PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς πάει η Hol στην Ξάνθη, Καβάλα, Κομοτηνή, και γενικά στην Β. Ελλάδα?



Lostsoul
20-02-09, 19:57
Η forthnet πάντως χάλια, και έτσι έχω βγει στην αναζήτηση άλλου παρόχου.. και ενώ είμαι κατά 90% σίγουρος ότι θα επιλέξω ΟΤΕ για να ξενοιάσω.. θα ήθελα να μάθω τι κάνει η Hol στην Ξάνθη ειδικότερα και γενικότερα στην βόρεια Ελλάδα..
και αυτό γιατί μάλλον είναι η μόνη επιλογή μετά τον ΟΤΕ για gamers λόγο fastpath που λέγετε πως δίνει (?)...

giannakp
23-02-09, 01:58
Εγώ πάντως με την Tellas τα έχω δει όλα!!!!!!
Από το καλοκαίρι μέγιστο download (τις περισσότερες μέρες) από http 60kb και κατά μέσω όρο 20kb. Ενώ ορισμένες μέρες δεν ανοίγει σελίδα. Για βίντεο δεν το συζητάω, αφού είναι αδύνατο να δω βιντεάκι π.χ. από youtube χωρίς να το αφήσω πρώτα να φορτώσει.

Το μοναδικό που δουλεύει κάπως είναι τα torrrent όπου πλησιάζω το 1mbps σε download από ξένο private tracker όμως (torrentleech) πολλές φορές.

Έτσι λοιπόν το σκέφτομαι και εγώ για hol.....γιατί το σερφάρισμα με την tellas έχει γίνει εκνευριστικό...

Πάντως, γνωστός μου έχει hol (6mbps) και μου έκανε εντύπωση πως με ανοιχτό torrent δεν άνοιγε καμία σελίδα. Ενώ με τις ίδιες ρυθμίσεις παλαιότερα με OTE δεν είχε πρόβλημα.

katsas89
23-02-09, 19:15
φιλε κομοτηνη ειμαι κ εχω hol.ειμαι ερκετα ικανοποιημενος.στο download δεν εχω παραπονο,εχω αψογεσ ταχυτητες..

FSHOPAXD
23-02-09, 19:53
Το ιδιόκτητο δίκτυο στις περιοχές που αναφέρεις αναβαθμίζεται και συντομα θα πάει εκεί που πρέπει. Εαν δεν εισαι βιαστικός θα αξίζει η αλλαγή που θα επέλθει στα κυκλώματα.

Lostsoul
10-03-09, 17:35
ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. το είχα χάσει το thread :p..
Η Hol φαίνεται να έχει και καλή φοιτητική προσφορά.. 15ευρό τα 24mb.. αλλά μάλλον θα πάω ΟΤΕ για σιγουριά τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο.. και μετά βλέπουμε..
εκτός αν fshopaxd έχεις κάνα ετα για το πότε θα τελειώσουνε αυτές οι αναβαθμίσεις.. γιατί και η Forthnet από το καλοκαίρι σε μόνιμη αναβάθμιση βρίσκεται με αποκορύφωση τους τελευταίους 4ς μήνες.. και μας αλλάζει την τελική ημερομηνία όπως και με το availability wizzard που είχε στο site της για το ιδιωτικό της :p ...

Απλά από περιέργεια giannakp τελικά έβαλες Hol?

@ ADSLgr.com All rights reserved.