PDA

Επιστροφή στο Forum : OTENET ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...



Dark_Nightfall
15-02-09, 03:53
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΠΟΣΤ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ SITE ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ..ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΗΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΕΝΝΟΩ..
ΠΕΡΣΥ ΤΕΤΕΙΑ ΕΠΟΧΗ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ADSL.ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΔΙΑΛΕΞΑ ΟΤΕΝΕΤ CONNEX 1024.ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.
ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΑΠΟ 1024 ΣΕ 4MBPS.
(ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΕΔΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8 ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ 1 ΣΕ 4 ΜBPS ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΤΟ ROUTER ΜΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΟΤΑΝ ΣΤΑ 4092/253 KBPS ΤΑΧΥΤΗΤΑ...ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΞΕΠΛΑΓΗΝ.)
ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΩΝ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΡΟΛΟΙ ΚΑΤΕΒΑΖΑ ΑΠΟ NVIDIA.COM ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 420 ΚBPS ΣΤΑΘΕΡΑ..ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΤΕ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ.
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΥΡΝΑΩ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΠΑΙΝΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΥΓΡΟΝΙΖΟΤΑΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 4092 KB ΠΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ Η ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΟΙΝΩΣ ADSL ΓΡΑΜΜΗ OFF (TO ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΗΣ ADSL ΓΡΑΜΜΗΣ TOU ROUTER ΔΕΝ ΑΝΑΒΕ ΚΑΘΟΛΟΥ)
ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ 121 ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΩ ΒΛΑΒΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΟ ΤΗΛ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ 121)
ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΦΕΒ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΤΕΛΩΣΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΕΕΙ (ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ)

ΟΤΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

ΚΥΡΙΕ ΤΑΔΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΗΣ ΥΠΗΡΗΣΙΑΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΤΗΛ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ Ο ΧΩΡΟΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΕΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΑΔΕ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΡΑΦΕΙ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΕ ΣΤΥΛΟ ΤΟ ΕΞΗΣ

ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΜΕΧΡΙ 1024 ΤΑΧΥΤΗΤΑ

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...
ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ
Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΩΤΟΥ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΜΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΗΤΗΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΚΟΙΝΩΣ ΜΟΥ ΧΑΜΗΛΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΟΤΕ....ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ...
ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΟ ROYTER 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ 4ΜΒPS ΣΤΑ 4092KBPS ΜΕ DOWNSTREAM ATTENUTATION STA 42 DB KAI ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΜΕΧΡΙ 1024 ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ
ΜΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ
ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΖΗΤΑΓΑ ΑΠΟ ΤΟ 121 ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ ΕΝΑΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ (ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ )
ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛ
ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ 4 MBPS ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΞΥΠΝΑΔΑΣ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΟΤΕ ΕΧΩ ΟΧΙ 1024 ΑΛΛΑ

DSL Status: Up
DSL Status: Up
DSL Path Mode: FAST
Downstream Rate: 765 Kbps
Upstream Rate: 188 Kbps
Downstream Margin: 23 db
Upstream Margin: 2147483647 db (ΕΔΩ Η ΤΡΕΛΛΗ ΤΙΜΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ROUTER ΔΕΝ ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ)
Downstream Line Attenuation: 38 (ΕΔΩ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΙΝ ΔΗΜΙΟΥΡΗΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ 42 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΕΓΙΝΕ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ)
Upstream Line Attenuation: 21

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ROYTER MOY ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ (LINKSYS AG241 V2)

ME AΠΛA ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΛΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ Η ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ ΣΠΙΤΙ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΛΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ)
ΓΙΑΥΤΟ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ...ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΝΟISE MARGIN ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΟ 2 1 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ ΕΞΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΜΕΧΡΙ 1024 ΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΒΑΛΤΟΝ ΤΩΡΑ 1024 ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΩΡΑ
ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΡΙΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΕΞΗΣ
ΜΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ
ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΤΕ ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΒΡΩ ΑΚΡΗ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΠΑΡΟΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΜΕ

ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 4 MBPS ENΩ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ 1024 (ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΥΤΕ 1024 765 ΕΙΝΑΙ)

amwnra
15-02-09, 08:54
Γραφε με μικρα γιατι τα μεγαλα ειναι κουραστικα και ειναι σαν να φωναζεις

;)

emeliss
15-02-09, 09:34
Πάρε απλά το 134 και ζήτα να σου γυρίσουν την γραμμή σε 4.

ps. Τις ημέρες που έχεις 1024 πληρώνεις 1024.

