PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ πουλάει το 6+6 με συμβόλαιο 6+2 ...



barfly888
14-12-05, 14:41
Πάει που λέτε το Μανωλάκι να αγοράσει με χαρά το 6+6 μήνες δώρο από την HOL από το κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ της Πλ. Βικτορίας και αφού έχει κάνει τον κόσμο άνω κάτω για να προλάβει να πάει τα χαρτιά μέχρι τις 14/12 γιατί ο πωλητής του έχει πει ότι, ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ από τις 15/12 και μετά θα πουλάει το 6+2 (παρόλο που η HO Lλέει ότι η προσφορά 6+6 ισχύει μέχρι 31/12) και όταν τυπώνεται η αίτηση που πρέπει να υπογράψει βλέπει 6+2... Γιατί λεει 6+2 ρωτάει το Μανωλάκι? Γιατί έχουν περάσει από τα κεντρικά τις τιμές που ισχύουν από αύριο λεει ο πωλητής... Αυτό σημαίνει ότι η προσφορά δεν ισχύει πια ? ρωτάει το Μανωλάκι... Όχι μάλλον είναι λάθος και όταν περαστεί θα πιστωθούν 12 μήνες λεει ο πωλητής... Μάλλον? Ρωτάει το Μανωλάκι... Μάλλον λεει ο πωλητής... και αν μετά από 8 μήνες αρχίσουν να έρχονται λογαριασμοί με ποιόν τρόπο θα αποδείξω εγώ ότι έχω πληρώσει για όλο τον χρόνο? Με την σύμβαση που λεει 6+2? Ρωτάει το Μανωλάκι που είναι και λίγο καχύποπτο... έχετε δίκιο λεει ο πωλητής φοβάμαι πως δεν μπορώ να σας παραδώσω το πακέτο ....

Εγώ φοβάμαι ότι ίσως την έχει πατήσει πολύς κόσμος...
Και επειδή δεν θέλω να πρέπει να αποδείξω ότι, δεν είμαι ελέφαντας (μόλις 68 κιλά είμαι το κακόμοιρο) δεν το πήρα το πακετάκι από τον γερμανό...
Ίσως και να ισχύει το Μάλλον του πωλητή και να μην υπάρχει δόλος αλλά μόνο λάθος... Ίσως και να είμαι πολύ ψείρας και στην πραγματικότητα όλα να πάνε καλά... Σε έξι μήνες θα ξέρουμε... Αν πάντως μία στα χίλια επαληθευτούν οι φόβοι και οι επιφυλάξεις μου θα είναι η μεγαλύτερη απάτη σε βάρος των καταναλωτών στην Ελλάδα... ελπίζω να μην...:-k

energie
14-12-05, 14:49
φιλε σοβαρα ? μη μου λες τετοια και σημερα ζητησα να γινει διακοπη της dsl απο οτε:( αφου λεει μεχρι 31/12 μας κοροιδευουν ? ΑΙΣΧΟΣ

NoYmErOs
14-12-05, 14:50
μπορεις να δεις απο τώρα πότε τελειώνει η σύνδεσή σου..
δεν χρειάζεται να περιμένεις 6 μήνες...


Παραθέτω αυτό το κομμάτι από το e-mail που μου έστειλε η HOL:

Έναρξη συνδρομής: Tuesday, 06 December 2005, 00:00:00
Λήξη συνδρομής: Wednesday, 06 December 2006, 23:59:59

Υπηρεσίες σε εκκρεμότητα :

HOL CPEs INTRACOM ADSL Router netRoute 2D PRE (PSTN) ADSL Router
ΗOL crctsOTE ADSL 512K PSTN 24610*****

και βέβαια πάρε στην HOL ΤΩΡΑ.(και πες μας..)

didisies
14-12-05, 15:20
Oχι ρε παιδια...Μην πανικοβαλλεστε!
Εφ'οσον η αιτηση σου εχει πανω την ημερομηνια μεταξυ 21/11 - 31/12 ειναι ΟΚ!!!

viron
14-12-05, 15:33
...
Ίσως και να ισχύει το Μάλλον του πωλητή και να μην υπάρχει δόλος αλλά μόνο λάθος...

