PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΠΟΡΤΕΣ ADSL ΣΤΗΝ ΑΙΔΗΨΟ



badest
21-02-09, 21:08
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΥΤΡΑ ΑΙΔΗΨΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΩΝ ΘΥΡΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ CONN X OI TEXNIKOI TOY OTE MOY ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΜΗΝΑΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Dr-PsychoGR
21-02-09, 21:40
http://www.oteshop.gr/adslwizard.asp?hop=h&wid=265

Δες το παραπάνω link.
Αν σου είπαν οι τεχνικοί ότι θα το κανονίσουν θα το κάνουν. Αλλά δεν είναι κάτι που μπορεί να γίνει άμεσα. Απλά κάνε λίγο υπομονή.
Όταν βάλουν το μηχάνημα για σηκώσει περισσότερους χρήστες, κάνε εκ νέου έλεγχο διαθεσιμότητας για να δεις αν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες.

Εναλλακτικά μπορείς να δεις αν υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο άλλων εταιριών στην περιοχή σου! :oneup:

Georgevtr
21-02-09, 23:12
Εναλλακτικά μπορείς να δεις αν υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο άλλων εταιριών στην περιοχή σου! :oneup:
Υπάρχει περιοχή που να μήν καλύπτεται απ'τον ΟΤΕ και να παρέχεται κάλυψη απο ενναλακτικό?

hel
22-02-09, 09:02
Aν είναι πρόβλημα θυρών στο dslam , ναι.

emeliss
22-02-09, 13:08
Τα Λουτρά Αιδηψού είναι για εναλλακτικό τουρισμό, όχι για εναλλακτικό πάροχο.

Υπομονή θα κάνεις να εγκατασταθεί το νέο dslam. Αν δεν θες να περιμένεις ρώτα τους αν έχουν ελεύθερες πόρτες για isdn. Αν έχουν μπορείς να γυρίσεις την τηλεφωνία σε isdn (με επιβάρυνση 4 ευρώ το μήνα σε σχέση με το pstn) και να βάλεις adsl.

Βέβαια αν είναι να μπει σύντομα το μηχανάκι δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή.

ps. Καλώς ήρθες στο forum, αλλά σε παρακαλώ γράφε με μικρά.

badest
22-02-09, 13:13
ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ ?

emeliss
22-02-09, 13:18
Τι εννοείς πόσο;

Θα κάνει να μπει το dslam; Εκεί ίσως να ξέρουν.

Dr-PsychoGR
22-02-09, 14:11
ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ ?

Δεν είναι εύκολο να βάλουν μηχανήμα. Αλλά επειδή θα αναβαθμιστούν ταχύτητες σε όλη τη χώρα λογικά μέχρι αρχές Μαρτίου θα το έχουν κανονίσει, όπως σου είπαν και οι ίδιοι. :oneup:

+ Γράφε με μικρά γράμματα όπως σου είπε ο παραπάνω φίλος.
Είναι δύσκολα τα κεφάλαια στην ανάγνωση :(

emeliss
22-02-09, 14:17
Δεν έχει άμεση σχέση η αναβάθμιση με την εγκατάσταση νέων dslam. Αν βιάζεσαι ρώτα για πόρτες adsl over isdn.

badest
22-02-09, 19:37
παλικαρια εχω τον εξοπλισμο του connx στα 2 mbps και ειμαι στο περιμενε! εαν υπηρχε πιο σωστη πληροφορηση απο το καταστημα γερμανος που το πηρα τωρα θα ημουν καλυτερα !τελικα αυτη η διαδικασια ειναι για ενα μηνα η για 4!ξερει καποιος?φιλικα παντα:oneup:

emeliss
22-02-09, 19:58
Γιατί καλέ μου άνθρωπε πήγες στον Γερμανό; Σε oteshop πάμε.

Δεν νομίζω να ξέρει κάποιος από το forum.

badest
22-02-09, 20:16
den yparxei oteshop sthn perioxh για θεματα οτε πλεον στον γερμανο απο τον οτε εχει μεινει μονο το τεχνικο τμημα :hmm:

emeliss
22-02-09, 20:48
Μωρέ σε καταλαβαίνω, αλλά τι κάνεις... Στο βωμό της μεγιστοποίησης του κέρδους όλα.

Αν δεν ξέρουν στο τεχνικό τμήμα, υπομονή.

badest
05-03-09, 08:54
καλη σας μερα εχω αιτηση connx και εξοπλισμο απο 28-1 και ο οτε με εχει στο περιμενε λογω μη διαθεσιμων πορτων την δευτερα 2-3 ξεκινησε η διαθεσιμοτητα στην λιστα αναμονης ειμαι καπου στην μεση απο οτι μου ειπαν στο 134 τι γινετε κοντευω? ποτε περιπου θα ενεργοποιηθει η γραμμη μου ? παρακαλω εαν καποιος γνωριζει ευχαριστω:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.