STARJOHN
15-02-09, 12:26
Τα ιδια και μενα φιλε μου.Στις 5/2 δινω βλαβη στο 121 για αποσυνδεσεις 4096 /256.Μετα απο 2 μερες γυριζω το adsl mode σε adsl2 και φιαχνει η γραμμη ολα οκ.Την Πεμπτη 12/2 τυρναω το μεσημερι και βλεπω το ρουτερ συνχρονιζει στα 2 χωρις να με παρει κανεις τηλεφωνο.Απο τοτε τηλεφωνα στο 121 να ξαναγυρισουν τηνγραμμη στα 4.Αυτη ειναι η ευκολη λυση των τεχνκων χωρις τηλεφωνο και χωρις ελεγχο γραμμης κατεβαζου ταχυτητα.Παντως emeliss στο 134 δεν μπορουν να το κανουν γιατι φαινετε 4 και σου λενε μιληστε με το 121.

SLAYER00
15-02-09, 22:36
εγω που ειμαι με το 1/10 της συνδεσης των 1024 τι να πω? αρχειο 5 MB σε 10 λεπτα.....

Dr-PsychoGR
15-02-09, 22:47
ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 4 MBPS ENΩ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ 1024 (ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΥΤΕ 1024 765 ΕΙΝΑΙ)

:rofl::rofl::rofl:

hel
16-02-09, 08:58
Πάρε απλά το 134 και ζήτα να σου γυρίσουν την γραμμή σε 4.

ps. Τις ημέρες που έχεις 1024 πληρώνεις 1024.

Η γραμμή του είναι 768 ? Νόμιζα ότι είχε καταργηθεί...

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 1 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τα ιδια και μενα φιλε μου.Στις 5/2 δινω βλαβη στο 121 για αποσυνδεσεις 4096 /256.Μετα απο 2 μερες γυριζω το adsl mode σε adsl2 και φιαχνει η γραμμη ολα οκ.Την Πεμπτη 12/2 τυρναω το μεσημερι και βλεπω το ρουτερ συνχρονιζει στα 2 χωρις να με παρει κανεις τηλεφωνο.Απο τοτε τηλεφωνα στο 121 να ξαναγυρισουν τηνγραμμη στα 4.Αυτη ειναι η ευκολη λυση των τεχνκων χωρις τηλεφωνο και χωρις ελεγχο γραμμης κατεβαζου ταχυτητα.Παντως emeliss στο 134 δεν μπορουν να το κανουν γιατι φαινετε 4 και σου λενε μιληστε με το 121.

Ψάξε λίγο και θα βρεις αρκετά posts για μείωση ταχύτητας από ΟΤΕ χωρίς να ρωτήσει τον πελάτη. Γιατί απλά βαριούνται να λύσουν το πρόβλημα θορύβου...

Dr-PsychoGR
16-02-09, 10:14
Εμ δεν καταργήθηκαν μάλλον..
Από το κακό στο χειρότερο πάμε :down:

FuS
16-02-09, 19:20
Εμ δεν καταργήθηκαν μάλλον..
Από το κακό στο χειρότερο πάμε :down:

Έχουν καταργηθεί φυσικά εδώ και έναν χρόνο ;)

Κάποιες 768 kbps κανονικά θα δεις σε γραμμές που δεν σηκώνουν ούτε 1 mbps.

hel
17-02-09, 08:37
Ναι αλλά στην περίπτωσή μας σηκώνει και 4...

FuS
17-02-09, 23:56
Ναι αλλά στην περίπτωσή μας σηκώνει και 4...

Αγαπητέ hel,
εξού και το bold στην λέξη κανονικά :)

STARJOHN
19-02-09, 00:32
Τελικα χθες με τηλεφωνο το πρωι στον προισταμενο της Τεχνικης Υπηρεσισς Ραφηνας σε 10 λεπτα μου το ανεβασαν παλι στα 4..

brb
19-02-09, 13:40
Τελικα χθες με τηλεφωνο το πρωι στον προισταμενο της Τεχνικης Υπηρεσισς Ραφηνας σε 10 λεπτα μου το ανεβασαν παλι στα 4..

