PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια απορία αν γίνεται ή όχι



Oldboy
27-02-09, 19:28
Έχω HOL double play με VoIP κλασσικά με σύνδεση στο ρούτερ και σκέφτηκα να το γυρίσω σε POTS μιας και έτσι το δίνει τώρα η HOL. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο ,μιλάω με κάποιον και μου λέει γίνεται αλλά να κάνω μια αίτηση και δεν ξέρει αν γίνεται τώρα κτλ.Το άφησα και ξαναπήρα κάποια άλλη μέρα και κάποιος άλλος μου είπε ότι θα γίνει αλλά δεν ξέρει αν έχει ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία ,αν έχει ξεκινήσει ακόμα κτλ.
Τελικά γίνεται ή όχι και αν το κάνω θα μπορώ να έχω και το 2ο νούμερο που με βολεύει?
ευχαριστώ

aa144
27-02-09, 19:32
Γιατί να το αλλάξεις; Ειδικά αν θέλεις δυο γραμμές ποιός ο λόγος;

Oldboy
27-02-09, 19:48
βασικά ή8ελα να μην εξαρτάμαι από το ρούτερ και επισης γιατί δεν μπορούσα να έχω τηλέφωνο σε κάθε μπρίζα του σπιτιού μου.

ZhenXlogic
27-02-09, 20:17
βασικά ή8ελα να μην εξαρτάμαι από το ρούτερ και επισης γιατί δεν μπορούσα να έχω τηλέφωνο σε κάθε μπρίζα του σπιτιού μου.

Καταλαβενω το να μην εξαρτασαι απο το router αλλα για το 2ορο κανε μια γεφηρωση της μπριζες και θα εισαι κομπλε.

Βγαλε την κεντρικη βαλε μια 2πλη μπηρζα απο την μια θυρα θα περνις το aDSL Signal και μετα απο την εξοδο Phone του Router θα το γιρνας στην δευτερη θεση της μπριζας προιποθεση η δευτερη θεση της μπριζας να ειναι ενομενη με της υπολιπες μπριζες (γεφηρωμα) μην το παρακανεις μαχ μεχρει 3 τηλεφωνικες συσκευες. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.