PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι Τρεχει αραγε ;



kourkos
01-03-09, 08:21
την καλημερα μου σε ολους .

μαλλον θα τρελαθω με αυτον τον ΟΤΕ και το προβλημα ειναι το εξης μου εμενα προσωπικα μου φενεται καπως τρελο τοσο μεγαλη κ αποτομη αλαγη ταχυτητας

εχω στα χαρτα 24αρα συνδεση αλλα επιανα καθαρα 17 μιας και εχω καποια μεγαλη σχετικα αποσταση απο το κτιριο του ΟΤΕ στην Βεροια

ξαφνικα σημερα λεω ας δω και ποσο ειμαι εγω στα στατιστικα της συνδεσης και βλεπω τα παρακατω στο θεμα ταχυτητας ( δειτε ποσο ειναι )

http://img17.imageshack.us/img17/7691/router1s.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=router1s.jpg)
http://img17.imageshack.us/img17/router1s.jpg/1/w563.png (http://g.imageshack.us/img17/router1s.jpg/1/)

10814 απο 17

http://img3.imageshack.us/img3/7441/router2.jpg (http://img3.imageshack.us/my.php?image=router2.jpg)
http://img3.imageshack.us/img3/router2.jpg/1/w553.png (http://g.imageshack.us/img3/router2.jpg/1/)

http://img17.imageshack.us/img17/5581/dsc00258b.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=dsc00258b.jpg)
http://img17.imageshack.us/img17/dsc00258b.jpg/1/w333.png (http://g.imageshack.us/img17/dsc00258b.jpg/1/)

το εξης ρουτερ :down:

σε τηλεφωνημα στο 801 για ερωτηση ( με το φτωχο μου μυαλο εγω δλδ ) μηπως παιζει τπτ προβλημα εδω στην περιοχη απαντησε << δεν εχουμε καμια ενημερωση >> και ΟΚ δεκτο .

εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση απο τα 17 ( καθαρη ταχυτητα ) να πεσω τοσο πολυ και πιστευω οτι ειναι υπερβολικη πτωση αυτη .

Να πω οτι ειχα και την τηλεοραση και τραβουσε ταχυτητα παει και ερχεται ( αν τραβαει κιολας δεν γνωριζω ) .

Εκανα και μερικα restart στο ρουτερ μπας και...αλλα τπτ τα ιδια νουμερα .

οκ σιγουρα ειναι θεμα πιστευω γραμμης αλλα σε τι μπορει να οφειλεται

παιδια δν γνωριζω απο τετοια τεχνικα θεματα και να με συγχωρεσεται

σας ευχαριστω εκ των προτερων και κερναω ρεβανι Βεροιας


Y.Γ : καλα ας μην εχω μεσα σε 48 ωρες ενημερωση οπως προβλεπει η πολιτικη του ΟΤΕ και θα εχουμε μεγαλα πανηγυρια . Ηδη εχω ετοιμο χαρτι που το ειχα στειλει παλια για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους κ απο την ωρα που το εστειλα μετα απο 4 ωρες βαραγανε τηλεφωνα απο Αθηνα τα κεντρικα τους και Θεσσαλονικη και Βεροια

Μαλλον πρεπει να αρχισουμε την επιστολομανια :whistle:

kourkos
01-03-09, 12:06
σε τι μπορει να οφείλεται ;

μαθαινω απο το 1242 οτι την τριτη θα δουλευει το 121 και οτι οι τεχνικοι δν εργαζονται !

και ρωτω εγω προσωπικο ασφαλειας δν υπαρχει ; απλα κλεινουμε το μαγαζι και τελος ;

τωρα πολυ παραξενο για το τι συμβαινει με την ταχυτητα μου .



Υ.Γ : τα φιλτρα εχουν καμια σχεση ; γιατι μου ειπανε για τα φιλτρα

Dr-PsychoGR
01-03-09, 12:22
Η ταχύτητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Π..χ modem-router, φίλτρα που έχεις, σύνδεση usb-ethernet, dslam και πολλά άλλα.