Ε πες το ότι είσαι στη Ραφήνα. Δε φταίει ο ΟΤΕ. Σου τρώει όλο το bandwidth ο Καραμανλής. Έχει ξεσκίσει τα torrents...

STARJOHN
19-02-09, 16:07
:lol::oneup:

Fixman_cc
20-02-09, 14:44
Κατεβαζει τσελεμεντέδες ο Κωστάκης μας απο greek trackers για να του Μαγειρεύει η Νατασσούλα του ωραία...προεδρικά φαγητά!;)

tsek
20-02-09, 15:33
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

ascites
20-02-09, 19:03
Καλησπέρα και καλώς σας βρηκα....
Δεν θα ξαναπώ την ιδια ιστορια με τον φιλο που ξεκινησε το θρεντ γιατι ειναι σχεδον η ιδια με τη διαφορά οτι εγώ είχα Κοννεξ 4/ρα γραμμή την οποια αποφασισα να αναβαθμισω ονλαιν σε 8/ρα και τοτε αρχισε το Λινκσυς ασυρματο ρουτερ μου (PSTN) να αποσυνδεεται και να κανει συνεχως επανεκκινηση. Μετά απο δηλωση βλαβης στο 121 με ενημερωσαν οτι η γραμμή μου δεν σήκωνε τα 8Μ και μου το κατεβασαν ξανά στα 4Μ.....παρ όλα αυτά τα πραγματα χειροτερεψαν.....ενω για 1 χρονο ολα λειτουργουσαν χωρις προβληματα.
Ειμαι στην αναμονη (δηλωσα παλι βλάβη στο 121) να δω τι θα μου πουν αυτή τη φορά ...αλλα απο οτι καταλαβαινω....δεν θα βγαλω ευκολα άκρη.....
Χαιρετισμους απο Χανιά :(

maik
21-02-09, 14:09
Καλησπέρα και καλώς σας βρηκα....
Δεν θα ξαναπώ την ιδια ιστορια με τον φιλο που ξεκινησε το θρεντ γιατι ειναι σχεδον η ιδια με τη διαφορά οτι εγώ είχα Κοννεξ 4/ρα γραμμή την οποια αποφασισα να αναβαθμισω ονλαιν σε 8/ρα και τοτε αρχισε το Λινκσυς ασυρματο ρουτερ μου (PSTN) να αποσυνδεεται και να κανει συνεχως επανεκκινηση. Μετά απο δηλωση βλαβης στο 121 με ενημερωσαν οτι η γραμμή μου δεν σήκωνε τα 8Μ και μου το κατεβασαν ξανά στα 4Μ.....παρ όλα αυτά τα πραγματα χειροτερεψαν.....ενω για 1 χρονο ολα λειτουργουσαν χωρις προβληματα.
Ειμαι στην αναμονη (δηλωσα παλι βλάβη στο 121) να δω τι θα μου πουν αυτή τη φορά ...αλλα απο οτι καταλαβαινω....δεν θα βγαλω ευκολα άκρη.....
Χαιρετισμους απο Χανιά :(

Να παρεις ο ιδιος και να ζητησεις υποβαθμιση στα 4.

26gDaVinci
21-02-09, 14:36
Οταν ημουν στον Οτε ηθελα να κανω αναβαθμιση στην γραμμη μου απο 2 σε 4.Η απαντηση απο τεχνικο ηταν οτι δεν γινεται λογω αποστασης και οτι θα εχω συνεχεια προβληματα. Μα ο γειτονας μου του απανταω πιανει 4 μβ με ΧΟΛ .Η απαντηση ηταν μεχρι 2 αμα θες παραπανω να πας αλλου. Πηγα στην φορθνετ και ειμαι συνεχεια καρφι απο 3900-4600 χωρις κανενα προβλημα .

psyxakias
21-02-09, 14:54
Ε πες το ότι είσαι στη Ραφήνα. Δε φταίει ο ΟΤΕ. Σου τρώει όλο το bandwidth ο Καραμανλής. Έχει ξεσκίσει τα torrents...Άκουσα σήμερα ότι μια εφημερίδα θα βάλει σε DVD όλα τα επεισόδια από τα στρουμφάκια, οπότε πλέον θα είναι idle η γραμμή του πρωθυπουργού :crazy:

FuS
21-02-09, 14:59
Άκουσα σήμερα ότι μια εφημερίδα θα βάλει σε DVD όλα τα επεισόδια από τα στρουμφάκια, οπότε πλέον θα είναι idle η γραμμή του πρωθυπουργού :crazy:

:rofl: :rofl:

CM80
26-02-09, 02:29
Άκουσα σήμερα ότι μια εφημερίδα θα βάλει σε DVD όλα τα επεισόδια από τα στρουμφάκια, οπότε πλέον θα είναι idle η γραμμή του πρωθυπουργού :crazy:

οταν μαζεψει ομως ολα τα dvd τι θα γινει???:hmm::hmm::hmm:

brb
26-02-09, 23:27
οταν μαζεψει ομως ολα τα dvd τι θα γινει???:hmm::hmm::hmm:

Άσε, πίκρα η κατάσταση, μόνη λύση η μετακόμιση.

gtl
26-02-09, 23:39
οταν μαζεψει ομως ολα τα dvd τι θα γινει???:hmm::hmm::hmm:

Θα περάσει στον τρίτο κύκλο του Black Adder . :p

psyxakias
27-02-09, 00:26
οταν μαζεψει ομως ολα τα dvd τι θα γινει???:hmm::hmm::hmm:Δυστυχώς θα συνεχίσει το κατέβασμα... Στρουμφάκια, Candy candy, Thundercats, transformers, χελωνονιτζάκια, αστυνόμος Σαϊνης, μίκι μάους / γκούφη, bugs bunny, duck tales. Ίσως περάσει σε μετεγενέστερα (Μπόμπ σφουγγαράκης) ή ακόμα και να ανέβει στο επίπεδο των Simpsons. ;)

Αν του τα κατεβάσεις πρώτος όλα αυτά και του τα δώσεις σε blue ray, θα γλυτώσεις αρκετούς συνδρομητές από τον εκνευρισμό λόγω μπουκωμένου DSLAM και μισθωμένων κυκλωμάτων στην γύρω περιοχή.

Ateliotos
27-02-09, 00:53
Τελικά δεν είμαι ο μόνος άτυχος... Ίδια περίπτωση με εμένα με μικρές διαφορές.. Αλλά αξίζει να σας πω και το τελευταίο που έγινε εχθές έτσι να ευθυμήσουμε λίγο .
Εδώ και καιρό περίπου 15-20 μέρες η ταχύτητά μου έπεσε στα περίπου 40-60kb/s . Επειδή έχω βαρεθεί να παίρνω τηλέφωνα και να δηλώνω βλάβη κάθε λίγο και λιγάκη αποφάσισα να το αφήσω έτσι γιατί προφανώς με βαρέθηκαν αφού φτάσανε σε σημείο οι τεχνικοί να δηλώνουν ότι πήρανε στο τηλ. επικ/ας που έδινα ενώ στην πραγματικότητα δεν συνέβη ποτέ γιατί θα είχα έστω αναπάντητη κλήση στο κινητό. Προχθές το βράδυ όμως ξαφνικά άρχισε να σέρνεται τόσο πολύ που αναγκάστηκα να κάνω reboot τον router. Μετά από αυτό και ενώ συγχρόνιζε κανονικά στα 2mbps, στον ρούτερ δεν είχα τη δυνατότητα να πατήσω το conect
Δηλώνω βλάβη στο 121 το ίδιο βράδυ και την επόμενη το πρωί βλέπω ότι επανήλθε η γραμμή με τα ίδια χάλια βέβαια. Το απόγευμα εχθές με παίρνει ένα παλικάρι από το ψηφιακό κέντρο Θεσσαλονίκης να δούμε τι θα γίνει. Μετά από λίγα λεπτά ομιλίας και μελέτης (δεν ξέρω τι έβλεπε στα μηχανήματά του μου λέει ότι μάλλον φταίει το ότι ειμαι σε απόσταση κοντά στα 5χιλμ. από το κέντρο χωρίς να είναι βέβαιος (άσχετα αν η γραμμή δούλευε τέλεια για 6 μήνες μετά την αναβάθμιση στα 2) και ότι πρέπει να την κατεβάσω στο 1mbps. Επειδή εδώ και ένα χρόνο σχεδόν αντιμετωπίζω συχνά πρόβλημα ταχύτητας (όχι αποσυνδέσεων) και επειδή παίζω ένα on line game κάθε μέρα αποφάσισα να το δεχθώ. Με ρωτάει λοιπόν το παλικάρι αν θέλω να γίνει τώρα όπως μιλούσαμε για να δει και αυτός τη διαφορά. Και εδώ είναι το γέλιο. Μου κατεβάζει τη γραμμή στα 1024 ανοίγω ftp otenet και κάνω download όπως και από nvidia. Το αποτέλεσμα 30-40 kb/s. Μου λέει το παιδί ότι τελικά δεν φταίει αυτό και πρέπει να στείλη το συνεργείο στο κέντρο να δει τι γίνεται.
Σήμερα λοιπόν το μεσημέρι πέρνω τηλέφωνο να δώ τι γίνεται και μου λέει η κυρία ότι η βλάβη έκλεισε.....Όταν την ρώτησα τι γράψανε οι τεχνικοί η απάντηση ήταν η εξής: ότι με πήραν στο τηλέφωνο επικοινωνίας που δήλωσα στις 11:55 και ότι δεν με βρήκαν (μεγάλο ψέμα) και ότι απλά κάνανε restart λέει το modem. Και έτσι λοιπόν για αυτούς λύθηκε το πρόβλημα άσχετα αν από τη ώρα που ξεκίνησα το πόστ κάνει update το age of empires (που έκανα επανεγκατάσταση ) ενώ άλλες φορές τελείωνε σε ένα λεπτό....
Αυτά τα ολίγα και από μένα έτσι για να γελάμε και να κλαίμε....

