PDA

Επιστροφή στο Forum : Οριστε και τα καλα του ΟΤΕ (αναβάθμιση ταχύτητας σε 12 ώρες)



Σελίδες : [1] 2

XronisR
14-02-09, 01:45
Εχω conn-x.Τεταρτη 11/02 και 6 η ωρα παιρνω τηλ στο 134 για αναβαθμιση γραμμης απο 2mpbs σε 8.Αργοτερα το βραδυ ειχα ενα disconnect,ειχα ενα και το πρωι της Πεμπτης γυρω στις 10-11 και το απογευμα στις 6 κανει disconnect και μετα συνδεομαι ως 8mpbs!Mονο 12 ωρες κανανε!Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες..+οτι θα μου στειλουν και δωρεαν ενσυρματο router...

brantoc
14-02-09, 01:49
Με την αναβαθμιση σου δωσανε και δωρο ? σε ρωταω γιατι θελω και εγω να κανω αναβαθμιση απο 8 σε 24.:)

kasi
14-02-09, 02:01
Εχω conn-x.Τεταρτη 11/02 και 6 η ωρα παιρνω τηλ στο 134 για αναβαθμιση γραμμης απο 2mpbs σε 8.Αργοτερα το βραδυ ειχα ενα disconnect,ειχα ενα και το πρωι της Πεμπτης γυρω στις 10-11 και το απογευμα στις 6 κανει disconnect και μετα συνδεομαι ως 8mpbs!Mονο 12 ωρες κανανε!Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες..+οτι θα μου στειλουν και δωρεαν ενσυρματο router...

12 ώρες και θέλει Bravo ? :whistle:

ένα click υπόθεση είναι.....

απλά μόλις πήγε άτομο στο dslam σε ανέβασε......

πολύ κούραση αυτά τα παιδιά :oneup:

XronisR
14-02-09, 02:08
Δωρο το ενσυρματο router που μπορεις να παρεις οταν κανεις νεα γραμμη..

utp
14-02-09, 02:17
Aυτα ρε παιδια ειναι υποθεσεις ρουτινας.Ειδικα οταν προκειται για αναβαθμισεις ειναι πρωτοι.
Εγω οταν τους ηθελα στις βλαβες δεν ηταν παρον...

Georgevtr
14-02-09, 03:09
Σταματήστε μερικοί την μιζέρια και ας δώσουμε τα εύσημα εκεί που αξίζει.

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 0 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες.....
Τι εννοείς?

gdscream
14-02-09, 03:12
Το πρόβλημα ειναι στις βλάβες όχι στις αναβαθμίσεις...

XronisR
14-02-09, 03:51
Σταματήστε μερικοί την μιζέρια και ας δώσουμε τα εύσημα εκεί που αξίζει.

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 0 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τι εννοείς?

Eννοω ολα αυτα τα παραπονα που κανουν κατα καιρους...Εχω 3 χρονια conn-x και δεν ειχα dsl θυμαμαι μια εποχη που κανανε αναβαθμιση την περιοχη ενα καλοκαιρι..Καμια εβδομαδα να ηταν αυτο τπτ αλλο...

kasi
14-02-09, 04:09
Σταματήστε μερικοί την μιζέρια και ας δώσουμε τα εύσημα εκεί που αξίζει

ΑΞΙΖΕΙ ? γιατι ΑΞΙΖΕΙ ? :worthy:

Tiven
14-02-09, 05:23
Εχω conn-x.Τεταρτη 11/02 και 6 η ωρα παιρνω τηλ στο 134 για αναβαθμιση γραμμης απο 2mpbs σε 8.Αργοτερα το βραδυ ειχα ενα disconnect,ειχα ενα και το πρωι της Πεμπτης γυρω στις 10-11 και το απογευμα στις 6 κανει disconnect και μετα συνδεομαι ως 8mpbs!Mονο 12 ωρες κανανε!Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες..+οτι θα μου στειλουν και δωρεαν ενσυρματο router...