Ρίξε μια ματιά και εδώ --> http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158820

Πάρε τηλ, δήλωσε βλάβη για χαμηλή ταχύτητα συγχρονισμού και θα δουν τι μπορούν να κάνουν αυτοί.

kourkos
01-03-09, 12:27
ναι οκ τα εχω δει .... αλλα εμενα μου κανει τρελη εντυπωση που απο 17 επεσα ξαφνικα στα 10

οσο καιρο ειμουν στα 17 δν ειχα θορυβους αποσυνδεσεις κτλ κτλ και απο συνδεσμολογιες ειμαστε οκ . ξαφνικα δλδ τι εγινε ;

οκ δηλωσα βλαβη στο 1242 και το 1242 την προωθεισε στο 121 το οποιο 121 θα την δει Τριτη επειδι λενε δεν υπαρχει τεχνικο προσωπικο . Παμε καλα δλδ προσωπικο ασφαλειας δν υπαρχει που ζουμε δλδ ;

Dr-PsychoGR
01-03-09, 12:32
Καθαρά Δευτέρα είναι. Έχουν δίκαιο οι άνθρωποι. Και αυτοί έχουν δικαιώματα :mad:

Δοκίμασε να συνδέσεις μέσω Ethnernet το modem-router!

kourkos
01-03-09, 12:33
δικιο ; οχι απολυτο . δλδ αν κοπει ενα καλωδιο τι θα πουνε << ελα μωρε τωρα το κανουμε την τριτη >>

μεσω εθερνετ ειναι παντα

Dr-PsychoGR
01-03-09, 12:43
Αν επηρεάζει ελάχιστους συνδρομητές δεν νομίζω να κάνουν κάτι τέτοιες μέρες.

Αν όπως κοπούν καλώδια που συνδέουν ολόκληρη την Ελλάδα το φτιάχνουν άμμεσα, όποια μέρα και αν είναι.. (Έχουμε πολλά παραδείγματα από το παρελθόν).

Όπως εσύ δεν θα ήθελες να σε ενοχλήσει κανένας το Σ/Κ που δεν δουλεύεις και είναι δικαίωμα σου, έχουν και αυτοί δικαιώματα.

Τεσπα.. Ξεφύγαμε από το topic!

kourkos
01-03-09, 12:47
τελος παντων το τι επρεπε να κανουν ειναι αλλο θεμα αυτο .

τριτη θα την δει το 121 .... μεσα σε 48 ωρες βαση πολιτικης ΟΤΕ πρεπει να εχω ενημερωση δλδ την παρασκευη ... παρασκευη πρωι αν δεν εχω ενημερωση θα αρχισει πανηγυρι τρελο

θα δω τι θα μου πουνε και θα ενημερωσω να δουμε κατα ποσο ισχυει και να μου πειτε κ την γνωμη σας . Μονο μην μου πουνε να κατεβω ταχυτητα και μου γυρισουν τα μυαλα γιατι δν θα παιξω το παιχνιδι τους . εκεινοι ειναι υποχρεωμενοι να βρουνε λυση και οχι εγω ... αποψη μου βεβαια

mitsakleas
01-03-09, 19:04
Τελικά ποιο Router έχεις , το Speedtouch ή το Philips;

Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω , με το συγκεκριμένο Router(Philips) κλείδωνα στα 17,5 περίπου.Άλλαξα και έβαλα ένα USR 9108A και έπιανε 20,5-21 !!
Κάποια στιγμή έπεσε στα 14!!!! χωρίς να αλλάξω κάτι.
Στην πρώτη δήλωση βλάβης, ο τεχνικός - που βαριόταν τη ζωή του - τα βρήκε όλα καλά.
Επέμεινα και το έδωσα δεύτερη φορά, πάλι έκλεισαν τη βλάβη ΟΚ !
Την τρίτη φορά ζήτησα από το 134 ένα τηλέφωνο ή κάποιο τμήμα παραπόνων και μόλις ανέφερα το θέμα μου το προώθησαν!!
Την επομένη μου τηλεφώνησε τεχνικός - το DSLAM Π.Φαλήρου απέχει 200μ.! - άκουσε προσεκτικά το πρόβλημα , και μου έδωσε ραντεβού για την επομένη.
Τελικά δεν ήρθε κανείς σπίτι , αλλά είδα ότι πλέον συγχρόνιζε στα 17,5 περίπου. ( Δεν είναι το τέλειο για τη συγκεκριμένη γραμμή, αλλά το θεωρώ αποδεκτό )
Προφανώς κάτι ρύθμισαν στο ΚΑΦΑΟ , στον κατανεμητή δεν ήρθαν ,ποτέ δεν έμαθα τι έφταιγε.

