PDA

Επιστροφή στο Forum : Η ΤΕΛΛΑΣ ζητα επιστροφη εξοπλισμου!!!!



aporos1
27-02-09, 18:05
Εχω κανει διακοπη της συνδεσης μου με την τελλας λογω των πολλων προβληματων που ειχα σε ιντερνετ και τηλεφωνια,(ταχυτητες 20κβ και νεκρη τηλεφωνια για ενα 6μηνο)αλλα και την κοροιδια που δεκτηκα με τις πολλαπλες παρατασεις ημερομηνιων επιλυσης της βλαβης.
σημερα με εχουν ενημερωσει οτι θελουν να παραλαβουν τον εξοπλισμο που μου εχουν δωσει
,η αληθεια ειναι πως δεν χρησιμοποιω το δικο τους αλλα αυτο του ΟΤΕ.
Η Απορια μου ειναι γιατι ζητανε πισω ενα μεταχειρισμενο εξοπλισμο?για εκδικηση που εφυγα απο την κ***εταιρεια τους? η γιατι ειναι τοσο γυφτοι που θα τον πουλησουν αλλου ως καινουργιο(απατη εδω) η μεταχειρισμενο για πεντε ψωροδεκαρες?:worthy:

Veldrin
27-02-09, 18:13
μπορεί να εχεις ηθικά δίκιο σε αυτό που λές, αλλα οταν υπέγραψες τη σύμβαση απο τη στιγμή που έφυγες πριν το χρόνο είσαι υποχρεωμένος να επιστρέψεις τον εξοπλισμό :) Απατεώνες μεγάλοι αλλα σε αυτό το θέμα αυτή είναι η πρακτική όλων των εταιριών.

psyxakias
27-02-09, 18:16
Δεν καταλαβαίνω ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα και για ποιο λόγο τους κατηγορείς με χαρακτηρισμούς (κ***εταιρεία, γύφτους, κτλ) για το θέμα του εξοπλισμού. Αν ήσουν αγανακτισμένος από την υπηρεσία, πολύ καλά έκανες και την ακύρωσες. Αλλά εάν σύμφωνα με τους όρους σύμβασης. που έχεις υπογράψει, αναφέρεται ότι θα πρέπει να επιστρέψεις τον εξοπλισμό δε κατανοώ γιατί το κάνεις θέμα.

Το τι θα τον κάνουν είναι καθαρά δικό τους θέμα, από εσωτερική χρήση έως χρήση σε άλλο πελάτη (μετά από αντικατάσταση, δοκιμή ή οτιδήποτε). Δε νομίζω άλλωστε πως είναι υποχρεωμένοι να δώσουν αχρησιμοποίητο εξοπλισμό σε πελάτη, ειδικά εφ' όσον τον παρέχουν δωρεάν με 12μηνη σύμβαση. Ας παραπονιόμαστε για πιο ουσιώδη πράγματα ;)


5.5. Με τον τερματισμό της Σύμβασης όλες οι εκατέρωθεν απαιτήσεις καθίστανται ληξιπρόθεσμες και απαιτητές και ο Πελάτης, εφόσον δεν καταστεί κύριος, οφείλει να επιστρέψει τον Τηλεπικοινωνιακό Εξοπλισμό στην Εταιρία σε κατάσταση που δικαιολογείται από τη συνήθη χρήση και φθορά από το χρόνο. Τυχόν δωρεάν παραχώρηση εξοπλισμού από την Εταιρία στον Πελάτη στο πλαίσιο πολιτικών εμπορικής προώθησης συνιστά χρησιδάνειο και όχι δωρεάν μεταβίβαση κυριότητας.