Το ότι στάθηκες τυχερός δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Μακάρι να μην σου τύχει ΤΙΠΟΤΑ από αυτά που έχω τραβήξει και ακόμα τραβάω από τον ΟΤΕ.

Εντελώς πληροφοριακά, δήλωσα βλάβη την Δευτέρα και σήμερα ξανακαλώ γιατί δεν είχαν επικοινωνήσει ακόμα μαζί μου και είπαν πως την είχαν "ξεχάσει" και την ξανασημείωσε.

dancerman
14-02-09, 15:14
ΟΤΕ ειναι η ευκολη λυση και εχουν πολλοι που δεν ξερουν τπτ απο ιντερνετ μονο να μπενουν σε μια σελιδα μονο το ενα και μονο το αλλο. Οπως ειναι γνωστο στην επαρχια υπαρχει κυριως μονο ΟΤΕ οποτε τι προβλημα να βγαλει η 1μβιτ συνδεση?Στις 24εχουμε τα γνωστα προβληματα που εχουν και ολοι οι παροχοι.

RePlay
14-02-09, 15:23
Εμένα πάλι μου βγήκε η πίστη να κάνω αναβάθμιση από 1 σε 24 forthnet και με έχουν βάλει σε adsl2+ αλλά έχω το crypto f200 ακόμα...Τα disconnect πάνε σύννεφο,και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή έτσι θα είναι πάντα :(

amoyda
14-02-09, 15:28
Στις 24εχουμε τα γνωστα προβληματα που εχουν και ολοι οι παροχοι.

για τα ποια 24?
αφου το λενε καθαρα και ξαστερα εως ...24.

οι πελατες του ote καλα κανουν και φωναζουν οταν δεν εχουν 24αρα που πληρωνουν.
αλλα και σε αυτην την περιπτωση ο ote σου δινει το δικαιωμα δοκιμαστικα να δεις μεχρι ποσο μπορει να παει η γραμη σου και να αποφασισεις αναλογα.

αλλα ολη φασαρια γινεται για τα παγια του ote,ας μην κρυβομαστε.

olympus
14-02-09, 20:51
Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες..

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά εγώ δε λέω μπούρδες και μπορώ να στο αποδείξω.

nicksf
16-02-09, 15:35
12 ώρες και θέλει Bravo ? :whistle:

ένα click υπόθεση είναι.....

απλά μόλις πήγε άτομο στο dslam σε ανέβασε......

πολύ κούραση αυτά τα παιδιά :oneup:

Που το ξέρεις οτι είναι ενα κλικ?

........Auto merged post: nicksf πρόσθεσε 1 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά εγώ δε λέω μπούρδες και μπορώ να στο αποδείξω.

Πες μας και εσυ πως μπορεις να το αποδείξεις?

maik
16-02-09, 17:00
Πες μας και εσυ πως μπορεις να το αποδείξεις?

Ωχχχχ..... καταλαβες τι ζητας τωρα; Θα ξαναπει το ποιημα.

olympus
16-02-09, 17:07
Πες μας και εσυ πως μπορεις να το αποδείξεις?

Να κάνεις υπομονή όπως έκανα και εγώ τόσο καιρό με τον ΟΤΕ.

apok
16-02-09, 17:08
Κυριοι,

Εαν θέλετε να παραμεινει το τοπικ ανοιχτο προς συζήτηση τοτε αφήστε τις μπηχτές μεταξύ σας.

Στην τελική σεβαστείτε και τον φιλος μας που έκανε το τοπικ και θα το δει να πηγαίνει στη μαύρη τρύπα εξαιτιας δυο - τριών ατομων.

Ότι έχετε να πειτε, πειτε το με πι εμ μεταξύ σας και αφήστε το thread καθαρό για αυτους που τους ενδιαφέρει.

Την επόμενη φορά που θα αρχίσετε τα offtopic και τις ειρωνίες μεταξύ σας θα πέσουν και οι ανάλογες ποινές.

nicksf
16-02-09, 18:17
Κυριοι,

Εαν θέλετε να παραμεινει το τοπικ ανοιχτο προς συζήτηση τοτε αφήστε τις μπηχτές μεταξύ σας.