Και βέβαια όχι σε 2 μέρες αλλά περίμενα καμμιά δεκαριά.

Αν δεν σου το φτιάξουν , να το ξαναδηλώσεις και να επιμένεις. Επίσης μη σου πούνε τα περί μέχρι 24 και όχι 24 κλπ κλπ .Καλό θα ήταν επίσης να έχεις κρατήσει screenshots με τα χαρακτηριστικά σου.

Εύχομαι καλό μήνα και καλό ξεμπέρδεμα!

maik
01-03-09, 21:12
οκ δηλωσα βλαβη στο 1242 και το 1242 την προωθεισε στο 121 το οποιο 121 θα την δει Τριτη επειδι λενε δεν υπαρχει τεχνικο προσωπικο . Παμε καλα δλδ προσωπικο ασφαλειας δν υπαρχει που ζουμε δλδ ;

Προσωπικο ασφαλειας και βεβαια υπαρχει αλλα δεν ασχολειται με τον καθε ενα που επεσε η ταχυτητα του. Ειναι για εκτακτες και σοβαρες βλαβες. Εκτος φυσικα αν θεωρεις οτι εισαι το κεντρο του συμπαντος και πρεπει ολοι να περιμενουν ποτε θα δηλωσεις βλαβη να τρεξουν,

No-Name
01-03-09, 21:58
Το να γράφουν τις βλάβες των πελατών δεν ειναι και πρέπον και αποδεκτό βέβαια και ας είναι 3ήμερο

maik
01-03-09, 22:00
Το να γράφουν τις βλάβες των πελατών δεν ειναι και πρέπον και αποδεκτό βέβαια και ας είναι 3ήμερο

Τι εννοεις να γραφουν;
Ο πελατης δηλωνει βλαβη και ο ελεγχος γινεται την επομενη εργασιμη μερα.

No-Name
01-03-09, 22:03
Πολλές φορεςσ στο παρελθόν έχει ασχοληθεί τεχνικός του ΟΤΕ με βλάβες τόσο δικές μου όσο και του παρόχου που εργαζόμουν μέσα στο Σ/Κ

maik
01-03-09, 22:17
Πολλές φορεςσ στο παρελθόν έχει ασχοληθεί τεχνικός του ΟΤΕ με βλάβες τόσο δικές μου όσο και του παρόχου που εργαζόμουν μέσα στο Σ/Κ

Με μεμονομενη βλαβη δεν ασχολουνται. Ισως μονο σε επιπεδο rnoc αλλα και αυτο οχι παντα. Αλλιως θα επρεπε να υπαρχει κανονικη και πληρης βαρδια καθε Σ/Κ.

No-Name
01-03-09, 22:18
Ναι σε αυτό ίσως να έχεις δίκιο ;)

hel
01-03-09, 22:34
Τι εννοεις να γραφουν;
Ο πελατης δηλωνει βλαβη και ο ελεγχος γινεται την επομενη εργασιμη μερα.

Eργάσιμη είναι το Σάββατο;

kourkos
01-03-09, 22:42
Τελικά ποιο Router έχεις , το Speedtouch ή το Philips;

Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω , με το συγκεκριμένο Router(Philips) κλείδωνα στα 17,5 περίπου.Άλλαξα και έβαλα ένα USR 9108A και έπιανε 20,5-21 !!
Κάποια στιγμή έπεσε στα 14!!!! χωρίς να αλλάξω κάτι.
Στην πρώτη δήλωση βλάβης, ο τεχνικός - που βαριόταν τη ζωή του - τα βρήκε όλα καλά.
Επέμεινα και το έδωσα δεύτερη φορά, πάλι έκλεισαν τη βλάβη ΟΚ !
Την τρίτη φορά ζήτησα από το 134 ένα τηλέφωνο ή κάποιο τμήμα παραπόνων και μόλις ανέφερα το θέμα μου το προώθησαν!!
Την επομένη μου τηλεφώνησε τεχνικός - το DSLAM Π.Φαλήρου απέχει 200μ.! - άκουσε προσεκτικά το πρόβλημα , και μου έδωσε ραντεβού για την επομένη.
Τελικά δεν ήρθε κανείς σπίτι , αλλά είδα ότι πλέον συγχρόνιζε στα 17,5 περίπου. ( Δεν είναι το τέλειο για τη συγκεκριμένη γραμμή, αλλά το θεωρώ αποδεκτό )
Προφανώς κάτι ρύθμισαν στο ΚΑΦΑΟ , στον κατανεμητή δεν ήρθαν ,ποτέ δεν έμαθα τι έφταιγε.