aporos1
27-02-09, 18:58
Τον εξοπλισμο δεν μου τον παρειχαν δωρεαν αλλα ουτε και εγω τους πληρωσα μεχρι τωρα,περιμενω να μου εκδοσουν ενα εκκαθαριστικο λογαριασμο που να χρεοθω μονο τις κλησεις που εκανα μαζι τους,μεχρι τωρα στους λογαριασμους χρεωνομουν ξεχωριστα τον εξοπλισμο.Το οτι τους κατηγορω με τους οποιος χαρακτηρισμους μου εχω το καθε δικαιωμα το οποιο μου το παραχωρησε η ιδια η εταιρεια με τις χειριστες ενεργειες που εχει κανει οσο ειμουν συνδρομητης τους ,αλλα ακομα και πιο πριν οταν περιμενα 6 μηνες να με συνδεσουν(δεσμευοντας με με τιμες μεγαλυτερες απο οτι θα ηταν αν υπογραφα συμβολαιο ενα 6μηνο μετα) και μολις τους ειπα οτι θελω να αναστειλω την αιτηση με συνδεσαν σε μια ημερα.
Σε καθε περιπτωση ειναι δικαιωμα τους να παρουν τον εξοπλισμο,εγω θελω απλως να ενημερωσω και τους συνδρομητες οτι η τελλας ζητα επιστροφη του εξοπλισμο γιατι αυτη την ενεργεια τη θεωρω γυφτια.

Oldboy
27-02-09, 18:59
Είναι πάντως μια στάνταρ διαδικασία η επιστροφή του εξοπλισμού για σχεδόν όλες τις εταιρίες,οπότε μπορεί να μην ακούγεται λογικό αλλά έτσι είναι. Απ'ότι ξέρω HOL ,NETONE, TELLAS, ON ζητάνε πίσω τον εξοπλισμό και δεν είμαι σίγουρος για OTENET & FORTHNET.

aporos1
27-02-09, 19:15
Είναι πάντως μια στάνταρ διαδικασία η επιστροφή του εξοπλισμού για σχεδόν όλες τις εταιρίες,οπότε μπορεί να μην ακούγεται λογικό αλλά έτσι είναι. Απ'ότι ξέρω HOL ,NETONE, TELLAS, ON ζητάνε πίσω τον εξοπλισμό και δεν είμαι σίγουρος για OTENET & FORTHNET.

οτενετ και conn-x μετα απο διακοπη δεν μου ζητησαν πισω το δωρεαν μαλιστα εξοπλισμο που μου ειχαν δωσει:oneup:

geovision
27-02-09, 20:04
Μάλλον ότι θέλουμε λέμε εδώ μέσα. Ότι να ναι. Η υπογραφή και το άλλο δεν μπαίνουν όπου κι όπου. Τώρα τα υπόλοιπα είναι κουβέντες...

........Auto merged post: geovision πρόσθεσε 1 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Είναι πάντως μια στάνταρ διαδικασία η επιστροφή του εξοπλισμού για σχεδόν όλες τις εταιρίες,οπότε μπορεί να μην ακούγεται λογικό αλλά έτσι είναι. Απ'ότι ξέρω HOL ,NETONE, TELLAS, ON ζητάνε πίσω τον εξοπλισμό και δεν είμαι σίγουρος για OTENET & FORTHNET.

Όταν είχα connex και ήθελα να φύγω στον 4ο μήνα μου ζητούσαν και το speedtouch πίσω. Γι αυτό έμεινα άλλους 2 μήνες εκεί πέρα.

sdikr
27-02-09, 22:28
Μάλλον ότι θέλουμε λέμε εδώ μέσα. Ότι να ναι. Η υπογραφή και το άλλο δεν μπαίνουν όπου κι όπου. Τώρα τα υπόλοιπα είναι κουβέντες...

........Auto merged post: geovision πρόσθεσε 1 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Όταν είχα connex και ήθελα να φύγω στον 4ο μήνα μου ζητούσαν και το speedtouch πίσω. Γι αυτό έμεινα άλλους 2 μήνες εκεί πέρα.

Ναι σίγουρα πρέπει να τα διαβάζουμε, και πάνω απο όλα να μην τα θυμόμαστε όταν συμφέρει,

πάντως ο χρήστης περιμένε 6 μήνες και μάλιστα σε αυτους τους 6 πλήρωνε και εξτρά για τον Premium εξοπλισμο

nnn
27-02-09, 22:36
Διαβάστε τους όρους για το περιεχόμενο των μηνυμάτων και αλλάξτε τον τρόπο γραφής σας.
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.