(Σημείωση ότι όσες φορές και αν έχω δηλώσει βλάβη τα παιδιά από το ψηφιακό κέντρο Θεσσαλονίκης την επομένη με παίρνουν στο τηλέφωνο και κάνουν έλεγχο της γραμμής αλλά λογικά το πρόβλημα είναι στο τοπικό συνεργείο που δεν ξέρει που πάνε τα τρία γιατί αλλιώς θα το είχαν λύση το πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο)

Phoebos
27-02-09, 02:42
Σαχλαμαρες λετε , ο Καραμανλης δεν βλεπει ταινιες ουτε παιζει , ασχολειται νυχθημερον με τα προβληματα της χωρας

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΑΑΑ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


(πλακα πλακα αλλα αντε να φυγουν οι ανικανοι, τα εχουν διαλυσει ολα...)

Ateliotos
28-02-09, 09:00
Έτσι για να γελάσουμε λίγο.....

john_who
01-03-09, 13:52
Έτσι για να γελάσουμε λίγο.....

Αφού κάνεις πινκ στο ρούτερ σου, μια χαρά είσαι... έχεις τοπικό δίκτυο! μην τα θέλουμε όλα... :p

psyxakias
01-03-09, 14:21
Έτσι για να γελάσουμε λίγο.....Κλειστό WiFi / άλλοι Η/Υ και χωρίς να κατεβάζεις/ανεβάζεις απολύτως τίποτα; Αν ναι, δήλωσε βλάβη στο 121.

l_satsok
01-03-09, 15:48
Κλειστό WiFi / άλλοι Η/Υ και χωρίς να κατεβάζεις/ανεβάζεις απολύτως τίποτα; Αν ναι, δήλωσε βλάβη στο 121.

