PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τη σύνδεσή μου



manoliws28
27-02-09, 14:41
πριν από 3 μέρες έβαλα το connx και έχω συνέχεια αποσυνδέσεις συνδέθηκα με το bautec router το ενσύρματο κάποια στιγμή είπα να δοκιμάσω το router που είχα από τη forthnet το siemens συνδέθηκα κανονικά χωρίς αποσυνδέσεις κατεβάζω κανονικά απο το utorrent αλλά δε μπορώ να μπω σε καμμία σελίδα τι φταίει?μπορώ να κάνω κάτι για να μπαίνω στις σελίδες? έκανα reset στο router αλλά πάλι τα ίδια

Tiven
27-02-09, 14:43
Ποια είναι τα στοιχεία της γραμμής;

Signal Noise Ratio, Attenuation, κλπ.

Όσο για το δεύτερο, έχεις βάλει σωστά τους dns στο λειτουργικό σου;

manoliws28
27-02-09, 16:43
το signal noise ratio ειναι στα 6.0 και το attenuation ειναι στο 39
δε ξερω πως να βαλω τους dns στο λειτουργικο και δε ξερω ποιοι ειναι οι σωστοι dns για συνδεσεις οτε και το bautec συνεχιζει να αποσυνδεεται απελπισια

emeliss
27-02-09, 18:00
το signal noise ratio ειναι στα 6.0 και το attenuation ειναι στο 39
δε ξερω πως να βαλω τους dns στο λειτουργικο και δε ξερω ποιοι ειναι οι σωστοι dns για συνδεσεις οτε και το bautec συνεχιζει να αποσυνδεεται απελπισια
DNS OTE
195.170.0.1
195.170.2.2

SNR 6 είναι λίγο. Τι ταχύτητα έβαλες; Που συγχρονίζει;

manoliws28
27-02-09, 19:36
ειναι κολλημενο στα 8192 και η συνδεση ειναι 8αρα θα δοκιμασω αυτο το dns ευχαριστω

........Auto merged post: manoliws28 πρόσθεσε 35 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

τζιφος μου φαινεται οτι θα βαζω το ενα router για να βλεπω τις σελιδες και το αλλο για να κατεβαζω this is hellas internet

G.F.D
27-02-09, 20:32
Ισως απλά πρέπει να κατεβάσεις τις συνδέσεις στο torrent.Ο λόγος που στο ένα το κάνει και στο άλλο οχι είναι οτι το ενα σηκώνει περισσότερες συνδέσεις αλλα και πάλι μπουκώνει με το δεν μπορώ να σερφαρω που λές.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=270018

manoliws28
27-02-09, 22:25
και με τπ torrent κλειστο δεν ανοιγει τισ σελιδες να ρωτησω κατι αλλο οταν απο τον οτε σου λενε οτι θα το κοιταξει ο τχνικος σε 2 μερες ποσο κανουν συνηθως γιατι ηδη εχουν περασει και τιποτα

logosof
28-02-09, 15:41
Τόσο κάνουν περίπου. Εγώ που τους χρειάστηκα μία φορά ήρθαν την επομένη και το έφτιαξαν. Ξαναπάρε τηλέφωνο.

emeliss
28-02-09, 15:59
Τι να σου κάνουν; Αφού με το άλλο ρούτερ βλέπεις σελίδες. Λες το πρόβλημα να είναι από την μεριά τους; Χλωμό.

Αν δεν μπορείς να σετάρεις το siemens (ή να φέρεις κάποιον να το σετάρει) το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις πάνω το baudtec και να ζητήσεις να φτιάξουν το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.