Στην τελική σεβαστείτε και τον φιλος μας που έκανε το τοπικ και θα το δει να πηγαίνει στη μαύρη τρύπα εξαιτιας δυο - τριών ατομων.

Ότι έχετε να πειτε, πειτε το με πι εμ μεταξύ σας και αφήστε το thread καθαρό για αυτους που τους ενδιαφέρει.

Την επόμενη φορά που θα αρχίσετε τα offtopic και τις ειρωνίες μεταξύ σας θα πέσουν και οι ανάλογες ποινές.

Εγώ είμαι πρόθυμος να σταματήσω, αλλά θα παρακαλούσα όμως όταν γράφεται κάτι, αυτός που το γράφει να γνωρίζει διαδικασίες.
Το οτι μπορεί ο καθένας να γράφει οτι θέλει ειναι δικαίωμά του δε σημαίνει όμως οτι είναι και το σωστό.

kasi
16-02-09, 20:50
Που το ξέρεις οτι είναι ενα κλικ?


μιλώντας με τεχνικό της HOL , ήμουν στα 6mbps....

μου λέει "θα σε βάλω στα 24...."

disconnect.......connect...... 13mbps.......

από τα κεντρικά γραφεία μου είπε....

Georgevtr
16-02-09, 21:16
Eννοω ολα αυτα τα παραπονα που κανουν κατα καιρους...Εχω 3 χρονια conn-x και δεν ειχα dsl θυμαμαι μια εποχη που κανανε αναβαθμιση την περιοχη ενα καλοκαιρι..Καμια εβδομαδα να ηταν αυτο τπτ αλλο...
Και ο ΟΤΕ έχει προβλήματα,όπως και τα εναλλακτικά.Έυχομαι να μην βρεθείς ποτέ σε δυσάρεστη θέση.

xmperop1
16-02-09, 21:42
12 ώρες και θέλει Bravo ? :whistle:

ένα click υπόθεση είναι.....

απλά μόλις πήγε άτομο στο dslam σε ανέβασε......

πολύ κούραση αυτά τα παιδιά :oneup:

Φίλε μου για να μαθαίνεις, κάποιοι λένε ότι η επιτυχία είναι ένα κλικ μακρυά,το ίδιο και η αποτυχία.
Στην περίπτωση του φίλου μας πιθανότατα χρειάστηκε αλλαγή πόρτας σε ethernet dslam και αυτό δεν γίνεται με κλικ θέλει χεράκι.
Αν λάβεις υπόψιν τον χρόνο αίτησης και χρόνο ικανοποίησης του αιτήματος παίρνουν άριστα.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


μιλώντας με τεχνικό της HOL , ήμουν στα 6mbps....

μου λέει "θα σε βάλω στα 24...."

disconnect.......connect...... 13mbps.......

από τα κεντρικά γραφεία μου είπε....

Ναι τώρα που το χεράκι άλλαξε την πόρτα και μπήκε σε ethernet dslam θα μπορεί και η διαχείρηση να παίζει με τα κλικ.

kasi
16-02-09, 22:00
Φίλε μου για να μαθαίνεις, κάποιοι λένε ότι η επιτυχία είναι ένα κλικ μακρυά,το ίδιο και η αποτυχία.
Στην περίπτωση του φίλου μας πιθανότατα χρειάστηκε αλλαγή πόρτας σε ethernet dslam και αυτό δεν γίνεται με κλικ θέλει χεράκι.
Αν λάβεις υπόψιν τον χρόνο αίτησης και χρόνο ικανοποίησης του αιτήματος παίρνουν άριστα.

........Auto merged post: xmperop1 πρόσθεσε 1 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Ναι τώρα που το χεράκι άλλαξε την πόρτα και μπήκε σε ethernet dslam θα μπορεί και η διαχείρηση να παίζει με τα κλικ.

