PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση Για Security Kit



kashiba
12-12-05, 22:28
γειας σας θα ηθελα να μαθω αν το security kit της otenet ειναι καλυτερο απο το norton 2005 και ποιο απο τα δυο να βαλω.Ξερω οτι αν βαλω και τα δυο θα μπλοκαρει το συστημα θα κολησει. Aν ομως το κανω αντι για unistall το κανω disable και περασω το security kit παλι θα υπαρχει προβλημα?

nnn
13-12-05, 00:13
Για το ποιό είναι καλύτερο έχουμε ένα πλήρες thread The best antivirus (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=6674).

Η σωστή χρήση είναι να υπάρχει μόνο ένα στο σύστημα ανά πάσα στιγμή.Unistall λοιπόν και περνάς το άλλο.

prokopisboy
02-01-06, 19:08
Εγώ έβαλα το Ιντερνετ Σεκιουριτι Κιτ, ενώ ταυτόχρονα είχα το firewall της Microsoft και το Panda Antivirus. Μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα: Μόλις πήγαινα να συνδεθώ στο ADSL μέσω τοu Sagem Fast 800, o υπολογιστής έσβηνε και μου έβγαζε αργότερα ότι έγινε "serious error" δύο φορές. Μετά από πολλά έκανα σύνδεση αλλά ήταν ανενεργή δεν άνοιγε καν το yahoo. Μόλις έκανα απεγκατάσταση ως δια μαγείας όλα τα προβλήματα λύθηκαν. Δεν λέω ότι είναι κακό πρόγραμμα. Απλώς μάλλον θέλει προσοχή όταν έχεις και άλλους firewall ενεργοποιημένους.

leventopaido
02-01-06, 23:35
To Security KIT προϋποθέτει να μην είναι άλλο Antivirus ή Firewall εγκατεστημένο, αλλιώς θα παρουσιάσει στα σίγουρα πρόβλημα. Βασικά είναι προϊόν της F-Secure (Φιλανδικής προέλευσης) η οποία από κάτι στατιστικά που είχα δει σε ένα forum είναι η γρηγορότερη σε απόκριση με διαφορά από τους υπόλοιπους όταν παρουσιάζεται ένας νέος ιός / απειλή κλπ. Άντε καλή χρονιά σε όλους.

Lefteris Karas
03-01-06, 23:42
Οποτε παιδες να υποθεσω πως δεν ειναι υποχρεωτικο να βαλεις το Security Kit ?

:worthy: Ξερεις κανεις αν υπαρχει καποιο χρονικο οριο στο οποιο μπορω να το χρησιμοποιησω? Π.χ. αν θελησω να το εγκαταστησω για ενα εξαμηνο θα μπορεσω?

:worthy: Και κατι τελευταιο...Κλασσικα εχει διαρκεια ενα χρονο το Security Kit ή κανω λαθος?

@GT
06-01-06, 02:09
Λοιπόν το Security Kit το έχεις δωρεάν όσο ισχύει το πακέτο που πήρες με το Kit.

Μετά εάν θες να έχεις Security Kit πρέπει κάθε μήνα να πληρώνεις κάποιο ποσό που δεν θυμάμαι πόσο είναι.

Α και ξέχασα Security Kit έχεις μόνο όσο έχεις ISP την OTENET.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινώνησε με την OTENET.

Lefteris Karas
08-01-06, 00:18
Σ' ευχαριστω boy:thumbsup1

SnakeMJK
08-01-06, 19:05
Μετά εάν θες να έχεις Security Kit πρέπει κάθε μήνα να πληρώνεις κάποιο ποσό που δεν θυμάμαι πόσο είναι.

Νομίζω είναι γυρω στα 5,5 ευρώ τον μήνα (ή την διμηνία;; )... ΜΑΚΡΥΑ!!

@GT
08-01-06, 21:53
Το μήνα είναι είμαι σίγουρος γι αυτό.

enwsitis21
09-01-06, 19:20
Για περισσότερες πληροφορίες εδώ! (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-ffa1ce6daf-1001c;jsessionid=C6DE0455D4A3E1B56F3DB6C3C4454FC3.tomcat1)

Αλφα
15-01-06, 09:23
Κάτι πολύ βασικό, αν το κάνετε install στο μηχάνημα σας θα πρέπει να κάνετε unistall οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα ασφάλειας είτε firewall είτε antivirus.Είναι καλό πρόγραμμα αλλά υπάρχει η συγκεκριμένη ιδετερότητα

@GT
16-01-06, 15:40
Μα γενικά από ότι ξέρω όπιο πρόγραμμα και αν βάλεις δεν μπορείς να έχεις δυο προγράμματα για την ίδια δουλεία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.