PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο λογαριασμος που πηγε?



AddictedToChaos
15-12-05, 17:16
Λοιπον. Τον σεπτεμβρη που μας περασε εβαλα το OnDSLKit και τον νοεμβριο εκανα αιτηση διακοπης του κιτ αλλα διατηρησης της γραμμης. To παραξενο της υποθεσης ειναι πως δεν μου εχει ερθει ακομη λογαριασμος για τα παγια που πρεπει να προπληρωσω για τον μηνα δεκεμβρη και γεναρη. Τι να κανω; Να τους χτυπησω κανα τηλεφωνο εκει στην οτενετ να τους ρωτησω; 'Η τον στελνουν πιο μετα τον λογαριασμο; Α, και κατι ακομη. Επειδη την γραμμη θα την πληρωνω μεσω οτενετ, υπαρχει περιπτωση να μου "κολλησουν" και κανα ποσο για την εκδοση του λογαριασμου;

NoYmErOs
16-12-05, 14:43
Έχεις υπογράψει κάτι ? Αν όχι τότε περίμενε...
διαφορετικά πάρε τηλέφωνο να κανονίσεις τον λογαριασμό πριν βρεθείς προ εκπλήξεως ;)

theodoros2004
16-12-05, 14:48
Έχεις υπογράψει κάτι ? Αν όχι τότε περίμενε...
διαφορετικά πάρε τηλέφωνο να κανονίσεις τον λογαριασμό πριν βρεθείς προ εκπλήξεως ;)

Συμφωνω..καλυτερα να τους παρεις τηλεφωνο για να μην βρεθεις σε καποια θεση που δεν θες...γιατι τα λεφτα τους δεν προκειται να τα χασουν θα τα ζητησουν.

AddictedToChaos
16-12-05, 15:18
Το μονο που υπεγραψα ηταν το αρχικο συμβολαιο. Και ειχα δηλωσει στην αιτηση να μου ερχεται ο λογαριασμος στην διευθυνση της οικιας μου και οτι θα πληρωνω με μετρητα οχι μεσω καρτας ξερω 'γω. Ενταξει. Λογικα μεχρι στιγμης θα πρεπει να πληρωσω τα 2 επομενα παγια, ετσι? αφου ο δεκεμβρης ειναι ο πρωτος μηνας που διανυω μετα τους προπληρωμενους 3μηνες του κουτιου. Θα τους τηλεφωνησω αμα ειναι να δω τι παιζει. Thanx guys!

domen
20-12-05, 22:05
Επειδη κατι παρομοιο μου συμβαινει πες μας τι θα γινει και εμενα μου εχουν καθυστερησει περιπου εναν μηνα τον πρωτο μου λογαριασμο στην οτενετ ....

AddictedToChaos
21-12-05, 00:06
Θα τους παρω μαλλον αυριο τηλ. και θα σου πω αν ειναι.

@ST
21-12-05, 03:39
εγβ εκανα διακοπη συνδεσης 14/9 κια κρατησα την γραμμη... μου ηρθε ο λογαριασμος μετα απο 1 1/2 μηνα και φυσικα ηταν λάθος γιατι μου χρεωνε μεχρι τοτε και γραμμη και συνδεση...

Ετσι τους πήρα τηλ. και μου ειπαν να μην τον πληρώσω και θα ερθει ο επομενος διορθωμενος...

μετα απο 1 μηνα και κατι μερες ηρθε ο επομενος και ηταν ο σωστοσ τον οποιο και πληρωσα... το μονο αρνητικο ειναι οτι τα πληρωσα ολα μαζι:thumbdown

AddictedToChaos
21-12-05, 22:40
Ε, ποσα πληρωσες; 2 παγια μαζι; Μετα καθε ποτε σου ερχεται; Καθε μηνα ή καθε διμηνο; Πληρωνεις κατι εξτρα λογω μεσολαβησης οτενετ;

AddictedToChaos
29-12-05, 18:17
Λοιπον. Ο λογαριασμος μου ηρθε σημερα τελικα. Αλλα οτι να 'ναι γινεται. Η ημερομηνια ληξης πληρωμης ηταν στις 26/12/05 ενω σημερα ειναι 29/12/05! Θελω να πιστευω πως δεν ηταν εσκεμενη η καθυστερηση του λογαριασμου. Τωρα, στις χρεωσεις μού γραφουν στον αναλυτικο:
OnDSL Kit 384:OnDSL LINE 384 (ΚΙΤ) Περιοδος χρεωσης:01/12/05-01/12/05 Αξια:0,51€ (?)
OnDSL Kit 384:OnDSL HOME 384 (ΚΙΤ) Περιοδος χρεωσης:01/12/05-01/12/05 Αξια:0.61€ (??) (την ΗΟΜΕ την εχω διακοψει στις 31/11/05)
OnDSL LINE 384 ΠΑΓΙΟ¨ Περιοδος χρεωσης:01/12/05-31/12/05 Αξια:15,90

Οι χρεωσεις ειναι χωρις ΦΠΑ φυσικα.Θελω να μου αν γνωριζει καποιος, απο που προηλθαν οι 2 πρωτες χρεωσεις. Αντιλαμβανομαι πως θα χρεωνουν 'κατι' και για την εκδοση του λογαριασμου αλλα θα μπορουσαν να το αναφερουν με αλλο τροπο.

theodoros2004
29-12-05, 18:54
Οι χρεωσεις ειναι χωρις ΦΠΑ φυσικα.Θελω να μου αν γνωριζει καποιος, απο που προηλθαν οι 2 πρωτες χρεωσεις. Αντιλαμβανομαι πως θα χρεωνουν 'κατι' και για την εκδοση του λογαριασμου αλλα θα μπορουσαν να το αναφερουν με αλλο τροπο.

Δεν ξερουν μαλλον πως να το διατυπωσουν...αλλα δεν πειραζει...το καταλαβες:D:D:D

AddictedToChaos
29-12-05, 19:04
Δεν ξερουν μαλλον πως να το διατυπωσουν...αλλα δεν πειραζει...το καταλαβες:D:D:D

Εμ, τους ξερω τι ζητουλες ειναι. Λες και λιγα τους σκαμε:evil: . Τεσπα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.