AAAA δεν ξέρω :oops:

emeliss
16-02-09, 22:06
Να συμπληρώσω ότι και τα κλικ για να γίνουν χεράκι θέλουν. Μέχρι τουλάχιστον να γίνουν όλα αυτόματα...

Επίσης το 12 ώρες δεν ισχύει. Στην ουσία είναι πολύ λιγότερες. Εκτός και αν νομίζετε ότι πληρώνουμε καθημερινά για τρεις βάρδιες ανθρώπων.

kostas500
17-02-09, 00:15
δεν ξέρω ούτε με ενδιαφέρει ποσα κλικ χρειάζονται εγώ απλά στις 17.10 έδωσα το αίτημα στο 134 για αλλαγή από 2 στα 4 και στις 17.35 όλα οκ. σε διάστημα 25 λεπτά είχε γίνει η αναβάθμιση και από τότε όλα δουλεύουν ρολόι, κατεβάζω σταθερά με 380 από rapidshare premium πραγματικά αξίζει ένα μπράβο

XronisR
17-02-09, 13:16
δεν ξέρω ούτε με ενδιαφέρει ποσα κλικ χρειάζονται εγώ απλά στις 17.10 έδωσα το αίτημα στο 134 για αλλαγή από 2 στα 4 και στις 17.35 όλα οκ. σε διάστημα 25 λεπτά είχε γίνει η αναβάθμιση και από τότε όλα δουλεύουν ρολόι, κατεβάζω σταθερά με 380 από rapidshare premium πραγματικά αξίζει ένα μπράβο

Eιμαστε μονο 2 απο τους 10.000 εδω μεσα που δεν εχουμε προβλημα...Για να δουμε θα γινουμε παραπανω...

ΓΙΑΝΝΗΣ13
17-02-09, 13:35
παιδια εγω απο 1 σε 4 χρειαστηκαν 3 ημερες για να γινει η μεταφορα.τωρα που ειπατε για rapidshare σαν free user κατεβαζω τωρα με 45-50kb αντι για 220.θελω να σας ρωτησω(αν και δεν ειναι του θεματος)αν υπαρχουν ορια κ για free users?

XronisR
17-02-09, 13:51
παιδια εγω απο 1 σε 4 χρειαστηκαν 3 ημερες για να γινει η μεταφορα.τωρα που ειπατε για rapidshare σαν free user κατεβαζω τωρα με 45-50kb αντι για 220.θελω να σας ρωτησω(αν και δεν ειναι του θεματος)αν υπαρχουν ορια κ για free users?

Μας εχουν καταστρεψει εμας τους free users..Μην το ψαχνεις καθολου...Torrent!!!!

manos1970
17-02-09, 15:27
όντως ειναι καλή η otenet....και εμένα μου αναβαθμίσανε την σύνδεση σε ένα βράδυ!




Εχω conn-x.Τεταρτη 11/02 και 6 η ωρα παιρνω τηλ στο 134 για αναβαθμιση γραμμης απο 2mpbs σε 8.Αργοτερα το βραδυ ειχα ενα disconnect,ειχα ενα και το πρωι της Πεμπτης γυρω στις 10-11 και το απογευμα στις 6 κανει disconnect και μετα συνδεομαι ως 8mpbs!Mονο 12 ωρες κανανε!Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες..+οτι θα μου στειλουν και δωρεαν ενσυρματο router...

redbull
25-02-09, 14:32
Επιβεβαιώνω το παρον, ζήτησα αναβάθμιση απο 2 σε 8 , στις 5 το απόγευμα και την ειχα την επόμενη περίπου στις 12 το μεσημέρι. Λιγότερο απο 8 ωρες εργάσιμες , σε γραμμή που θελει χέρι για να αλλαξει απο το παλιο intrakom σε adsl2+ .Θα παραλάβω μαλιστα νεο router εντος της εβδομάδας.

