντυπο, σελ. 43:
http://www.multirama.gr/Multirama/productcatalogs.aspx?a_id=112&ctlg_id=22

poromenos
13-12-05, 17:41
http://www.multirama.gr/Multirama/media/Catalogues/2005/dekemvrios/Medium/43.jpg;) ;)


Ρε παιδια ψάχνω να δω στο site των multirama και δε βρίσκω τίποτα. Μήπως έληξε η προσφορά?ολοκληρη φοτο ανεβασα!κοιτα και τα προηγουμενα ποστς....;)

spysurfer
13-12-05, 23:17
πηγαινε και πες μας,εψαξα στο ιντερνετ μηπως βρω τιποτα στο www.multirama.gr η στο google ακομα και στη forthnet αλλα τιποτα...εσυ που το ακουσες αυτο?

Πράγματι σήμερα το απόγευμα στα MULTIRAMA Περιστερίου προμηθεύτηκα το εν λόγω πακέτο(adls in a box plus / isdn) με 189,21 ευρώ μαζί με την κονσόλα X-BOX δωρεάν !!!
Μ΄ένα σμπάρο δύο τρυγόνια !! Δώρο και για τον μπαμπά (υπογράφων) και για τον
πιτσιρικά γιό μου (Xmas present)!
Μόνο που τα δύο πακέτα που παρέλαβαν στο Κατάστημα πουλήθηκαν εν ριπή οφθαλμού!
Από ότι άκουσα όμως περιμένουν και νέες παραλαβές.
Οσοι πιστοί προλάβετε / προσέλθετε!:thumbsup1

Sadead Neth
14-12-05, 16:42
Σήμερα έφεραν λίγα πακέτα για pstn στα Multirama του themall και πήγε και πήρε ο φίλος μου αυτό που είχε κλείσει. Σίγουρα όποιος θέλει να βάλει adsl τώρα είναι η καλύτερη προσφορά που υπάρχει.

Nikiforos
14-12-05, 18:44
Ε? όχι ρε γμτ!!!! και πήρα το πακέτο με το nintedo DS από το πλαίσιο!! όχι τπτ άλλο, αλλά τουλάχιστον το xbox παίζει και linux! :p :p :p :p :p :p

toneworks
14-12-05, 19:37
:offtopic:


Ε? όχι ρε γμτ!!!! και πήρα το πακέτο με το nintedo DS από το πλαίσιο!! όχι τπτ άλλο, αλλά τουλάχιστον το xbox παίζει και linux!

http://www.dslinux.org/index.php?act=home
http://kineox.free.fr/DS/

Ειναι ψιλονωρις ακομα, αλλα υπαρχει κατι ;)

dream21
15-12-05, 12:58
έχουν τρελαθεί οι εταιρείες... βασικά μπορείς να βγάλεις και λεφτά κιολας...
140 το χβοχ + 80 το wifi router 220! Και όλο το πακέτο κάνει 189!!

καλα τα λες αλλα λιγο χλωμο το κοβω για πουλημα το χβοχ,εκτος και βρει καπιος κανενα θυμα που δεν ξερει οτι υπαρχει χβοχ 360 και το αογρασει.

shaq141a
15-12-05, 17:19
Κοίτα λίγο τις τιμές στο ebay. Μια χαρά είναι. Και μην ξεχνάς ότι το ένα το κάνεις ότι θες και το άλλο είναι κλειδωμένο.

Tem
15-12-05, 17:32
Κοίτα λίγο τις τιμές στο ebay. Μια χαρά είναι. Και μην ξεχνάς ότι το ένα το κάνεις ότι θες και το άλλο είναι κλειδωμένο.
ποιο εννοείς ότι είναι κλειδωμένο ?