Και βέβαια όχι σε 2 μέρες αλλά περίμενα καμμιά δεκαριά.

Αν δεν σου το φτιάξουν , να το ξαναδηλώσεις και να επιμένεις. Επίσης μη σου πούνε τα περί μέχρι 24 και όχι 24 κλπ κλπ .Καλό θα ήταν επίσης να έχεις κρατήσει screenshots με τα χαρακτηριστικά σου.

Εύχομαι καλό μήνα και καλό ξεμπέρδεμα!


και δλδ πρεπει ο κυριος ΟΤΕ να μας κανει να αλαζουμε ρουτερ δν το καταλαβα αυτο . αντιι να βρει αυτος την λυση που ΕΚΕΙΝΟΣ ειναι υποχρεωμενος πρεπει εμεις να τα κανουμε ;

φιλαρακι η πολιτικη του ΟΤΕ λεει 48 ωρες . εγω αν δεν εχω ενημερωση σε 48 ωρες και δωρο τους δινω αλλη μια μερα εχει φυγει χαρτι οπως εκανα και περσι .

εστειλα χαρτι σε ΕΕΤΤ , ΟΤΕΝΕΤ και ρυθμιστικα θεματα και μετα απο 4-5 ωρες με πηρανε τηλεφωνο . δεν ξερω αλλα στο τελος εκει θα φτασουμε να στελνουμε επιστολες

μου το ειπανε περσι οτι << μεχρι 24 >> μιας και απεχω περιπου 1κμ απο ΟΤΕ .

ας ψηθουν και ας φαγωθουν και ας βρουνε την λυση ας δωσουν ρουτερ ας αλαξουν πορτα παραθυρο και οπως τα λενε αυτα τελος παντων .

επειδη η υπομονη μου εξαντληθηκε αυτη τη φορα θα το τραβηξω πολυ το θεμα .

το κακο ειναι οτι το 121 αργει να δωσει την βλαβη στην περιοχη που εισαι με αποτελεσμα να αργει . το 1242 την δινει απευθειας και το 121 στην κοσμαρα του . περσυ μου ηρθε το συνεργειο του ΟΤΕ χωρις χαρτι απο το 121 και αυτο επειδη εδω στην βεροια ειμαστε μικρη κοινωνια και πανω κατω γνωριζομαστε και ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια

hel
01-03-09, 22:43
δικιο ; οχι απολυτο . δλδ αν κοπει ενα καλωδιο τι θα πουνε << ελα μωρε τωρα το κανουμε την τριτη >>

μεσω εθερνετ ειναι παντα

Δοκίμασε και άλλο ρούτερ.

kourkos
01-03-09, 22:55
Προσωπικο ασφαλειας και βεβαια υπαρχει αλλα δεν ασχολειται με τον καθε ενα που επεσε η ταχυτητα του. Ειναι για εκτακτες και σοβαρες βλαβες. Εκτος φυσικα αν θεωρεις οτι εισαι το κεντρο του συμπαντος και πρεπει ολοι να περιμενουν ποτε θα δηλωσεις βλαβη να τρεξουν,

φιλαρακο δεκτη η αποψη σου . αλλα οταν ο οτε θελει εμενα να ειμαι οκ στους λογαριασμους μου κτλ κτλ ετσι θελω και εγω

........Auto merged post: kourkos πρόσθεσε 1 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Με μεμονομενη βλαβη δεν ασχολουνται. Ισως μονο σε επιπεδο rnoc αλλα και αυτο οχι παντα. Αλλιως θα επρεπε να υπαρχει κανονικη και πληρης βαρδια καθε Σ/Κ.