Αψογη εξυπηρέτηση στο 134, ευγενικότατος ο νεαρος και στις ερωτήσεις μου κατατοπιστικότατος. Τους ευχαριστω γιατι εκαναν τη δουλειά τους αψογα και ακρως επαγγελματικά , αντίθετα με ασχημες εμπειρίες που ειχα σε αλλες γραμμές με εναλλακτικούς και την ερασιτεχνική τεχνική εξυπηρέτησή ή το αδιαφορο τηλεφωνικό κέντρο τους.

Tiven
25-02-09, 16:01
Και ναι, μετά την Δευτέρα κλείνουμε 3 εβδομάδες μετά την αναγγελία βλάβης στον ΟΤΕ.

Για να δούμε θα σπάσουμε το ρεκόρ;

apok
25-02-09, 16:02
Εδω μιλάμε μονο για αθηνα;; και μονο για αναβαθμίσεις;;

Για να ξέρω αν θα πρέπει να αναφέρω κάτι πολυ ομορφο που συνέβη σε μια επαρχιακή μου φιλη

maik
25-02-09, 16:37
Εδω μιλάμε μονο για αθηνα;; και μονο για αναβαθμίσεις;;

Για να ξέρω αν θα πρέπει να αναφέρω κάτι πολυ ομορφο που συνέβη σε μια επαρχιακή μου φιλη

Λεμε και για το 1980 , το 1970 , για παπουδες , γιαγιαδες, φιλους, συγγενεις, γνωστους απο το γηπεδο. Γενικα για καθε τι κακο που ακουσαμε και αφορα τον ΟΤΕ.

Γιατι τρελλενεστε ορισμενοι μολις διαβασετε κατι καλο για τον ΟΤΕ αραγε;

apok
25-02-09, 16:45
Μαικ ευτυχώς που απο εσένα δεν περίμενα τπτ πιο σοβαρό και ετσι δεν λαμβάνω υπόψιν τις ειρωνίες σου:)

Συνέχισε αυτο που κάνεις καλά;)

maik
25-02-09, 16:55
Μαικ ευτυχώς που απο εσένα δεν περίμενα τπτ πιο σοβαρό και ετσι δεν λαμβάνω υπόψιν τις ειρωνίες σου:)

Συνέχισε αυτο που κάνεις καλά;)
Γραφουν μερικοι οτι ειναι ευχαριστημενοι γιατι ενεργοποιηθηκαν αμεσως και το μονο που εχεις να πεις ειναι για μια γνωστη σου στην επαρχια που δεν ξερω και εγω τι επαθε. Κατι εντελως ασχετο με το θεμα.

Θα επρεπε να εχεις επιγνωση σαν administrator τουλαχιστον ποτε ενα ποστ ειναι τρολαρισμα.

apok
25-02-09, 16:58
Επειδή βλέπω οτι υπάρχουν και άλλα παράπονα σχετικά, ρώτησα για να μην ανοιγω καινούργιο θέμα.. Κριμα ειναι;)

Ακριβώς επειδή ξερω καλά τι ειναι τρολάρισμα, για αυτον τον λογο και δεν παιρνω, πλέον, σοβαρά υποψιν τα μηνυματά σου:)

maik
25-02-09, 17:05
Επειδή βλέπω οτι υπάρχουν και άλλα παράπονα σχετικά, ρώτησα για να μην ανοιγω καινούργιο θέμα.. Κριμα ειναι;)



Ναι ,ναι παραπονα απο καποιον που οπου δει την λεξη ΟΤΕ μπαινει και λεει τα ιδια. Παρα πολλα παραπονα οντως , οσα και τα νηματα με την λεξη ΟΤΕ.

apok
25-02-09, 17:07
Δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι συγκεκριμένα.
Εγώ ειδα πάνω απο ένα άτομα πάντως :-k

AssVas
25-02-09, 17:44
Ναι apok υπάρχουν και παραπονεμένοι πελάτες του ΟΤΕ όπως και των ενναλακτικών, δες απλα το ratio ευχαριστημένοι πελάτες/δυσσαρεστημένοι πελάτες ή με λίγα λόγια τις καταγγελίες που έχουν γίνει ;)
Σαφέστατα και μπορεί κάποιος να πέσει θύμα τεμπελιάς ή κακού επαγγελματισμού κάποιου υπαλλήλου της κάθε εταιρίας.

