PDA

Επιστροφή στο Forum : Pro Evolution 2009 και Conn-x



slekkas
20-02-09, 20:32
Μένω στην περιοχή του Μαρουσίου και αυτί τι στιγμή έχω Vivodi. Τα Ping της Vivodi καθιστούν αδύνατο να παίξω το PES 2009 με παίχτες του εξωτερικού. Θέλω να ξέρω αν με 24Mbps του ΟΤΕ θα μπορώ να παίξω αξιοπρεπώς. Δεν με ενδιαφέρει κανένα άλλο παιχνίδι.
Παρακαλώ όσοι έχουν παρόμοια εμπειρία να μου πουν τη γνώμη τους.
Ευχαριστώ

Antre
20-02-09, 20:54
Αυτ'η τη στιγμή ο ΟΤΕ δίνει τα καλύτερα ping. Αν δεν σε ενοχλεί το κόστος πήγαινε ΟΤΕ. Αλλιώς δοκίμασε στην ΟΝ που και αυτή πλέον δίνει fastpath (αλλά δεν έχει το μεγάλο εξωτερικό bandwidth του ΟΤΕ)

Gordito
20-02-09, 20:59
Μένω στην περιοχή του Μαρουσίου και αυτί τι στιγμή έχω Vivodi. Τα Ping της Vivodi καθιστούν αδύνατο να παίξω το PES 2009 με παίχτες του εξωτερικού. Θέλω να ξέρω αν με 24Mbps του ΟΤΕ θα μπορώ να παίξω αξιοπρεπώς. Δεν με ενδιαφέρει κανένα άλλο παιχνίδι.
Παρακαλώ όσοι έχουν παρόμοια εμπειρία να μου πουν τη γνώμη τους.
Ευχαριστώ

Περιεργο μου φαινεται, μεχρι πριν λιγο καιrο δεν μπορουσες να παιξεις pro online.
Kαι δεν εφταιγε κανενας isp, παρα μονο οι server του παιχνιδιου.

Διορθωθηκαν;

slekkas
21-02-09, 00:43
Δεν είναι ακριβός έτσι.

Πριν μερικούς μήνες είχα Forthnet και ενώ κατέβαζα με 1.5ΜΒ/sec στο PES όλα το rooms δείχνανε κόκκινα. Ο από κάτω μου έχει τελλας και μου έδωσε πρόσβαση από το ασύρματο του και ενώ το download δεν διαπερνούσε τα 400ΚΒ μπορούσα να βρω πολλά rooms με κίτρινο και να παίξω καλά. Με Vivodi τώρα όχι μόνο είναι κόκκινοι αλλά έχουν και ένα Χ πάνω.

greg21
21-02-09, 12:01
με on επισης παιζω κανονικα ( απο τα καλυτερα ping της αγορας αυτην την στιγμη ) ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.