Τα γραπτά μένουν. Οταν το συμβόλαιο γράφει επάνω άλλα και ο πωλητής άλλα , το ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ισχύει.

Μετά από 8 μήνες όχι μόνο τον πωλητή δεν θα βρίσκεις αλλά μπορεί και το συγκεκριμένο κατάστημα να έχει κλείσει.

Οπότε μη πιστεύετε στα λόγια κανενός.

Βύρων.

barfly888
14-12-05, 15:43
φιλε σοβαρα ? μη μου λες τετοια και σημερα ζητησα να γινει διακοπη της dsl απο οτε:( αφου λεει μεχρι 31/12 μας κοροιδευουν ? ΑΙΣΧΟΣ


μην μπερδεύεσαι η προσφορά από την HOL ισχύει. Εγώ πριν από 5 λεπτά έστειλα την αίτηση στην HOL απευθείας. το θέμα είναι ότι όταν ζητάς την αίτηση από την HOL σου στέλνει αίτηση που αναγράφει 6+6 μήνες δώρο ενώ το αντίγραφο της αίτησης που μου έδωσε να υπογράψω ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ έλεγε 6+2... το πρόβλημα το έχει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ και όχι η HOL. Επίσης ενδεχομένως η HOL να καταχωρεί και τα λάθος συβόλαια του ΓΕΡΜΑΝΟΥ στην προσφορά 6+6 ανεξάρτητα από το τι λένε επάνω.. Ο προβληματισμός μου είναι τι θα γίνει αν κάποιος έξυπνος οικονομικός διευθυντής αποφασίσει να εφαρμόσει αυτό που λένε τα συμβόλαια μεταβιβάζοντας το πρόβλημα στον ΓΕΡΜΑΝΟ που κάνει συμβάσεις χρησιμοποιόντας την "παλιά" φόρμα συμβολαίου...

Στο κάτω κάτω και τυπικό να είναι το θέμα πρόκειται για μεγάλη ανευθυνότητα. Αυτές οι "ατήσεις" είναι συμβόλαια που καθορίζουν δικαιώματα και υποχρεώσεις.. Τι θα συμβεί αν πχ μετά τους 8 μήνες ένας χρήστης με "λάθος" συμβόλαιο βρεθεί off line για 3 μέρες λόγω τεχνικής βλάβης και όχι επειδή του το "κόψανε" και εξαιτίας αυτής χάσει μια δουλειά που θα του απέφερε πολλά..Τι θα κάνει θα απαιτήσει από δικαστήριο να του επιδικάσει αποζημείωση βασιζόμενος σε συμβόλαιο που λέει 6+2 και θεωρητικά έχει λήξει? να μήν σου πω τι θα πάρει γιατί θα το κόψει ο admin...:evil:

nnn
14-12-05, 16:17
Αφού συνέβη σε εσένα,καλό είναι να πάρεις την Hol και να την ενημερώσεις.
Αυτή ξέρει τι θα κάνει.;)

energie
14-12-05, 16:42
προφανώς θα φταίει ο γερμανος !! εγώ θα το πάρω από τα μθλτιραμα !! σήμερα έστειλα για διακοπή πρόσβασης οτε στην βιβοντι γιατί σε αυτους πληρωνα το πάγιο του οτε ! τώρα δεν ξέρω τη θα γίνει με τη βιβοντι γιατι κοιμούνται όλοι εκεί μέσα ! ελπίζω να προωθηθεί σύντομα η διακοπή !μήπως να το πάρω από τώρα το πακέτο της χολ μήπως δεν βρω πιο μετα ?η να περιμένω να γινει η διακοπή ?

barfly888
14-12-05, 16:49
τους το είπα.. η απάντηση που πήρα (από πωλητή βέβαια) ήταν ότι μπορείτε να κάνετε την αγορά απευθείας από εμάς..