Nismo
17-12-05, 18:35
σήμερα πήγα στα μαγαζιά με ένα φίλο για να πάρει το πακέτο με το xboxl και δεν βρήκαμε ούτε για δείγμα την προσφορά φανταστείτε έχουν λίστα αναμονής πελατών! Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως στον Γερμανό δίνουν το in box (όχι το plus) με 3+3 μήνες και δώρο ένα mp3 player, ισχύει για ενεργοποιήσεις από αυτή τη Δευτέρα, καλή και αυτή η προσφορά

toneworks
17-12-05, 22:02
στον Γερμανό δίνουν το in box (όχι το plus) με 3+3 μήνες και δώρο ένα mp3 player, ισχύει για ενεργοποιήσεις από αυτή τη Δευτέρα, καλή και αυτή η προσφορά

Διαβασα σε αλλο φορουμ οτι απο αυριο η φορθνετ θα ανακοινωσει το 3+3 στα box. Η προσφορα που ανεφερες ενισχυει αυτο το ενδεχομενο.. αντε να δουμε αν θα'ναι αληθεια:D

Tem
18-12-05, 00:44
Διαβασα σε αλλο φορουμ οτι απο αυριο η φορθνετ θα ανακοινωσει το 3+3 στα box. Η προσφορα που ανεφερες ενισχυει αυτο το ενδεχομενο.. αντε να δουμε αν θα'ναι αληθεια:D
είναι αλήθεια:thumbsup1

NoYmErOs
18-12-05, 07:19
Κοίτα λίγο τις τιμές στο ebay. Μια χαρά είναι. Και μην ξεχνάς ότι το ένα το κάνεις ότι θες και το άλλο είναι κλειδωμένο.

Δεν έχω ακούσει να είναι κλειδωμένο το μόντεμ της 4νετ.. για αυτό και αρκετοί χρήστες in a box παίρνουν ντέμο στις αρχές χωρίς πρόβλημα,
και από ότι θυμάμαι και εγώ το F200 δεν ήταν κλειδωμένο .

Tem
18-12-05, 10:51
τα μοντεμ της 4νετ δεν είναι κλειδωμένα

toneworks
18-12-05, 16:44
Για το xbox μιλαει, ελεος:p

shaq141a
18-12-05, 17:14
Δυστυχώς μόνο οι Ηρακλειώτες καταλαβένουν τι λέω:( :cry:

V@nt$
27-12-05, 02:05
Yep, ισχύει η προσφορά του Γερμανού: adsl box 129 euro, με δώρο memory stick 256 mp3 player+ραδιόφωνο+οθονούλα, δώρο 4 ώρες αστικές κλήσεις το μήνα, 3+3 μήνες dsl με τελική τιμή αυτή που ανέφερα.
Το χτύπησα το Σάββατο και σε μερικές ώρες στέλνω την αίτηση χαρούμενος μιας και τελικά ήταν πολύ καλή προσφορά!
γούστα ;)

A, παρεπιπτόντως να μην ακούω π@π@ριές ότι τα box δεν συμφέρουν επειδή διάβασαν εκείνο το αναλυτικότατο thread. To παλικάρι που το έγραψε είχε απόλυτο δίκιο όμως έχει καιρό που το έγραψε, τα δεδομένα και οι προσφορές αλλάζουν, οπότε ανάλογα με τους καιρούς, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε και ανάλογες προσφορές.

Τέλος ας γελάσω για τα "κλειδωμένα" μόντεμ της forthnet: υπάρχουν πολλοί παραμυθάδες τελικά εδώ μέσα, να προσπαθείτε να διασταυρώνετε πάντα αυτά που διαβάζετε και γενικά αυτά που ακούτε.
Άκουσε εκεί κλειδωμένα, εδώ την άνοιξη με το f200 του box ότι γουστάραμε κάναμε!:)

Και τέλος να σας πρίξω λίγο ακόμα, έχω ένα netgear router που είχα χτυπήσει από ebay πολύ φθηνά, θα προσπαθήσω να το χρησιμοποιήσω, αν και μέχρι στιγμής όλα ok με το LAN μου, να αποφύγω μωρέ το USB και να έχω σύνδεση καί στα δύο pc.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ DSL ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΦΈΡΕΙ ΤΗΝ 1024 ΣΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ!!

