PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασυνεννοησία OteNet με OTE



eon.s60@
15-12-05, 06:04
Me exoun energopioisi tin grami mou apo ton OTE kanonika kai i otenet den mou dinei to user kai to pass giati den exei parei to report!!!
Den tin paleuoun mou fenete!!!

toneworks
15-12-05, 09:38
Δε γραφουμε greeklish. Πατα Αναζητηση στο forum, γραψε demo και παρε τηλεφωνο καποιον isp να σου δωσει.

pygma
15-12-05, 17:02
Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.!!!
Μεγαλη πικρα!!!
Θυμαμαι οτι μεσολαβουσε και Σ/Κ
και για να μου φυγει η ορεξη
πηρα μια Νετκαρτα των 10ευρω και
ησυχασα.

ΥΓ. Κανε και μια επεξεργασια το μηνυμα σου ;)

Geminimax
15-12-05, 18:57
Φιλε και μενα τα ιδια... Με ενεργοποιει ο ΟΤΕ και η ΟΤΕνετ περιμενε τον Οτε να τους στειλει το ΟΚ. Μα αφου ειμαι online τους λεω, ΟΧΙ μου λενε εκεινοι περιμενουμε τον ΟΤΕ. Ερχοτανε και σαββατοκυριακο και ειχα φρικαρει, πηρα και εγω μια Demo απο forthnet και εκανα την δουλεια μου για 2-3 μερες.

ΥΓ. No greeklish please

vkapartz
16-12-05, 23:08
Εγώ είχα το ανάποδο πρόβλημα. Πήρα Conn-X από τον ΟΤΕ, δήλωσα κανονικά ότι είχα ήδη PSTN σύνδεση στην OTEnet και ήθελα να την αναβαθμίσω, και περίμενα. Την άλλη μέρα κιόλας με πήραν από τον ΟΤΕ ότι έγινε η αναβάθμιση σε ADSL και να κανονίσω για τη παράδοση του modem. Την επομένη πράγματι ήρθε και το modem και άρχισε ο γολγοθάς: είχα ADSL OTE αλλά δεν είχα ISP (OTEnet).

Για να μη πολυλογώ, δε θυμάμαι κι ακριβώς τι έγινε (ήταν Ιούνιος) αλλά μετά από πολλά τηλεφωνήματα από τον Αννα στον Καϊάφα, έκανα μόνος μου την αναβάθμιση στην OTEnet γιατί αυτοί δε μπορούσαν να την κάνουν(!). Την έκανα αφού προειδοποίησα βέβαια θεούς και δαίμονες ότι άμα μου ρθει διπλή χρέωση θα τους κυνηγάω όπως η Λουκά τον (πρώην) Πάπα.

:ork

NoYmErOs
17-12-05, 17:12
Ήρεμα με τους χαρακτηρισμούς παιδιά ..:D

@ ADSLgr.com All rights reserved.