Εγώ όμως δε θυμάμαι ποτέ τον ΟΤΕ να σου καταργεί τη σύνδεση που χεις με τον Χ πάροχο και μετά να σε βάζει στο δικό του δίκτυο ισχυριζόμενος τηλεφωνική υπογραφή σου και συμφωνία στη μετάβαση αυτή ... ενω εσύ μάλιστα τους έχεις πει πως δεν ενδιαφέρεσε.... ούτε και βρισίδια απο τους τηλεφωνητές τους όταν μας πέρνουν τηλέφωνο για να μας πουν για τα πακέτα τους και λαμβάνουν αρνητική απάντηση, μας έχουν στολίσει τα σπίτια και τις μανάδες μπόλικες φορές και προσωπικά έχω λάβει και απάντηση γραπτή ειρωνική χωρίς υπογραφή - ανώνυμη.

Τέλος επειδή έχω περάσει απο ΟΛΕΣ τις εταιρίες και λόγο δουλειάς αλλά και στο σπίτι (έχω 2 γραμμές)
με οποιονδήποτε άλλο πάροχο η ταλαιπωρία ήταν σαφέστατα +++ , ειδικά με τη HOL και την Tellas.
Τουλάχιστον αδέρφια στον ΟΤΕ το δηλώνουμε σα βλάβη , στους άλλους 45 λεπτά στην αναμονή... + μετά μας απολύει το κέντρο , huhu~!

Αυτά απο μένα , τη προσωπική μου εμπειρία. Να θυμάστε οι αριθμοί δε λένε ψέματα και δεν υπάρχει Ρομπέν - εναλλακτικός που θα φέρει το άσπρο φως στη χώρα μας ούτε κακός σερίφης λέγε με ΟΤΕ.
Στη τελική.... αν φταίει κάτι στον ΟΤΕ είναι αυτοί οι άνθρωποι που είναι στις λάθος θέσεις - λέγε με δημόσιο που όμως μπαίνουν εκεί επειδή ψηφίζετε αυτό που ψηφίζετε ;)

Υ.Γ Φίλε Tiven που αναφέρεις πως είσαι 3 βδομάδες έτσι δώσε σε pm το τηλέφωνό σου να το δούμε το θέμα, έχουμε γνωστούς να σε βοηθήσουμε.

apok
25-02-09, 17:54
Θες να δουμε το ratio?
Είσαι σίγουρος;

Θα λάβουμε υπόψιν μας ομως ολες τις παραμέτρους έτσι;

Δηλαδή
Το last mile, την διαχειριση αυτού, τους χρόνους αποκρισης δηλωθέντων σφαλμάτων στο wcrm, τους χρόνους αποδοσης του χαλκού κοκ και μετά θα δουμε και το ratio.

Όχι δεν υπάρχει ο καλός και ο κακός. Σε καμια περίπτωση.
Απο τη μια ομως έχουμε μια καθαρά ιδιωτική πρωτοβουλία και απο την άλλη μια "μπασταρδεμένη" κατάσταση. Τι εννοώ με αυτο;;
Οτι στα καλά του ειναι πάντα ο ΟΤΕ που ξέρουμε και η πιο σταθερή μας σχέση ( :lol ) ενω στα άσχημά του φταίνε οι Γερμανοι, αυτοί που τον ξεπούλησαν κτλ κτλ.