ΥΟ PEOPLE!

NoYmErOs
27-12-05, 12:28
Για αρχή μίλα όμορφα και μάθε να σέβεσαι τις απόψεις των άλλων αν θέλεις να σέβονται την δική σου για το In a box.



A, παρεπιπτόντως να μην ακούω π@π@ριές ότι τα box δεν συμφέρουν επειδή διάβασαν εκείνο το αναλυτικότατο thread. To παλικάρι που το έγραψε είχε απόλυτο δίκιο όμως έχει καιρό που το έγραψε, τα δεδομένα και οι προσφορές αλλάζουν, οπότε ανάλογα με τους καιρούς, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε και ανάλογες προσφορές.

Φυσικά καλές και οι προσφορές αλλά οι αδυναμία να προσφέρουν καλό DSL τους οδηγεί στο να κάνουν δελεαστικές τις προσφορές τους με άσχετα προς το DSL πακέτα...
Γιατί δεν βάζουν ένα ίσης αξίας με τα παρελκόμενα μόντεμ και βάζουν πατάτες ? Γιατί έναν μέσο χρήστη δεν θα τον δελεάσει ένα καλό μόντεμ αλλά η κάρτα μνήμης....



Τέλος ας γελάσω για τα "κλειδωμένα" μόντεμ της forthnet: υπάρχουν πολλοί παραμυθάδες τελικά εδώ μέσα, να προσπαθείτε να διασταυρώνετε πάντα αυτά που διαβάζετε και γενικά αυτά που ακούτε.
Άκουσε εκεί κλειδωμένα, εδώ την άνοιξη με το f200 του box ότι γουστάραμε κάναμε!:)

Το ότι λέει ο καθένα την άποψή του εδώ δεν σημαίνει ότι είναι παραμυθάδες...

toneworks
27-12-05, 13:00
οι αδυναμία να προσφέρουν καλό DSL τους οδηγεί στο να κάνουν δελεαστικές τις προσφορές τους με άσχετα προς το DSL πακέτα...

Δηλαδη αμα παρω τηλεφωνακι στον ΟΤΕ και ζητησω γραμμη δε θα εχω μπουκωμα; Εγω πιστευω οτι θα κλαιω τα 42e ;)


Γιατί δεν βάζουν ένα ίσης αξίας με τα παρελκόμενα μόντεμ και βάζουν πατάτες ? Γιατί έναν μέσο χρήστη δεν θα τον δελεάσει ένα καλό μόντεμ αλλά η κάρτα μνήμης....

Οι καλες προσφορες εγιναν στο box plus, το οποιο ειναι wireless linksys router. Στο απλο κουτι δεν εδωσε κανεις τιποτα ακριβοτερο απο 30-40e. Το f200 ειναι εισαγωγικο modem για τον windows χρηστη για να γλυτωσει απ'την dialup. Oποιος θελει υψηλες επιδοσεις, μπορει να ανοιξει το πορτοφολι.
Επισης θα σου θυμισω οτι τον Οκτωβρη διναν δωρο με otenet kit το linksys wag354g σε γνωστη αλυσιδα (δηλ. δε δινουν παντα ασχετα δωρα). Αν ο πελατης κοιταζει τα mp3, η εταιρια θα του δωσει mp3 player οπως ειπες...

NoYmErOs
27-12-05, 13:29
Ξέρεις το ότι αν υπάρχει μια περίπτωση να έχεις πρόβλημα με τον ISP ή με την DSL γραμμή σου ούτε αναβάθμιση μπορείς να κάνεις για όσο ισχύει το πακέτο ούτε να έχεις 384 γραμμή σε 256 σύνδεση..

