PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητες στην Κυψέλη



nxenos
16-12-05, 19:01
εγινε αυτο που φοβομουνα και περιμενα εδω και μηνεεες....
απο την αρχη με forthnet στα 512 εδω και 6 μηνες και ολα καλα,σταθερο κατεβασμα,55-56κ και ολα καλα.πριν λιγο κανω να κατεβασω κατι απο http...30-32(!),25-20(!!) σταθεροποιηθηκαμε στα 17κ!! μπαα λεω,δεν μπορει,το site θα φταει..μπαινω ntua..τα ιδιααα!!!κανω speed test...374kbps!!-334kbps...
αφηστε,το εβγαλα το πορισμα...
πεσανε ολοι εδω στην κυψελη στα 512 και φυσικα αλλο ενα lam τιγκα....
ας κανω υπομονη μεχρι την δευτερα να δω,θα συνεχισει ετσι?και τους ξ....ζω την δευτερα....
αλλος που μενει κυψελη να μας πει?τουλαχιστον να δω αν θα βγω ψευτης...

theodoros2004
16-12-05, 19:04
εγινε αυτο που φοβομουνα και περιμενα εδω και μηνεεες....
απο την αρχη με forthnet στα 512 εδω και 6 μηνες και ολα καλα,σταθερο κατεβασμα,55-56κ και ολα καλα.πριν λιγο κανω να κατεβασω κατι απο http...30-32(!),25-20(!!) σταθεροποιηθηκαμε στα 17κ!! μπαα λεω,δεν μπορει,το site θα φταει..μπαινω ntua..τα ιδιααα!!!κανω speed test...374kbps!!-334kbps...
αφηστε,το εβγαλα το πορισμα...
πεσανε ολοι εδω στην κυψελη στα 512 και φυσικα αλλο ενα lam τιγκα....
ας κανω υπομονη μεχρι την δευτερα να δω,θα συνεχισει ετσι?και τους ξ....ζω την δευτερα....
αλλος που μενει κυψελη να μας πει?τουλαχιστον να δω αν θα βγω ψευτης...

Καλωσηρθες και εσυ σε ενα πιτταρισμενο dslam...εκτος αν εισαι τυχερος και ειναι κατι προσωρινο οποτε θα φτιαξει.

nxenos
16-12-05, 19:15
για να δουμε,γιατι μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.τωρα θα μου πεις...ειχαν ολοι 384 και το lam σου ηταν ελευθερο καπως στα 512...εκαναν ολοι αναβαθμιση και πλακωσανε στα 512?ειναι κατι αλλο οπως ειπες?τι να πω...θα δειξει..γιαυτο ειπα να κανω λιγο υπομονη μεχρι την δευτερα,αλλιως θα την πεσω και γω σε 1024 ετσι αμα συνεχισει...

del_ahmettt
16-12-05, 20:03
Εγώ στην περιοχή μου εχω βασιμες ενδειξεις οτι εχουν πλεον στερήσει bandwidth από τις λιγες σχετικά 512 και το εχουν δώσει στις εκατονταδες των 384! Ισως κατι αναλογο να εχει συμβει και στο δικο σας DSLAM...

Ειλικρινά απευχομαι κατι τετοιο αλλα για παρακολουθησε το κανοντας συχνες μετρησεις κατα τη διαρκεια του 24ώρου.

Με 512 κυμαινομαι απο 25-37 απο το FTP της Forthnet

WAntilles
17-12-05, 19:55
Τότε μήπως είσαι πλήρως εκτός θέματος, και έπρεπε το παρόν να το βάλεις στο "aDSL ΟΤΕ";

Λέω, μήπως;

@ ADSLgr.com All rights reserved.