PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Browser μαλλον με τον Speedtouch 585i



tempelakos
15-12-05, 21:28
Εχω συνδεση βιβοντι 384 φουλ λλυ.Εδω και δυο βδομαδες περιπου οταν παω να μπω σε πολλες σελιδες ο firefox, μ βγαζει πως δεν ειναι δυνατον να παω εκει κτλ.:mad: :mad: Το δοκιμασα και με αλλους browser μηπως φταιει αυτο,ειχα το ιδιο προβλημα. Τι πρεπει να ψαξω για να το διορθωσω.(Αν βρισκομαι σε λαθος σημειο, διορθωστε με).Αλλα σκεφτηκα πως φταιει ο ρουτερ μ.Πχ πηγα να μπω στο ebay και να διαλεξω μια υποκατηγορια απο την κεντρικη σελιδα και στην καθε μια μου εβγαζε αυτο.Το firewall το εχω στο standard.θα μου πεις δεν εχει αλλο. :evil: :evil:

theodoros2004
15-12-05, 21:31
Χρησιμοποιεις software firewall,καποιο spyware ή κανενα antivirus?

tempelakos
15-12-05, 21:38
εχω το zone alarm -> firewall, webroot spyware-.antispyware.Αλλα τα εχω ανοιχτα.τι να πω.τωρα κατεβασα το firewall του ρουτερ αλλα παλι δεν μαφηνει να παω στα ιδια.

theodoros2004
15-12-05, 21:39
Για απενεργοποιησε τα ολα και δοκιμασε...

tempelakos
15-12-05, 21:44
τιποτα.τα εκλεισα ολα και το ρουτερ αλλα δεν με βαζει.Στο ebay πχ δεν με παει που8ενα.

sdikr
15-12-05, 21:44
ριξέ μια ματιά και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=26592)

tempelakos
15-12-05, 22:06
Διαβασα αυτα που λεγαν και προσπαθησα.αλλα τπτ.Σεκεινες τις σελιδες που ελεγε εμπαινα αλλα στο www.ebay.co.uk δεν μπορω να μετακινηθω στους υποκαταλογους.

sdikr
15-12-05, 22:09
Διαβασα αυτα που λεγαν και προσπαθησα.αλλα τπτ.Σεκεινες τις σελιδες που ελεγε εμπαινα αλλα στο www.ebay.co.uk δεν μπορω να μετακινηθω στους υποκαταλογους.


Σε εμενα με firefox (acn σύνδεση ) μπαίνει κανονικά,

Πράγματα που μπορείς να κοιτάξεις,
Δοκίμασε να βάλεις Proxy ή να βγάλεις proxy απο τον firefox,
Δοκίμασε να παίξεις με pppoe ή με pppoa

Βάλε ΙΕ :p

tempelakos
15-12-05, 22:13
γνωστος μου μπαινει με dial-up.Αλλα εγω με dsl δεν μπορω.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα!τρελενομαι. :cry: :cry:

nasoshat
15-12-05, 22:37
παρ' ότι έχω τα ίδια από σύνδεση και ρούτερ με εσένα μπαίνω στο site που λες. Δεν έχω firewall πλην του ρούτερ στην κατηγορία medium, αλλά το έχω ρυθμίσει να μπαίνει σε εμπορικά site. πάντως και εμένα σε κάποια πχ forum δεν με αφήνει να μπω.

sdn
17-12-05, 02:24
Βάλε το proxy proxy.vivodi.gr στην πόρτα 8080 και θα δουλέψει. Στην Συνέχεια αν χρειάζεται ρύθμισε το πρόγραμμα antivirus που έχεις για proxy. Το τελευταίο kaspersky και το NOD32 χρειάζονται ρύθμιση διαφορετικά δεν δουλεύει το web antivirus. Έτσι έλυσα το πρόβλημα στο web αλλά όχι στο mail. Μην ακούς το sdikr για ΙΕ : )))))) PS. Στη vivodi με CISCO dslam το PPOE δεν δουλεύει. Στα τελευταία ericsson δεν πρέπει να έχει πρόβλημα!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.