πόσα πακέτα δίνουν καλά μόντεμ ? σε σχέση με τα πόσα πακέτα υπάρχουν...

toneworks
27-12-05, 16:21
Αμα εχει προβλημα η forthnet, θα γινει πανικος και δε θα παρει μονο εμενα η μπαλα. Ποσοι με γραμμη ΟΤΕ θα πανε σε 3+3 fast internet; Αυτοι αμα εχει προβλημα η φορθνετ τι θα κανουν; Τουλουμπες; Αμα μπορουν αυτοι να αλλαξουν isp ενω εχουν προπληρωσει, τοτε μπορω και εγω (τωρα γραφω με γραμμη forthnet και hol συνδρομη btw.) Μονο οι αοριστου συνδρομητες δεν επιρρεαζονται τοσο (αν και εκεινοι πληρωνουν ανα 2μηνο και την 384 πχ σχεδον στη διπλασια τιμη, τι να συζηταμε).


ούτε να έχεις 384 γραμμή σε 256 σύνδεση..

Εβαλες λαθος παραδειγμα. Για την 1bill 256/128 η γραμμη ειναι σε 384/128. Για τις υπολοιπες ταχυτητες δεν ισχυει.

Neted
28-12-05, 03:41
Από προσφορές τι γίνεται παιδιά αυτές τις μέρες;
Το Πλαίσιο απ'ότι είδα δίνει το World of Warcraft.
To Xbox ισχύει ακόμα στο Multirama?
Σε άλλα μαγαζιά έχετε υπόψη;

KallaiR
30-12-05, 00:03
ap oti eida sto eshop exei ena mp3 player innovator 512mb mnimi. 62 euro kanei. an isxiei i prosfora tou mulitrama akoma, tote einai i kaliteri pou exo dei mexri tora.

nnn
30-12-05, 00:16
ap oti eida sto eshop exei ena mp3 player innovator 512mb mnimi. 62 euro kanei. an isxiei i prosfora tou mulitrama akoma, tote einai i kaliteri pou exo dei mexri tora.
Αν γράψεις και το μήνυμα σου στα Ελληνικά θα είναι ακόμα καλύτερα.
http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=adslgr_rules#faq_adslgr_rules_content

Καλώς ήρθες.

Neted
30-12-05, 02:22
Προσοχή πάντως στο "ουάου" δώρα. Τις περισσότερες φορές απαιτούν υποχρεωτική 12μηνη σύμβαση.
Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην περίπτωση του [Vivodi Cube + Ipod Shuffle] και στην [Otenet onDSL + Netgear Wireless] από το Πλαίσιο.
Περίεργο να δίναν το xbox τόσο χύμα! Αν και δεν πρέπει να ισχύει πλέον...

sdikr
30-12-05, 03:37
Προσοχή πάντως στο "ουάου" δώρα. Τις περισσότερες φορές απαιτούν υποχρεωτική 12μηνη σύμβαση.
Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην περίπτωση του [Vivodi Cube + Ipod Shuffle] και στην [Otenet onDSL + Netgear Wireless] από το Πλαίσιο.
Περίεργο να δίναν το xbox τόσο χύμα! Αν και δεν πρέπει να ισχύει πλέον...


Δεν ξέρω αν ισχύει πλέον πάντως εγώ το πήρα, δεν έχει καμία δεσμευση, και με εναν σπάρο εκανα δώρο στον αδερφό μου και στον γαμπρό μου !

Neted
30-12-05, 03:53
Μάλλον ευχάριστη εξαίρεση ήταν το xbox. Οι άλλες δύο περιπτώσεις θέλουν 12μηνη ομηρεία!

ipo
30-12-05, 04:04
Τι πανικός είναι αυτός με τις προσφορές...

Σε λίγο καιρό θα δίνουν δώρο αμάξι με σύνδεση ADSL.

Κατά την άποψή μου η προσφορά με το xbox ήταν καλή για όποιον πρόλαβε. Επί του παρόντος σε όποιον θέλει να βάλει ADSL εγώ θα πρότεινα το OnDSL kit που φαίνεται στον παρακάτω σύνδεσμο.
http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=26174126&Nav_Section_Id=&Catalog_Id=16&Product_Id=296116&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Το βασικό του πλεονέκτημα είναι ότι διατηρείς τη γραμμή στο όνομά σου (για να αλλάξεις ISP κατόπιν, όπως συμβαίνει και με το Conn-X), απ' ό,τι λένε όσοι το έχουν πάρει (εγώ θα το επιβεβαίωνα πριν το αγοράσω). Με δεδομένο αυτό, τα 106 ευρώ είναι καλά χρήματα για 4 μήνες ADSL, με δώρο ένα wireless router + 4 port switch με firewall και χωρίς τέλη ενεργοποίησης. Μόνο τα τέλη ενεργοποίησης και το φτηνότερο αντίστοιχο router κοστίζουν περισσότερο από 120 ευρώ.