μπααα,και να δηλωσει βλαβη τι εγινε δηλαδη;;
τσαμπα το τηλεφωνο και ο εκνευρισμος.
ετσι ημουν εγω περυσι τετοια εποχη επι 1 μηνα καθημερινα.
εφτιαξε απο μονο του μονον οταν αλλαξαν τα mini dslam με μεγαλυτερα

psyxakias
01-03-09, 17:29
μπααα,και να δηλωσει βλαβη τι εγινε δηλαδη;;
τσαμπα το τηλεφωνο και ο εκνευρισμος.
ετσι ημουν εγω περυσι τετοια εποχη επι 1 μηνα καθημερινα.
εφτιαξε απο μονο του μονον οταν αλλαξαν τα mini dslam με μεγαλυτεραΑν απλώς δηλώνοντας βλάβη, δημιουργείται εκνευρισμός τότε η συμβουλή μου είναι ότι το πρόβλημα θα πρέπει να το αναλάβει ψυχολόγος / ψυχίατρος και όχι η τεχνική υποστήριξη του παρόχου. Αν δε κάνουν τίποτα μετά τη δήλωση της βλάβης, είναι άλλο θέμα και πάλι χωρίς εκνευρισμό μπορεί να υπάρξει μια απλή και συνοπτική καταγγελία.

Υ.Γ. Η συμβουλή απευθύνεται και στον γραφών :whistle:

l_satsok
01-03-09, 22:41
αφου μιλας για καταγγελια καταλαβα.
τρια πραγματα συμβαινουν,η εισαι εκτος τοπου και χρονου η απλα εισαι απο τους τυχερους που δεν εχουν αντιμετωπισει ποτε τετοια προβληματα η εισαι πολυ μικρος σε ηλικια και ακομη δεν εχεις συνειδητοποιησει τι σημαινει να ζεις στην ελλαδα.

hel
01-03-09, 22:45
Αν απλώς δηλώνοντας βλάβη, δημιουργείται εκνευρισμός τότε η συμβουλή μου είναι ότι το πρόβλημα θα πρέπει να το αναλάβει ψυχολόγος / ψυχίατρος και όχι η τεχνική υποστήριξη του παρόχου. Αν δε κάνουν τίποτα μετά τη δήλωση της βλάβης, είναι άλλο θέμα και πάλι χωρίς εκνευρισμό μπορεί να υπάρξει μια απλή και συνοπτική καταγγελία.

Υ.Γ. Η συμβουλή απευθύνεται και στον γραφών :whistle:

Η ουσία είναι ότι δεν εξυπηρετήθηκε ο πελάτης.

στον γράφοντα

psyxakias
01-03-09, 23:15
στον γράφονταΣωστός :oneup: (αρχικά είχα γράψει ο γραφών δεν εξαιρείται :p)

Ateliotos
03-03-09, 09:48
μπααα,και να δηλωσει βλαβη τι εγινε δηλαδη;;
τσαμπα το τηλεφωνο και ο εκνευρισμος.
ετσι ημουν εγω περυσι τετοια εποχη επι 1 μηνα καθημερινα.
εφτιαξε απο μονο του μονον οταν αλλαξαν τα mini dslam με μεγαλυτερα

Έχεις απόλυτο δίκιο..Βαρέθηκα πια... Έχουν σπάση τα νεύρα μου.... Θα κανω μόνο μια τελευταία προσπάθεια ζητώντας αλλαγή πόρτας.....

djuan1988
03-03-09, 10:14
Πάνε στα κεντρικά στα Γιαννιτσά και ζήτησε να δεις κάποιον μπας και βγάλεις καμιά άκρη.

........Auto merged post: djuan1988 πρόσθεσε 4 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........


οταν μαζεψει ομως ολα τα dvd τι θα γινει???:hmm::hmm::hmm:
Θα τα ανεβάσει στο γαμάτο!!!

Ateliotos
20-03-09, 09:24
Δείτε ημερομηνίες του ποστ μου εδώ και συγκρίνετε της ημερομηνίες της υπογραφής μου (speedtest klp). Τα ίδια βέβαια και στο ftp.otenet.gr . ΟΤΕ το μεγαλείο σου. Και βγαίνουν αυτοί οι άνθρωποι να μιλήσουν για την αξιοπιστία τους......

l_satsok
20-03-09, 12:15
Δείτε ημερομηνίες του ποστ μου εδώ και συγκρίνετε της ημερομηνίες της υπογραφής μου (speedtest klp). Τα ίδια βέβαια και στο ftp.otenet.gr . ΟΤΕ το μεγαλείο σου. Και βγαίνουν αυτοί οι άνθρωποι να μιλήσουν για την αξιοπιστία τους......

ψαξε τα πραγματα λιγο πιο ψυχραιμα,προσπαθησε να βρεις σε τι ειδους dslam εισαι με ποσους επανω κλπ..
ρωτησε και φιλους η γνωστους που βρισκονται στο ιδιο αν εχουν τα ιδια προβληματα.

