PDA

Επιστροφή στο Forum : Π-Σ-Κ γιατι σέρνεται έτσι?



PetrosK
23-02-09, 17:58
Είναι το 3ο συνεχόμενο 3ημερο που συμβαίνει το ίδιο πράγμα, οπότε θεωρώ πως δεν είναι σύμπτωση.

Από Παρασκευή απόγευμα μέχρι Δευτέρα ξημερώματα, η σύνδεση απλά σέρνεται.

Για την ακρίβεια, ενώ τα pings είναι γενικά καλά (πλέον το BF2 πάει μια χαρά, εδώ και 2 μήνες περίπου), η ταχύτητα κατεβάσματος είναι απαράδεκτη.

Με DM ή χωρίς σε απευθείας κατεβάσματα, σε torrent (ξέρω, οι ταχύτητες είναι σχετικές εκεί) - ακόμα και σε ιδιωτικούς tracker, χτες στο Steam (είπα να δοκιμάσω το Total War), στα trailers στην Apple (εκεί συνήθως τερματίζει η γραμμή μου, 1.5-1.7ΜΒ/s, αυτές τις μέρες 150-200kB/s), οπουδήποτε, απλά σέρνεται.

Δεν έχει αλλάξει κάτι στον υπολογιστή ή στη γραμμή μου. Παρατηρώ ακριβώς το ίδιο φαινόμενο για 3 συνεχόμενα 3ημερα.

Τόσο μπουκώνει πια?

edit: Κάποιος καλός Χριστιανός/Μωαμεθανός/Σαϊεντολόγος να διορθώσει το λ αντί τόνου στον τίτλο plz

vonglower
23-02-09, 18:24
Ακριβώς μια απ'τα ίδια και σε μένα... :down:

geodeath
23-02-09, 19:55
Το Σαββατοκύριακο έχω την εντύπωση ότι γίνεται πανικός αφού όλοι αφήνουν το πισι τους ανοικτό και τραβάνε φταίει και αυτό -εν μέρη βέβαια-..

klem578
23-02-09, 20:31
Ποιο ΠΣΚ τεκνα μου? :)

Καθε μερα, μετα τις 16:00 συνηθως, λειτουργιες οπως streaming και κατεβασμα (γρηγορο εννοω) ειναι ονειρα θερινης νυκτος...

Αυτη την στιγμη, απο apple ftp κατεβαζω με 200KB/s μεγιστο (με ενα connection,με DL manager γυρω στα 600).

Tι θα γινει πλεον με αυτο το προβλημα το οποιο κραταει μηνες τωρα? Εχει καταντησει κουραστικο...

Θεσ/νικη ,περιοχη Καλαμαριας...

geodeath
23-02-09, 20:42
Ποιο ΠΣΚ τεκνα μου? :)

Καθε μερα, μετα τις 16:00 συνηθως, λειτουργιες οπως streaming και κατεβασμα (γρηγορο εννοω) ειναι ονειρα θερινης νυκτος...

Αυτη την στιγμη, απο apple ftp κατεβαζω με 200KB/s μεγιστο (με ενα connection,με DL manager γυρω στα 600).

Tι θα γινει πλεον με αυτο το προβλημα το οποιο κραταει μηνες τωρα? Εχει καταντησει κουραστικο...

Θεσ/νικη ,περιοχη Καλαμαριας...

Επειδή και εγώ Καλαμαριά είμαι και δεν είμαι και δίπλα στο dslam γύρω στο 12αρι συγχρονίζω αλλά με κατέβασμα δεν έχω πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.