τους χαλαει το εξτρα χρημα ε ;

........Auto merged post: kourkos πρόσθεσε 2 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δοκίμασε και άλλο ρούτερ.

τι προτείνεις δλδ ;


το θεμα ειναι οτι το 121 αργει να δωσει την βλαβη στην περιοχη που εισαι και ετσι υπαρχει μια καθυστερηση . το 1242 την δινει κανονικα .

περσυ εγινε αυτο και οταν πηγα στο τεχνικο τμημα στην βεροια μου ειπανε βρε παλικαρι δν μας την δωσανε ακομα ( και ειχε 10 μερες που την ειχα δηλωσει ) και ηρθαν τα παιδια χωρις εντολη δλδ την δηλωση βλαβης να το δουνε

δλδ τοσο πολυ δουλεια εχουν στο 121 ; :hmm: αν εχουν τοσο πολυ να παμε να τους βοηθησουμε και εμεις λιγο

hel
01-03-09, 23:06
Αν έχεις κανένα άλλο ρούτερ να το δοκιμάσεις. Οτιδήποτε.

kourkos
01-03-09, 23:10
Αν έχεις κανένα άλλο ρούτερ να το δοκιμάσεις. Οτιδήποτε.

θυματε κανεις την IP για το speedtouch 516/536 ; αλλα αυτο θελει αν θυμαμε καλα να το κατεβασω φιρμγουερ :(

sdikr
01-03-09, 23:22
θυματε κανεις την IP για το speedtouch 516/536 ; αλλα αυτο θελει αν θυμαμε καλα να το κατεβασω φιρμγουερ :(

δοκίμασε 10.0.0.138, 10.0.0.1, 192.168.1.254

kourkos
01-03-09, 23:24
δοκίμασε 10.0.0.138, 10.0.0.1, 192.168.1.254

ευχαριστω αλλα ατυχησα . δεν εχω το cd και επισης δν εχω και το σιντι απο το υπαρχον ρουτερ . μα τοσο γκαντεμια με δερνει ; :rofl:

sdikr
01-03-09, 23:25
ευχαριστω αλλα ατυχησα . δεν εχω το cd και επισης δν εχω και το σιντι απο το υπαρχον ρουτερ . μα τοσο γκαντεμια με δερνει ; :rofl:
Τι να τα κάνεις τα cd;

Δεν χρειάζονται

kourkos
01-03-09, 23:29
Τι να τα κάνεις τα cd;

Δεν χρειάζονται

κατς βρε μαστορη επειδη ειμαι κ σκραπας σε αυτα δλδ με το που θα βαλω το αλλο ρουτερ καπακι θα ανοιξω την IP που εδωσες και θα βαλω στοιχεια και connect ? και αν δν κανει το αλλο κ θελω να χρεισιμοποιησω το παλι αν το συνδεσω κατευθειαν το παλιο δλδ το υπαρχο ρουτερ ξανα στοιχεια και connect ?

δεν θελει απεγκατασταση το υπαρχον δλδ ρουτερ για να μπει το αλλο ; ( ετσι ειπανε στο 801 )

σορρυ αλλα ηλεκτρολογος ειμαι δν κατεχω το αθλημα αυτο :(

sdikr
01-03-09, 23:39
κατς βρε μαστορη επειδη ειμαι κ σκραπας σε αυτα δλδ με το που θα βαλω το αλλο ρουτερ καπακι θα ανοιξω την IP που εδωσες και θα βαλω στοιχεια και connect ? και αν δν κανει το αλλο κ θελω να χρεισιμοποιησω το παλι αν το συνδεσω κατευθειαν το παλιο δλδ το υπαρχο ρουτερ ξανα στοιχεια και connect ?

δεν θελει απεγκατασταση το υπαρχον δλδ ρουτερ για να μπει το αλλο ; ( ετσι ειπανε στο 801 )

σορρυ αλλα ηλεκτρολογος ειμαι δν κατεχω το αθλημα αυτο :(

Απο την στιγμή που μιλάμε για σύνδεση με ethernet τότε δεν χρείαζεται δισκάκι, απλά συνδέεις *αν χρειαστεί αλλάζεις Ip στο μηχανήμα ή το αφήνεις στο αυτόματο* και ανοιγείς τον browser και απλά δίνεις τα στοιχεία *εφόσον δεν τα έχει περάσμενα

kourkos
02-03-09, 01:28
ατυχησαμε . δεν με βαζει καν στο μενου του ρουτερ δν ξερω ισως θελει φιρμγουερ πως διαολο τα λενε κιολας .