συνηθως υπαρχουν τετοια προβληματα σε ωρισμενες περιοχες,η μονη λυση δυστυχως,το λεω απο πειρα,ειναι να περιμενεις ποτε θα αναβαθμισουν τον εξοπλισμο,και αυτο μπορει να γινει και μετα απο
πολλους μηνες καμμια φορα.
ουτε που να παιρνεις καθε μερα τηλεφωνο,ουτε που να σκας δεν θα κανεις τιποτα.

εγω περασα 2,5 ολοκληρα χρονια με αθλιες ταχυτητες σε mini dslam,μονο οταν τα αλλαξαν εφτιαξε η κατασταση.
ειχα κανει απ οτι θυμαμαι,156 δηλωσεις βλαβης!!! για γελια η υποθεση,αλλα ταχω ξεχασει τωρα...

Advanced
20-03-09, 17:16
Ε πες το ότι είσαι στη Ραφήνα. Δε φταίει ο ΟΤΕ. Σου τρώει όλο το bandwidth ο Καραμανλής. Έχει ξεσκίσει τα torrents...

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΧΧΑΧΧΑΧΑΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lo l::lol:

ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩ..........:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::worthy::worthy::worthy::worthy:

ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ !!!! +1 :oneup: ρε φίλε !!!!

Ateliotos
22-03-09, 00:11
ψαξε τα πραγματα λιγο πιο ψυχραιμα,προσπαθησε να βρεις σε τι ειδους dslam εισαι με ποσους επανω κλπ..
ρωτησε και φιλους η γνωστους που βρισκονται στο ιδιο αν εχουν τα ιδια προβληματα.

συνηθως υπαρχουν τετοια προβληματα σε ωρισμενες περιοχες,η μονη λυση δυστυχως,το λεω απο πειρα,ειναι να περιμενεις ποτε θα αναβαθμισουν τον εξοπλισμο,και αυτο μπορει να γινει και μετα απο
πολλους μηνες καμμια φορα.
ουτε που να παιρνεις καθε μερα τηλεφωνο,ουτε που να σκας δεν θα κανεις τιποτα.

εγω περασα 2,5 ολοκληρα χρονια με αθλιες ταχυτητες σε mini dslam,μονο οταν τα αλλαξαν εφτιαξε η κατασταση.
ειχα κανει απ οτι θυμαμαι,156 δηλωσεις βλαβης!!! για γελια η υποθεση,αλλα ταχω ξεχασει τωρα...

Φίλε μου λες να μην τα έχω κάνει όλα αυτά που λές? Να σου πώ λοιπόν τον λόγο που γίνεται όλη αυτή η ξεφτίλα. Πρίν τις γιορτές έγιναν πάρα πολλές αιτήσεις στην περιοχή για Ίντερνετ στην περιοχή. Η απάντηση στην αρχή ήταν ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες (από 2 φίλους μου που έκαναν αίτηση). Λίγο μετά της γιορτές λοιπόν πήραν τηλέφωνο σε όλους για να τους ενημερώσουν ότι μπήκαν νέες πόρτες και μπορούν να περάσουν για να κάνουν την σύνδεση. Αυτό βέβαια έγινε χωρίς να κάνουν αναβάθμιση του DSLAM θεωρώντας ότι όλοι εμείς είμαστε βόδια (η μόνη λογική εξήγηση αν το σκεφτείς) και ότι δεν θα καταλάβουμε τίποτα.

Το ζήτημα είναι ότι επιβαρύνανε το ήδη προβληματικό σύστημα και το χειρότερο εδώ και σχεδόν 3 μήνες επικοινωνίας και παραπόνων η απάντηση ήταν ότι όλα είναι καλά!!!!!!! Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα παραδέχτηκαν ότι ναι το σύστημα θέλει αναβάθμιση και πρέπει να περιμένουμε τα μηχανήματα από Αθήνα κλπ.... Και τα ερωτήματα που προκύπτουν είναι πολλά και εύλογα για το τι μας θεωρούν όλοι αυτοί και για το πόσο θα έπρεπε να βρίσκονται στη θέση που βρίσκονται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.