PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα και με την τηλεφωνική σύνδεση



ag11406
26-02-09, 10:28
Τις τελευταίες ημέρες έχω το εξής πρόβλημα, πέρα από τις πολλές αποσυνδέσεις στο internet. Ενώ όταν καλώ από κινητό ή από έξω το τηλέφωνο στο σπίτι αυτό καλεί κανονικά ΑΛΛΑ δεν χτυπάει το τηλέφωνο στο σπίτι και όταν το σηκώνω σταματάει να καλεί (σαν κάποιος να το έχει σηκώσει ΑΛΛΑ δεν ακούγεται τίποτα). Οταν το έχω σηκωμένο το σταθερό και καλώ από άλλο τηλέφωνο, αυτό κάνει σαν να μιλάει.

όταν σηκώνω το σταθερό είναι απολύτω νεκρό. Την μια μέρα πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι όλα είανι εντάξει και δεν βλέπου πρόβλημα, το οποίο όμως υπήρχε, αλλά ύστερα από λίγο έφταιξε.

Τώρα όμως πάλι τα ίδια...κάποια γνώμη? Να σημειώσω ότι το έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικά τηλεφωνα στην σταθερή γραμμή. :hmm:

pk33
26-02-09, 12:20
1. Πρέπει να ελέγξεις μήπως κάποιος άλλος ένοικος της πολυκατοικίες έκανε εργασίες που επιρέασαν και το δικό σου καλώδιο από τον κατανεμητή της πολυκατοικίας μέχρι το σπίτι.
2. Δήλωσε βλάβη (να τους τα πείς όπως μας τα έργαψες) και να επιμείνεις να σου πουν τι βλέπουν στη γραμμή σου.

hel
27-02-09, 00:10
Τις τελευταίες ημέρες έχω το εξής πρόβλημα, πέρα από τις πολλές αποσυνδέσεις στο internet. Ενώ όταν καλώ από κινητό ή από έξω το τηλέφωνο στο σπίτι αυτό καλεί κανονικά ΑΛΛΑ δεν χτυπάει το τηλέφωνο στο σπίτι και όταν το σηκώνω σταματάει να καλεί (σαν κάποιος να το έχει σηκώσει ΑΛΛΑ δεν ακούγεται τίποτα). Οταν το έχω σηκωμένο το σταθερό και καλώ από άλλο τηλέφωνο, αυτό κάνει σαν να μιλάει.

όταν σηκώνω το σταθερό είναι απολύτω νεκρό. Την μια μέρα πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι όλα είανι εντάξει και δεν βλέπου πρόβλημα, το οποίο όμως υπήρχε, αλλά ύστερα από λίγο έφταιξε.

Τώρα όμως πάλι τα ίδια...κάποια γνώμη? Να σημειώσω ότι το έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικά τηλεφωνα στην σταθερή γραμμή. :hmm:

Το ίντερνετ κόβεται όταν μιλάς στο τηλέφωνο;
Στοιχεία γραμμής;

ag11406
27-02-09, 17:07
[QUOTE=hel;2669574]Το ίντερνετ κόβεται όταν μιλάς στο τηλέφωνο;
Στοιχεία γραμμής;[/QUOTE

όχι δεν κόβεται....πως μπορώ να βρω τα στοιχεία της γραμμής μου για να μοιραστώ μαζί σας;

hel
01-03-09, 09:18
Ποιο ρούτερ έχεις;
Πας στο web interface του ρούτερ σου από τον mozilla και μετά στο dsl status ή dsl statistics.

@ ADSLgr.com All rights reserved.