Και αν θέλεις ΝΑΙ απο ένα οργανισμό που επι χρόνια επεβίωνε παρασιτικά ( για μένα με αναλογία κόστος/υπηρεσιών ) περιμένω να λειτουργεί άπταιστα. Απο τον ιδιώτη που ηθελημένα τον διαλέγω και τον "σπονσοράρω" με τα χρήματά μου ( ειδικά αν ειναι νέος στο κουρμπέτι ) δινω μεγάλη πίστωση χρόνου.
Γιατι;;
Γιατι ο μεν ένας επι σειρά ετών μου τα έπαιρνε ( ποιος θα ξεχάσει αλήθεια την τιμή της 384 ;; ) χωρίς να εχω επιλογές και χωρίς να μου δίνει τα αναμενόμενα ( βλ. Intracom Dslam και Jetspeed π.χ ) ενώ στον άλλον εχω την επιλογή αν θα πάω ή οχι:).

Αυτο ειναι το σκεπτικό μου, αυτή η νοοτροπία μου και δεν θα αλλάξει.

Υ.Γ και εν έτη 2009 ειναι τουλάχιστον αστειο κάποιος να περιμένει 2,5 μηνες για μια dsl γραμμή και με το ΚΑΦΑΟ ακριβώς έξω απο την πορτα του.. Πραγματικά Αστειο ομως!

Υ.Γ το να ζητάτε απο κάποιον χρήστη το τηλέφωνό τουγια να διορθώσετε το προβλημα που αντιμετωπίζει, ενώ δεν είστε στο επίσημο ( δεν έχει κιολας ) support του παρόχου κινεί υποψιες :)

maik
25-02-09, 18:12
Και αν θέλεις ΝΑΙ απο ένα οργανισμό που επι χρόνια επεβίωνε παρασιτικά

Αν θεωρεις παρασιτικο να υπαρχουν τηλεφωνα σε καθε νησι και καθε ραχουλα τοτε τον λογο εχει η επιστημη.






Υ.Γ και εν έτη 2009 ειναι τουλάχιστον αστειο κάποιος να περιμένει 2,5 μηνες για μια dsl γραμμή και με το ΚΑΦΑΟ ακριβώς έξω απο την πορτα του.. Πραγματικά Αστειο ομως!



ΑΥτο δειχνει το λιγωτερο ασχετοσυνη . Και μεσα στο σπιτι σου να ειναι το ΚΑΦΑΟ υπαρχουν πολλοι αλλοι παραγοντες που επηρεαζουν αν θα παρεις μια γραμμη.

pasas9
25-02-09, 18:55
Πιστευω πως μετα απο αυτο ολα αυτα που γραφονται για τον ΟΤΕ ειναι μπουρδες..
Στα ποσα μετρα απο τον Οτε της περιοχης εσυ δικαιολογεις την αδυναμια παροχης adsl γραμμης.;
Η ορολογια που χρησιμοποιεις καθρεφτιζει κατα πολυ και την κατασταση που επικρατει
στους εναλλακτικους
Δεδομενου οτι μεγαλος μερος των διαδικασιων που πρεπει να κανουν εκτελουντε
απο τους υπαλληλους του Οτε, τον οποιο και πληρωνουν για αυτες τις διαδικασιες.
Ο Οτε απο την πλευρα του με καθολα νομιμο τροπο εξαντλει τα χρονικα περιθωρια που του δινει ο νομος προκειμενου να κανει τα απαιτουμενα.
Βλεπε ποινες προς Οτε για παρακολληση αιτησεων στο παρελθον.
Που στην περιπτωση σου οπως αναφερεις χρειαστικαν ωρες.
Τωρα πως γινετε αυτο, μαλλον μονον η γραμμη σου το ξερει;)

apok
25-02-09, 21:36
Αν θεωρεις παρασιτικο να υπαρχουν τηλεφωνα σε καθε νησι και καθε ραχουλα τοτε τον λογο εχει η επιστημη.

Αν και ειπα οτι δεν σε παιρνω στα σοβαρά οφείλω να ρωτήσω

Πλάκα κάνεις ετσι;;;
Αυτο έλειπε να ΜΗΝ εχουν και τηλέφωνο! Αυτο εσυ δηλαδή το θεωρεις κάτι άξιο αναφοράς;; Γιατί εγώ το θεωρώ αυτονόητο.. αλλά ξέχασα.. άμα εχεις μάθει με τα μαγνητικά, τοτε το dial pad σου φαινεται επιστήμη.