Ε... αν βάλεις και το γεγονός ότι θα έχεις 50% έκπτωση στις εκάστοτε τιμές του OTEnet bundle τότε είναι να τρέχεις! Όποιος προλάβει πριν βγάλει την προσφορά το πλαίσιο!

Τα παραπάνω με τρεις επιφυλάξεις:
1) Να είναι η γραμμή πράγματι στο όνομα του τελικού αποδέκτη και όχι στο όνομα της OTEnet.
2) Η έκτπωση 50% να αφορά τόσο τη γραμμή ADSL, όσο και την παροχή internet.
3) Να μην υπάρχει χρονική δέσμευση για κάποια από τις παραπάνω προσφορές (πέραν φυσικά των αρχικών 4 μηνών).

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει τις παραπάνω 3 προϋποθέσεις;

ipo
30-12-05, 04:11
Δεν ξέρω αν ισχύει πλέον πάντως εγώ το πήρα, δεν έχει καμία δεσμευση, και με εναν σπάρο εκανα δώρο στον αδερφό μου και στον γαμπρό μου !Το παλικάρι εδώ λέει ότι υπάρχει 12μηνη δέσμευση.
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=431149&postcount=275

sdikr
30-12-05, 04:12
Το παλικάρι εδώ λέει ότι υπάρχει 12μηνη δέσμευση.
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=431149&postcount=275

Δεν υπάρχει κανένας περιόρισμός και καμία δεσμευση ;)

Neted
30-12-05, 04:20
Για ποιο λέτε ρε παιδιά; Εγώ μιλάω για δέσμευση στο onDSL + Netgear.
Ο sdikr αναφέρεται στο xbox αν κατάλαβα καλά.
Να τα λέτε με το όνομα τους γιατί μπλεκόμαστε :rolleyes:

ipo
30-12-05, 04:24
Ωραίο πράμα oi προσφορές. Έγιναν αιτία να μπει κόσμος στο ADSL. Τελικά ο κόσμος έχει χρήματα αλλά θέλει να του δώσουν υπηρεσίες ή προϊόντα για να τα διαθέσει και όχι αέρα.

Μάλλον και τα γερμανικά πλαίσια θέλουν να ξεστοκάρουν από τα ADSL router τώρα που ετοιμάζεται η αγορά για ADSL2+. Η δωδεκάμηνη δέσμευση δεν είναι ό,τι καλύτερο για κάποιον που έχει βλέψεις για μεγαλύτερες ταχύτητες σε μερικούς μήνες που θα πέσουν πολύ οι τιμές με την έλευση των νέων DSLAM. Είναι όμως ό,τι πρέπει (με δεδομένο το μειωμένο κατά 50% κόστος) για όσους απλά θέλουν ευρυζωνική πρόσβαση.

Αλλά πολύς ρατσισμός από τα καταστήματα υπολογιστών... Γιατί δεν κάνουν δώρο και καμιά ραπτομηχανή, ώστε να αρχίσουν να παίρνουν ADSL και οι γιαγιάδες;

ipo
30-12-05, 04:29
Δεν υπάρχει κανένας περιόρισμός και καμία δεσμευση ;)Σε ποια προσφορά αναφέρεσαι εσύ;

Αν δεις τις τελευταίες σελίδες του παρακάτω νήματος, αρκετοί αναφέρουν ότι δεσμεύτηκαν για 12 μήνες στην OTEnet προκειμένου να πάρουν το router.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=431149#post431149

Neted
30-12-05, 04:34
Τα παραπάνω με τρεις επιφυλάξεις:
1) Να είναι η γραμμή πράγματι στο όνομα του τελικού αποδέκτη και όχι στο όνομα της OTEnet.
2) Η έκτπωση 50% να αφορά τόσο τη γραμμή ADSL, όσο και την παροχή internet.
3) Να μην υπάρχει χρονική δέσμευση για κάποια από τις παραπάνω προσφορές (πέραν φυσικά των αρχικών 4 μηνών).

