PDA

Επιστροφή στο Forum : No net



sofaki
18-02-09, 10:10
Βράδυ Παρασκευής 13 Φεβρουαρίου μένω χωρίς νετ..Τυχαίο λέω θα είναι...Σάββατο πρωί τα ίδια.Παίρνω και δηλώνω τη βλάβη. Συνήθως μέσα σε 3 μέρες μου έφτιαχναν τις βλάβες.Αλλά μέχρι σήμερα δεν έχω νετ.Πήρα χτες ξανά τηλέφωνο να δω τι γίνεται κ μου είπαν ότι είναι σε εξέλιξη.Τόσο δύσκολο είναι?

kalexan
18-02-09, 11:01
Άστα Sofaki. :(
Εγώ πήρα double play και από 16-1-2009 που "ενεργοποιήθηκε" το Intenet πάει σαν σαλιγκάρι (π.χ. έως 10ΚΒ/s από NVidia). Και μου ήρθε και ο λογαριασμός να προπληρώσω 2 μήνες (έως και Μάρτιο). Μιλάμε μεγάλα λαμόγια. Προφανώς οι τύποι ξέμειναν από χρήμα και προσπαθούν να τα οικονομήσουν.

Το τεχνικό τμήμα από ότι κατάλαβα τρέχει και δεν φτάνει. Εγώ είμαι στην 3η αναβολή "Θα-είναι-έτοιμο-σε-5-ημέρες"

sofaki
18-02-09, 23:02
Εμένα πάντα το επιδιόρθωναν σε 2 μέρες...Τώρα ακόμα τπτ....

T_I_Anastasia
20-02-09, 01:19
Σοφακι ισως η βλαβη αυτη την φορα να μην οφειλεται στο δυκτιο αποκλειστικα του παροχου αλλα σε εξωγενεις παραγοντες. Ειμαι σιγουρη πως αν ειναι σωστοι θα κανουν μετρηση στην γραμμη σου και θα ελεγξουν που οφειλεται η βλαβη. Ισως τις προηγουμενες φορες να ηταν στο δυκτιο που ειναι κατι προσβασιμο και ευκολο να φτιαχτει. Ποτε δεν μπορεις να ξερεις την πολυπλοκοτητα μιας βλαβης. Σκεψου μονο πως ειναι ενα καινουργιο σχετικα δυκτιο διαρκως αναπτυσομενο και προβληματακια ειναι λογικο να υπαρχουν. Επικοινωνησε μαζι τους ξανα και ισως να εχουν ενημερωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.