PDA

Επιστροφή στο Forum : Linksys wag200g: Πολύ περίεργο πρόβλημα με wifi



Spike
28-02-09, 13:51
Πρόσφατα αγόρασα το HTC Touch HD. Είναι η πρώτη wifi συσκευή που αγοράζω, δεν έχω ξανασχοληθεί με wifi. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ η σύνδεση με το router γίνεται κανονικά, δεν έχω internet. Δε δουλεύει ο opera, ο ie, το windows live, hotmail κλπ κλπ. Το παράξενο της υπόθεσης όμως είναι ότι η εφαρμογή youtube δουλεύει κανονικότατα, το skype επίσης και κατεβάζει επίσης και δεδομένα καιρού, όλα αυτά από το wifi γιατί την ώρα που τα κατεβάζει αναβοσβήνει το λαμπάκι του wifi στο linksys. Πώς ξέρω ότι είναι πρόβλημα του linksys και όχι του κινητού; Το δοκίμασα σε άλλα δύο ασύρματα δίκτυα το ένα με netfaster router, το άλλο με level one και δουλεύουν όλα κανονικότατα στο hd. Έχω απελπιστεί, έχω δοκιμάσει τα πάντα. Πριν το πετάξω το linksys και πάρω κάποιο άλλο, μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος εδώ μέσα;

Ευχαριστώ

P.S. Έχω forthnet 24 Mbps και Firmware Version: 1.01.08

leosedf
17-03-09, 11:59
Σβήσε τις ρυθμίσεις απ το HD και κλείσε όλα τα encryption στο linksys. Δοκίμασε να το ξανασυνδέσεις στο δίκτυο έτσι. Επίσης απ τις ρυθμίσεις wifi του HD βάλτο στη μέγιστη απόδοση. Δεν χρειάζεται να πετάξεις το μηχάνημα πολύς κόσμος τα δουλεύει έτσι. Δες και το MAC Filtering στο router αν είναι κλειστό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.