PDA

Επιστροφή στο Forum : Για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα



thinker
16-02-09, 21:54
Δεν είναι η forthnet στις ταχύτητες όσο οι άλλοι isp.

Έχω αυτή τη στιγμή conn-x και Φορθνετ στο ίδιο ακριβώς κτήριο. Και οι δύο έχουν καλά στατιστικά. Η conn-x είναι 4Mbit και η forth «24».
Με την οτε είναι πάντα 400Kbyte/s το λιγότερο (εκτός και αν ο server είναι παντόφλα, σπάνιο) και τα pings με ευρώπη είναι μέχρι και 70millisec το λιγότερο. H forth, τα γνωστά χάλια, 400 ping μόλις βγεις ευρώπη και ταχύτητες εσχρές, άντε καμμιά 200άρα αν το ξεσκίσεις στα simultaneous.

Παιδιά κάντε το σωστό. 22.5 ευρώπουλα το μήνα και 4άρα οτέ με πάντα 400kilobyte/s το λιγότερο αν ο server το σηκώνει.

Δώστε τη forth σε καμμιά μάνα, θεία, αδερφή, να βλέπει το σάιτ του Zara :down::rofl::oneup:

υγ. Μπας και έχει κάνει συμφωνία το κράτος για να ανεβάσει τα ποσοστά «διείσδυσης» ίντερνετ στην ελλάδα να έχει δώσει την αποστολή στη φορθ να βάλει όλο το κόσμο με φτηνά πακέτα μέσα ακόμα και αν είναι άχρηστα; :clap::closed:

hel
17-02-09, 00:10
Γιατί άνοιξες νέο thread αφού υπάρχουν ήδη άλλα 3 ανοιχτά γι αυτό το θέμα;

bathan
17-02-09, 02:04
Γιατί μάλλον θέλει να κάνει προπαγάνδα υπέρ του ΟΤΕ, ένα πόστ έχει όλο και όλο και αυτό τί είναι ;
Χειραγώγηση
Ασε μας ρε φίλε :down:

bored01
17-02-09, 02:15
Ότι υπάρχουν προβλήματα με τη ταχύτητα και τα pings της Forthnet είναι γεγονός. Αλλά αν προσπαθείς να μας πείσεις ότι 24 ώρες το 24ωρο με τον ΟΤΕ έχεις 400ΚΒ/s και 70ms pings και με τη forthnet έχεις το πολύ 200ΚΒ/s και μονίμως 400ms pings, προσωπικά μου είναι δύσκολο να το πιστέψω.

Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι κανείς χρειάζεται υποδείξεις για το τι είναι "σωστό". Αν εγώ θεωρώ πως είμαι ευχαριστημένος με τα 40 ευρώ που πληρώνω συνολικά ή τουλάχιστον περισσότερο από τα 22,5+15(πάγιο)+17(απεριόριστες κλήσεις)+1(αναγνώριση)+κινητά+διεθνείς κλήσεις δεν έχω λόγο να αλλάξω. Ο καθένας βάζει ότι τον συμφέρει.

Επίσης αν αποφασίσω να δώσω τη σύνδεση μου αλλού άσε με να πιστεύω ότι θα τη χρησιμοποιήσει με λίγο περισσότερο γούστο...:whistle:

dancerman
17-02-09, 10:58
Αντε βαλτε οτε να μην μας πριζεται εμας στη φορθνετ. Δυστυχως μεσα στα φορουμ υπαρχουν ατομα που χωρις γνωσεις πετανε τουβλα και οποιον παρει ο χαρος.

EvilHawk
17-02-09, 11:20
Αντε βαλτε οτε να μην μας πριζεται εμας στη φορθνετ.

Οπως βλέπω και ο δημιουργός του θέματος forthnet, σε περιοχή με πολλά προβλήματα, χρησιμοποιεί.
Πέρα από την οπαδική αντιμετώπιση του μηνύματός του έχετε να προσθέσετε κάτι που να βοηθήσει την συζήτηση ? :hmm:

Όπως και να έχει υπάρχουν ήδη αρκετά σχετικά θέματα συνεχίστε την συζήτηση σας εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.