χ.....κε η φοράδα στ' αλώνι ... συγνώμη κιόλας..:oops:

antoine
14-12-05, 16:56
Μην ανυσηχείς...! Τον ίδιο φόβο είχα και εγώ αλλά πήρα στην HOL και ρώτησα και με διαβεβαίωσαν ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει απλά έχουν κρατήσει τα παλιά συμβόλαια, και τους έχουν ξεμείνει απλά..!!!!

didisies
14-12-05, 17:02
προφανώς θα φταίει ο γερμανος !! εγώ θα το πάρω από τα μθλτιραμα !! σήμερα έστειλα για διακοπή πρόσβασης οτε στην βιβοντι γιατί σε αυτους πληρωνα το πάγιο του οτε ! τώρα δεν ξέρω τη θα γίνει με τη βιβοντι γιατι κοιμούνται όλοι εκεί μέσα ! ελπίζω να προωθηθεί σύντομα η διακοπή !μήπως να το πάρω από τώρα το πακέτο της χολ μήπως δεν βρω πιο μετα ?η να περιμένω να γινει η διακοπή ?

Επειδη τα περασα και εγω αυτα(διεκοψα απο vivodi πριν την ωρα της!)
Στειλε φαξ για διακοπη και γραψε πανω το συντομοτερο δυνατο.
Θα σου πουν οτι εχεις προκαταβεβλημενο το ποσο της συνδρομης αλλα μην μασησεις.
Επεμεινε και ζητα καποιον υπευθυνο και αυτος θα κανει την δουλεια σε 2 εργασιμες.Το προβλημα ειναι οτι εκοψαν κατευθειαν το access απο την βιβο και μου εμεινε αμανατι ο ΟΤΕ γραμμη dsl.Με διαβεβαιωνουν ρητα οτι στειλαν το αιτημα και οτι ειναι θεμα ΟΤΕ αλλα απο 9/12 ακομα περιμενω την διακοπη.Στο μεταξυ αγορασα το πακετο και εχω στειλει την αιτηση 13/12 στην HOL και ελπιζω να εχει διακοπει το DSL απο τον ΟΤΕ μεχρι να χρειαστει να ενεργοποιηθει απο ΗΟL.Εχω μαθει οτι το πρωτο πραγμα που βλεπει ο ΟΤΕ ειναι αν εχει η γραμμη DSL και αν εχει το ακυρωνει αλλα η HOL ξαναστελνει το αιτημα.Το ξεκινησα απο τωρα χανοντας 20 μερες συνδρομη απο την βιβο για να ειμαι σιγουρος με τις προθεσμιες και να εχω το γρηγοροτερο την νεα συνδεση...

barfly888
14-12-05, 23:02
Μην ανυσηχείς...! Τον ίδιο φόβο είχα και εγώ αλλά πήρα στην HOL και ρώτησα και με διαβεβαίωσαν ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει απλά έχουν κρατήσει τα παλιά συμβόλαια, και τους έχουν ξεμείνει απλά..!!!!


αν η HOL τα έχει τόσο απλά τα πράγματα πάρ’ τους ξανά και πες τους μόλις ευκαιρούν να σου στείλουν ένα σωστό συμβόλαιο γιατί ο τύπος που σε διαβεβαίωσε οτί "όλα καλά"δεν μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι, θα δουλεύει και αύριο στη HOL πόσο μάλλον σε 8 μήνες από σήμερα... εναλλακτικά πρότεινε τους να σου στείλουν ένα που να λέει 6+12 μήνες δώρο και του «χαρίζεις» εσύ 6 προφορικά… στο κάτω κάτω άμα μπορεί η/ο τηλεφωνήτ/ής/τρια των 530€ το μήνα να παίρνει την πρωτοβουλία και να σου λέει έτσι απλά ότι, όλα είναι οκ μπορεί και να μασήσει από την τόση χαλαρότητα και να στο στείλει … και τότε φίλε μου έγινες με 18 μήνες adsl στην τιμή των 6 γιατί εάν κάποιος απαιτήσει την τήρηση ενός συμβολαίου he gets it!

Πείτε με κακεντρεχή αλλά αρνούμαι να διακινδυνεύσω έστω και την ψυχική μου ηρεμία (που σήμερα ούτως ή άλλως διατάραξαν…) επαφιόμενος στην καλή πίστη οποιουδήποτε ISP ή άλλης ανώνυμης εταιρείας ενώ θα αναρωτιέμαι εάν τελικά την κρίσιμη στιγμή στο ΔΣ θα επικρατήσει το revenue ή το public relations... το τι θα πει το νομικό τμήμα πάντως το υποψιάζομαι ….. και για αυτό μάλλον όλα θα πάνε καλά ..αν θες αρκείσαι στο μάλλον... άλλωστε ο καθένας με τον τρόπο του
:biohazard
[V]

Innersense
14-12-05, 23:53
ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΡΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΩΝ THREAD

Καλό είναι να μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς μας, ΟΧΙ όμως και να κατηγορούμε χωρίς αποδείξεις.