ΑΥτο δειχνει το λιγωτερο ασχετοσυνη . Και μεσα στο σπιτι σου να ειναι το ΚΑΦΑΟ υπαρχουν πολλοι αλλοι παραγοντες που επηρεαζουν αν θα παρεις μια γραμμη.

Επειδή ήξερα οτι θα τσιμπήσεις και θα πεταχτείς... το προβλημα ειναι οτι ειναι κομμένη η γραμμή της απο το box μέχρι το καφάο ( γυρω στα 15μ αποσταση ) αλλά δεν μπορουν να την εντοπίσουν :lol: :rofl: :rocker

Και κάτι τελευταίο: Λιγοτερο ;)

sdikr
25-02-09, 22:39
Αν και ειπα οτι δεν σε παιρνω στα σοβαρά οφείλω να ρωτήσω

Πλάκα κάνεις ετσι;;;
Αυτο έλειπε να ΜΗΝ εχουν και τηλέφωνο! Αυτο εσυ δηλαδή το θεωρεις κάτι άξιο αναφοράς;; Γιατί εγώ το θεωρώ αυτονόητο.. αλλά ξέχασα.. άμα εχεις μάθει με τα μαγνητικά, τοτε το dial pad σου φαινεται επιστήμη.






το αυτό ελειπε να μην έχουν και τηλέφωνο, είναι μεγάλη κουβέντα, κάποιοι το μάθανε απο πρώτο χέρι


Πάντως αμα έχει τηλέφωνο τότε δεν μπορεί να είναι κομένη η γραμμή της

apok
26-02-09, 00:46
Οχι...μην το χαλάς... ειναι επιτευγμα... τελεια και παύλα!


Εμ... δεν έχει...ουτε απο αυτο δεν εχει.. και πάνε με τα tdr για να βρουνε που ειναι κομμένη η γραμμή:lol:
( υπενθυμιζω οτι ειναι 15μ ετσι ;; )

CM80
26-02-09, 02:18
Παιδια κακα τα ψεματα, ο ΟΤΕ ειναι η μονη σιγουρη λυση για dsl χωρις προβληματα. Ακριβως μεν, λειτουργικοτατος δε. Μιλαω παντα βαση δικης μου εμπειριας ως χρηστης otenet/connx 2 χρονια τωρα

apok
26-02-09, 02:34
Μιλάς πάντα κατα την αποψή σου ετσι;;

Δεν αποτελεί παραδοχή αυτο που λες

emeliss
26-02-09, 02:37
Πάντα την άποψη μας γράφουμε apok. Όλοι μας.

Tiven
26-02-09, 03:10
Παίζει μεγάλο ρόλο το πως το γράφουμε όμως.

Το να γράφει κάποιος "παιδιά ο ΟΤΕ είναι ο μόνος σίγουρος" και αμέσως μετά να λέει "μιλάω κατά την άποψή μου" ε όσο να 'ναι, μπερδεύει..

sgatz
26-02-09, 12:16
Εγω από 26/12 μέχρι 16/1 χάρη στο καλό ΟΤΕ δεν είχα τηλέφωνο και ιντερνετ και λάβετε υπόψη ότι το μαγαζί μου δεν είναι σε καμμιά ραχούλα,αλλά στο κέντρο της Αθήνας στο ΑΚ Γηροκομείου....τα 110 ευρά το δίμηνο ξέρουν να τα ζητάνε:mad:

Είναι κατάντημα εν έτη 2009 να κανουν 20κάτι μέρες για μια βλάβη κύριοι και δεν άντεξα να μην το ποστάρω βλέποντας τοσα σχόλια θετικά που κάναν γρήγορα upgrade στη γραμμή τους...

Εγω όμως επειδη έλειπα στο λονδινο εκείνο το διάστημα με τους γονεις μου χαρις στον τρισάθλιο ΟΤΕ μίλαγα μόνο με το κινητό...

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ αυτό έχω να πώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.