PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεχνικές εργασίες στις 20-2-2009



nnn
19-02-09, 23:00
Αθήνα, 19 Φεβρουαρίου 2009 - Ο ΟΤΕ ενημερώνει ότι, στο πλαίσιο της διαδικασίας ανάπτυξης και αναβάθμισης του δικτύου του, θα εκτελεστούν εργασίες στο δίκτυό του ADSL.
Συγκεκριμένα, την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2009 μεταξύ 07:00 και 08:30 π.μ. θα πραγματοποιηθούν εργασίες σε κόμβους ADSL του ΟΤΕ, οι οποίες θα επηρεάσουν μέρος των συνδρομητών στους νομούς Δράμας, Έβρου, Καβάλας, Ξάνθης και Ροδόπης.
Κατά τη διάρκεια των εργασιών θα υπάρξει ολιγόλεπτη διακοπή των υπηρεσιών ADSL.

Ο ΟΤΕ ζητά την κατανόηση των καταναλωτών, ενώ θα καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την ταχύτερη ολοκλήρωση των εργασιών που σκοπό έχουν την αναβάθμιση των παρεχομένων υπηρεσιών.

Dr-PsychoGR
19-02-09, 23:43
Χμμμμ..
Από ότι ξέρω εγώ υπάρχει γενικό πρόβλημα στις τηλεπικοινωνίες τουλάχιστον στα χωριά της Κομοτηνής μετά την καταιγίδα της προηγούμενης εβδομάδας.

Ας ελπίσουμε να τα διορθώσουν όλα αύριο!! :oneup:

Dr-PsychoGR
20-02-09, 10:10
Χμμμ..

Μάλλον διορθώτηκαν τα προβλήματα! :rolleyes:

kaveiros
22-02-09, 22:56
Δε το νομίζω! Από την Παρασκευή στην Αλεξανδρούπολη γίνεται χαμός με τις ταχύτητες. Ειδικά με servers του εξωτερικού η ταχύτητα είναι άθλια ...Για ακόμα μια φορά μας αναΥΠΟβάθμισαν...

Dr-PsychoGR
22-02-09, 23:52
Γίνεται σε εσένα μόνο ή και σε άλλους;

Πάντως πριν κάνουν την αναβάθμιση είχα αποσυνδέσεις κάθε ώρα + Με 8mbps δεν έπιανα πάνω από 500kbit/sec.


Τώρα δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις και πιάνω μέχρι 600-660kbit/sec!!

golity
23-02-09, 00:05
Γίνεται σε εσένα μόνο ή και σε άλλους;

Πάντως πριν κάνουν την αναβάθμιση είχα αποσυνδέσεις κάθε ώρα + Με 8mbps δεν έπιανα πάνω από 500kbit/sec.


Τώρα δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις και πιάνω μέχρι 600-660kbit/sec!!
Εγώ δεν ξέρω τι έγινε, άλλα την τελευταία ώρα σε γραμμή 2mbps με downstream line attenuation 20db και margin 25db, μου έχει πάει το attenuation στα 40db και το margin 10db και κάτω (εώς 0!) με αποσυνδέσεις!!! Ποτέ στα 3 χρόνια που είχα adsl δεν είδα τέτοια συμπεριφορά της γραμμής μου!

Εύχομαι να είναι κάτι παροδικό... τον ΟΤΕ μου μέσα!!! :angryr:

Περιοχή: επαρχία νομού Καβάλας.

Dr-PsychoGR
23-02-09, 00:15
Το ίδιο πρόβλημα που είχα.

Πάρε και δήλωσε βλάβη. Εγώ είχα δηλώσει αλλά δεν ξέρω αν το έφτιαξαν για αυτό το λόγο, ή παίχτηκε κάτι με τις εργασίες ---> όσον αφορά το κομμάτι της αποσύνδεσης..

Αλλά οι ταχύτητες σίγουρα οφείλονται στις εργασίες που έγιναν στην Κομοτηνή! :oneup:

golity
23-02-09, 00:29
Το ίδιο πρόβλημα που είχα.

Πάρε και δήλωσε βλάβη. Εγώ είχα δηλώσει αλλά δεν ξέρω αν το έφτιαξαν για αυτό το λόγο, ή παίχτηκε κάτι με τις εργασίες ---> όσον αφορά το κομμάτι της αποσύνδεσης..

Αλλά οι ταχύτητες σίγουρα οφείλονται στις εργασίες που έγιναν στην Κομοτηνή! :oneup:
Θα περιμένω μέχρι αύριο και εάν συνεχίζει να υπάρχει τότε θα πάρω.

kaveiros
23-02-09, 15:55
Γίνεται σε εσένα μόνο ή και σε άλλους;

Πάντως πριν κάνουν την αναβάθμιση είχα αποσυνδέσεις κάθε ώρα + Με 8mbps δεν έπιανα πάνω από 500kbit/sec.


Τώρα δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις και πιάνω μέχρι 600-660kbit/sec!!

Γίνεται σε αρκετά άτομα με τα οποία μίλησα αυτές τις μέρες. Ένας μόνο μου είπε οτι δεν έχει πρόβλημα. Εγώ έχω 2 συνδέσεις σπίτι - γραφείο και γίνεται ακριβώς το ίδιο πράγμα. :mad:

Dr-PsychoGR
23-02-09, 16:50
Ε τότε από τη μια πλευρά διόρθωσαν, αλλά χάλασε πάλι σε ορισμένες περιοχές.

Αυτό σε εσάς έγινε πριν την αναβάθμιση - εργασίες ή μετά;


Δηλώστε βλάβη όσο είναι νωρίς! ;)

Hunter 85
23-02-09, 23:12
Παντως εγω υστερα απο περιπου 8 μηνες ξαναεχω πρόβλημα με τη συνδεση να σερνεται εδω κ κανα 2 μερες
Συγχρονιζω στα 1541 απο τα 2045 συμφωνα με τη σελιδα του ρουτερ.

Θα παρατηρησω τι θα γινει...

Περιοχη Αργυρουπολη οποτε μηπως γινονται κ αλλου εργασιες???

@ ADSLgr.com All rights reserved.