Αγόρασα επιτόπου το πακέτο από υποκατάστημα της αλυσίδας Γερμανός (Τρίτη 6/12). Στην αίτηση μου η οποία συμπληρώθηκε ηλεκτρονικά και στην συνέχεια τυπώθηκε αναγράφεται ότι το συμβόλαιο είναι για 6+2 μήνες. Ρώτησα για τα σχετικά την πωλήτρια και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ισχύει για 6+6 μήνες κανονικά.

Σήμερα 14/12 πείρα τηλέφωνο στην HOL για να βεβαιωθώ ότι έχει φτάσει στα γραφεία τους η αίτηση μου -και αυτό μόνο και μόνο επειδή διάβασα σε άλλο σχετικό post ότι υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τις αιτήσεις/fax την συγκεκριμένη ημερομηνία.

Η κοπέλα που με την οποία μίλησα μετά από αλλεπάλληλες συνδέσεις μου είπε ότι η σύνδεση μου έχει ενεργοποιηθεί από την HOL και εκκρεμεί η μετατροπή της γραμμής από τον ΟΤΕ σε aDSL. Στο μεταξύ διάστημα μπορώ να συνδέομαι στο Internet με PSTN η ISDN.

Μπαίνοντας στα Management Tools από το site της HOL, βλέπω ότι η συνδρομή έχει ενεργοποιηθεί από 10/12/2005 και ισχύει έως 10/12/2006. Ok, ήδη τρέχουν η μέρες που η συνδρομή χρεώνεται κάποιες μέρες χωρίς να έχει γίνει ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ και αυτό είναι ήδη θέμα που αναλύεται σε άλλο thread, πάντως όπως και να έχει είναι ξεκάθαρο ότι η συνδρομή είναι ΕΤΗΣΙΑ.

sdikr
14-12-05, 23:55
ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΡΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΩΝ THREAD

Καλό είναι να μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς μας, ΟΧΙ όμως και να κατηγορούμε χωρίς αποδείξεις.



το παιδί είπε τι του έτυχε, και έχει δικαιωμα για τους τίτλους

Tem
15-12-05, 00:21
το λάθος πάντως θα έπρεπε να έχει ήδη διορθωθεί ώστε να μη δημιουργούνται εντυπώσεις χωρίς λόγο

papajohn
15-12-05, 01:28
Και το δικό μου συμβόλαιο αναφέρει παιδία 6+2, η απόδειξη όμως αναφέρει 6+6. Τέσπα, το θέμα, καθως και στο management tools η σύνδεση φαίνεται ετήσια, είναι ελάχιστης σημασίας... Σκεφτείται μόνο το κράξιμο απο την κοινότητα του DSL που θα έτρωγε αν στους 8 μήνες σε έκοβε. Απο την άλλη πλευρά, δεν είναι απολύτως σωστό να λέει το συμβόλαιο 6+2, αλλά μιας και η απόδειξη λέει 6+6 δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα...

venturer
15-12-05, 09:41
Υπάρχει δυνατότητα να μαζευτούν πολλά άτομα και να αγοράσουν-παραγγείλουν από την Info-Quest 50+ συνδέσεις. Αυτό που θα πετύχουν είναι μια καλύτερη τιμή από την τιμή που έχουν ανακοινώσει και η HOL και ο Γερμανός.
Υπόψη οτι η προσφορά 6+6 ισχύει μέχρι 31/12/05.

barfly888
15-12-05, 13:46
ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΡΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΩΝ THREAD

Καλό είναι να μοιραζόμαστε τους προβληματισμούς μας, ΟΧΙ όμως και να κατηγορούμε χωρίς αποδείξεις.

