PDA

Επιστροφή στο Forum : Linksys wag200 & wireless problem



DJ THEO
16-02-09, 14:48
Καλησπερα σε ολους.Εδω κ μια εβδομαδα αντιμετωπιζω ενα χαζο προβλημα που οσο κ αν εψαξα στο site δεν βρηκα απαντηση.

Εχω το linksys wag200 εδω κ ενα χρονο περιπου κ το χρησιμοποιω ασυρματα ειτε ενσυρματα χωρις κανενα προβλημα με vista ultimate gr sp1.

Κανοντας φορματ στο pc,εγκαθιστωντας ολους τους drivers αντιμετωπιζω το εξης κουφο!!!Οταν βαζω κωδικο στο wireless δν μπορω να συνδεθω με τπτ κ στην διαγνωση σφαλματων μου βγαζει αγνωστο προβλημα.Eαν το εχω ξεκλειδωτο,συνδεεται κανονικα!!!

Στο 2ο pc (laptop) που εχω xp,συνδεομαι κανονικα αρα καποιο χαζοπροβλημα των vista πρεπει να ειναι!!
ΥΓ:Η τρομερη υποστηριηξ της forthnet μου ειπε''υπαρχουν πολλα προβληματα με τα vista κ μπορει απο μερα σε μερα να μην δουλευει τπτ χωρις να εχεις πειραξει τπτ!!Ποσο μαλλον εσυ π εκανες φορματ!
κ λεω''κ τι λυσεις δινετε???''
κ ακουω το θεικο!!!''αλλαζεις ρουτερ'':clap::clap:
ΥΓ:Εχω κανει install κ το τελευταιο firmware(αλλωστε αυτο ειχα κ πριν το φορματ,εκανα hard reset κ install παλι το driver του wireless για τον desktop)

ΑΝΥ IDEAS????:hmm::hmm::hmm:

Simpleton
16-02-09, 14:57
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Τι κρυπτογράφηση (WEP, WPA) έχεις επιλέξει για το ασύρματο δίκτυο στο router; Έχεις εγκαταστήσει όλα τα updates για τα Vista;

Όσο για την «απάντηση» της Forthnet, ασχολίαστη :down: Έχω διαβάσει πολλά, αυτό ήταν το κερασάκι.

DJ THEO
16-02-09, 15:39
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Τι κρυπτογράφηση (WEP, WPA) έχεις επιλέξει για το ασύρματο δίκτυο στο router; Έχεις εγκαταστήσει όλα τα updates για τα Vista;


[

Εχω εγκαταστησει ολα τα updates!!Oσον αφορα το τυπο κρυπτογραφησης εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες που σου δινει το ρουτερ... :evil::evil:

morfeas2002
17-02-09, 01:19
Δεν δοκιμάζεις και με Mac filter;

eniac
17-02-09, 02:28
Δοκίμασε στο manage wireless networks να καταργήσεις όλα τα δίκτυα
που υπάρχουν και να προσπαθήσεις να συνδεθείς ξανά.

Καμιά "τρομερή" τεχνική υποστήριξη οποιουδήποτε ISP -Internet Service Provider-,
δεν έχει ευθύνη για δυσλειτουργίες στο τοπικό σου δίκτυο..

k_koulos
17-02-09, 09:26
αφου σου παίζει με τα xp, αποψη μου είναι οτι δεν φταίει το ασύρματο κομμάτι που φεύγει απο το linksys αλλα κάτι στα vista

οπότε κάνε ενα χοντρο διάβασμα στο section για τα vista, και δοκίμασε διάφορες λύσεις απο εκει.

αν δεν πίασει η λύση του eniac , δοκίμασε και το support της microsoft για τα vista , για πρόβληματα σαν το δικό σου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.