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει τις παραπάνω 3 προϋποθέσεις;
Για το 1 δε γνωρίζω.
2) Η έκπτωση αφορά μόνο στο πάγιο της γραμμής. Στην συνδρομή δεν υπάρχει έκπτωση.
3) Η παραπάνω έκπτωση παρέχεται μόνο με 12μηνη δέσμευση. Με λίγα λόγια σου λένε "ξέχνα τα πακέτα που ίσως βγούνε μετά. Μετά τους 4 μήνες συνεχίζεις με αορίστου/συνδρομή".

sdikr
30-12-05, 06:23
Σε ποια προσφορά αναφέρεσαι εσύ;

Αν δεις τις τελευταίες σελίδες του παρακάτω νήματος, αρκετοί αναφέρουν ότι δεσμεύτηκαν για 12 μήνες στην OTEnet προκειμένου να πάρουν το router.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=431149#post431149

Μα εγώ μιλάω για την προσφορά του adsl in a box στα multirama ;)

ipo
30-12-05, 15:20
Μα εγώ μιλάω για την προσφορά του adsl in a box στα multirama ;)Το παιδί στο οποίο είχες απαντήσει πριν μερικά post αναφερόταν στην προσφορά του Πλαισίου, γι' αυτό μπερδεύτηκα. Αν και το νήμα αναφέρεται στο ADSL in a box για το οποίο γράφεις κι εσύ, στα τελευταία post τα έχουμε ανακατέψει λίγο.

:offtopic:

ipo
30-12-05, 15:31
Για το 1 δε γνωρίζω.
2) Η έκπτωση αφορά μόνο στο πάγιο της γραμμής. Στην συνδρομή δεν υπάρχει έκπτωση.
3) Η παραπάνω έκπτωση παρέχεται μόνο με 12μηνη δέσμευση. Με λίγα λόγια σου λένε "ξέχνα τα πακέτα που ίσως βγούνε μετά. Μετά τους 4 μήνες συνεχίζεις με αορίστου/συνδρομή".Αλλάξανε τη σελίδα στο πλαίσιο. Ίσως έκανε κάποιος καταγγελία και το πήρε χωρίς δέσμευση, οπότε αποφάσισαν να το γράψουν σωστά.

Πλέον το γράφει καθαρά:

"και δώρο το Ασύρματο NETGEAR ROUTER 54Mbps με ενσωματωμένο modem για συνδέσεις ADSL over PSTN.
Περιλαμβάνει Firewall και switch 4 ports
στην περίπτωση κατά την οποία ο πελάτης αποδεχθεί σαν ελάχιστο χρόνο σύμβασης τους 12 μήνες."

Επίσης αναφέρει:
"Αυτό σημαίνει ότι σε οποιαδήποτε μελλοντική προσαρμογή του OTENET OnDSL τιμοκαταλόγου, οι συγκεκριμένοι πελάτες, θα διατηρήσουν την επιπλέον 50% έκπτωση στα μηνιαία πάγια της υπηρεσίας για το χρονικό διάστημα μέχρι την συμπλήρωση των 12 μηνών."

Από το οποίο βγαίνει το συμπέρασμα ότι η έκπτωση αφορά μόνο τα πάγια της παροχής internet, αφού δεν αναφέρει OnDSL kit ή OnDSL bundle οι τιμοκατάλογοι των οποίων αφορούν και τις γραμμές ADSL του ΟΤΕ.

Επομένως καλή είναι η προσφορά, αλλά όχι κελεπούρι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.