Αγόρασα επιτόπου το πακέτο από υποκατάστημα της αλυσίδας Γερμανός (Τρίτη 6/12). Στην αίτηση μου η οποία συμπληρώθηκε ηλεκτρονικά και στην συνέχεια τυπώθηκε αναγράφεται ότι το συμβόλαιο είναι για 6+2 μήνες. Ρώτησα για τα σχετικά την πωλήτρια και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ισχύει για 6+6 μήνες κανονικά.

Σήμερα 14/12 πείρα τηλέφωνο στην HOL για να βεβαιωθώ ότι έχει φτάσει στα γραφεία τους η αίτηση μου -και αυτό μόνο και μόνο επειδή διάβασα σε άλλο σχετικό post ότι υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τις αιτήσεις/fax την συγκεκριμένη ημερομηνία.

Η κοπέλα που με την οποία μίλησα μετά από αλλεπάλληλες συνδέσεις μου είπε ότι η σύνδεση μου έχει ενεργοποιηθεί από την HOL και εκκρεμεί η μετατροπή της γραμμής από τον ΟΤΕ σε aDSL. Στο μεταξύ διάστημα μπορώ να συνδέομαι στο Internet με PSTN η ISDN.

Μπαίνοντας στα Management Tools από το site της HOL, βλέπω ότι η συνδρομή έχει ενεργοποιηθεί από 10/12/2005 και ισχύει έως 10/12/2006. Ok, ήδη τρέχουν η μέρες που η συνδρομή χρεώνεται κάποιες μέρες χωρίς να έχει γίνει ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ και αυτό είναι ήδη θέμα που αναλύεται σε άλλο thread, πάντως όπως και να έχει είναι ξεκάθαρο ότι η συνδρομή είναι ΕΤΗΣΙΑ.

Συγνώμη αλλά ο τίτλος «Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ πουλάει το 6+6 με συμβόλαιο 6+2» είναι ο εριστικός ή κάποιος άλλος ? γιατί ο συγκεκριμένος αποτελεί ακριβή αναφορά γεγονότος το οποίο άλλωστε επιβεβαιώνεις και εσύ... δεν καταλαβαίνω που διέγνωσες εριστική διάθεση... δεν έχω.. μόνο κάτι ανησυχίες έχω και είπα να τις μοιραστώ... that’s all..
..[V]..
:biohazard

venturer
15-12-05, 14:23
Συμφωνώ με τον barfly888. Αυτό έλειπε να μην λέγονται οι παρατυπίες που νοιώθει κάποιος σε μια διαδικασία ή κάποιο προϊόν.

NoYmErOs
15-12-05, 14:31
@barfly888 απλά αδιαφόρησε σε τέτοια σχόλια..

Καλά έκανες και ενημέρωσες όπως έπρεπε τον κόσμο του aDSLgr.COM :thumbsup1

Innersense
15-12-05, 23:14
Ειλικρινά δεν είχα σκοπό να σχολιάσω περαιτέρω το θέμα, η στάση όμως κάποιων με κάνει να θέλω να ξεκαθαρίσω την άποψη μου.

Σε κάθε περίπτωση ζητώ συγνώμη πριν συνεχίσω από όσους διαβάζουν γιατί δεν γνωρίζω τι ακριβώς αναγράφουν τα συμβόλαια α) από τα υποκαταστήματα της αλυσίδας Multirama και β) από τα γραφεία της ίδιας της HOL έτσι ώστε να μπορώ να γνωρίζω επ’ ακριβώς ποιος ευθύνεται για αυτήν την κατάσταση.

Επαναλαμβάνω ότι θεωρώ εσφαλμένο τον τίτλο του trhead ο οποίος παραπέμπει σε κάποια εσκεμμένη πράξη συγκεκριμένα των καταστημάτων Γερμανός. Είναι χαρακτηριστικό επίσης ότι ο χρήστης barfly888 ανέπτυξε τον προβληματισμό του (πολύ σωστά και ορθώς) χωρίς να αναφέρει αν έψαξε περαιτέρω το θέμα εξού και προέκυψε η πρώτη αρνητική απάντηση. Πρώτος ο NoYmErOs τεκμηριωμένα εξηγεί ότι υπάρχει έλεγχος για την διάρκεια της συνδρομής από το Management Tools στην σελίδα της HOL, ενώ πολύ σωστά ο papajohn τόνισε ότι και η απόδειξη που τυπώνεται στα υποκαταστήματα Γερμανός με την καταβολή του ποσού αναγράφει 6+6 μήνες. Έτσι λύνεται πλέον ο γρίφος του τίτλου του thread τον οποίο αφήνω στην κρίση του καθενός να παραθέσει για το αν είναι αρνητικός η όχι (προσοχή λέει ότι πουλάει και όχι ότι αναγράφει λανθασμένα στο συμβόλαιο 6+2 μήνες. Πως γίνεται να πουλάει 6+2 όταν σου δίνει απόδειξη 6+6 αυτό είναι ένα μεγάλο ερώτημα). Θεωρώ όμως άσκοπο να παίζουμε με τις λέξεις όταν κάποιοι δείχνουν να μην θέλουν να καταλάβουν το πόσο διαφορετικά μπορεί να ακουστεί κάτι.

Τέλος να επαναλάβω γιατί μου δημιουργεί εντύπωση το γεγονός, μιας και αναφέρθηκε, ότι δεν ¨είχαν ξεμείνει στον Γερμανό συμβόλαια 6+2¨ και τα χρησιμοποίησαν. Ήδη έγραψα ότι η αίτηση μου συμπληρώθηκε ψηφιακά και στην συνέχεια τυπώθηκε, κάτι το οποίο με προβληματίζει και εμένα για το ποιανού είναι ακριβώς το λάθος το οποίο αναμφισβήτητα υπάρχει (αν είναι δηλαδή της HOL ή του Γερμανού).

Λυπάμαι για την παρανόηση, ελπίζω να έγινα πιο σαφής, τονίζω ότι μοναδική μου πρόθεση ήταν να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις και άσκοπη αναταραχή.

sdikr
15-12-05, 23:19
Σε κάθε περίπτωση ζητώ συγνώμη πριν συνεχίσω από όσους διαβάζουν γιατί δεν γνωρίζω τι ακριβώς αναγράφουν τα συμβόλαια α) από τα υποκαταστήματα της αλυσίδας Multirama και β) από τα γραφεία της ίδιας της HOL έτσι ώστε να μπορώ να γνωρίζω επ’ ακριβώς ποιος ευθύνεται για αυτήν την κατάσταση.

Σε εμένα τουλάχιστον τα συμβόλαια της Hol που μου έστειλέ η hol (εργάζομαι σε μαγαζί με υπολογιστές) είναι τα 6+6

Το θέμα ποιο είναι, εγώ στην απόδειξη που κόβω δεν αναφέρω καν το 6+6, δεν την ενδιαφέρει την Hol το πώς θα το πουλήσω, φτάνει να ειναι τιμολόγιο, απόδειξη παροχής.

Ο πελάτης είναι καλύμενος μονο με το συμβόλαιο, γιατί στην ουσία είναι μια πράξη μεταξύ Hol πελάτη, και όχι πελάτη, αντιπροσώπου, Hol

ΥΓ η HOL έχει στείλει τα συμβόλαια τα νεά με email 1 μήνα πρίν την προσφορά ;)

απλά το εκτυπώνεις απο το email και είσαι έτοιμος

octada
16-12-05, 02:27
Δηλαδή φίλε sdikr όταν λήξει η προσφορά 6+6 και η νεα προσφορά της HOL ας πούμε ότι θάναι 6+1, τότε αν δώσεις σε κάποιον συμβόλαιο 6+6 θάχει συνδρομή για 12 μήνες;
Δεν το νομίζω!

sdikr
16-12-05, 02:29
Δηλαδή φίλε sdikr όταν λήξει η προσφορά 6+6 και η νεα προσφορά της HOL ας πούμε ότι θάναι 6+1, τότε αν δώσεις σε κάποιον συμβόλαιο 6+6 θάχει συνδρομή για 12 μήνες;
Δεν το νομίζω!

οι κανονισμοι είναι απλοί, βγάζει προσφορά σου το στέλνει πριν ακόμα γίνει η ανακοίνωση,
οπότε έχεις το σωστό χαρτί στα χέρια σου.

η Hol σαν εταιρία θα δεχθεί το σωστο χαρτί

@ ADSLgr.com All rights reserved.