τεσπα δν πειραζει ας κανω εγω την επιστολη μου να την εχω ετοιμη και ας μην με ενημερωσουν μεχρι παρασκευη πρωι δλδ μεσα σε 48 ωρες και θα αρχισει πανηγυρι ωραιο

μονο μην μου πουν να κατεβω ταχυτητα ερε γλεντιαααααααααα θα αρχισουν οι μπαντες να βαρανε :rofl:

........Auto merged post: kourkos πρόσθεσε 88 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ερωτηση

σε περιπτωση που θες να στειλεις καταγγελια εκτος απο την ΕΕΤΤ που μπορουμε αλλου ;

στην προηγουμενη ειχα στειλει σε ΕΕΤΤ , ΟτεΝετ αλλα αποροφυθηκε απο ΟΤΕ αρα παπαλα , και ρυθμιστικα θεματα ΟΤΕ

εχουμε μαιλ απο ρυθμιστικα θεματα ΟΤΕ γιατι δν το βρισκω ; και αντι για ΟτεΝετ που θα στειλω ; στο καταστημα της Βεροιας την καταγγελια ;

επισης πια ειναι η διαδικαστια απο την ωρα που παιρνεις για καποιο προβλημα το 1242 η το 801 δν μπορουν να βοηθησουν και σημειωνουν βλαβη ; την δινουν στο 121 οκ ... μετα τι γινεται τι λεει η πολιτικη του οτε ;

αν ειναι ευκολο ας με βοηθησει καποιος γιατι θελω να τα χρεισιμοποιησω γιατι τα ειχα καπου αλλα τα εχω χασει

kourkos
04-03-09, 11:04
τελικα μου τηλεφωνησανε γρηγορα τα μαστορια απο τον ψηφιακο ελεγχο

δοκιμασαμε εχοντας ΜΟΝΟ το ρουτερ συνδεμενο και σε μια φαση επιασε και 20 ( ετσι μου ειπε ο τεχνικος απο την Θεσσαλονικη μιας και μιλουσαμε κ παραλληλα στο τηλεφωνο ) αλλα δν εγινε τπτ στο τελος και κολησαμε στα 12 τελικα απο 10

απο καπου περνει θορυβο .

το προβλημα ειναι οτι τωρα εχουμε και ΜΗ φυσιολογικες αποσυνδεσεις καθε 15-20 λεπτα

:hmm::hmm::hmm:

........Auto merged post: kourkos πρόσθεσε 99 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

τελικα ειταν το κεντρικο καλωδιο απο ΟΤΕ προς το σπιτι μου απο οτι ειπε ο τεχνικος

τελικα αν οταν δηλωσεις βλαβη πεις στο 121 οτι απετεις ενημερωση εντος 48 ωρων εδω τελικα σε ενημερωνουν

ηδη απο οτι μου ειπε ο τεχνικος που ετυχε να'νε και γνωστος ξεκινησανε και οι 50αρες αλλα οχι παντου . και αλαζουν τα Dslam σε πολλες περιοχες

emeliss
04-03-09, 15:37
Τα πήρες στο κρανίο από την αρχή χωρίς κανένα λόγο. Μέσα σε δύο εργάσιμες έφτιαξαν το πρόβλημα (ενώ σίγουρα υπήρχε αρκετός φόρτος εργασίας λόγω 3ημέρου). Το ότι "απαίτησες" από το 121 ενημέρωση δεν άλλαξε κάτι.

Μήπως πρέπει να είμαστε λίγο πιο χαλαροί;

kourkos
04-03-09, 16:12
Τα πήρες στο κρανίο από την αρχή χωρίς κανένα λόγο. Μέσα σε δύο εργάσιμες έφτιαξαν το πρόβλημα (ενώ σίγουρα υπήρχε αρκετός φόρτος εργασίας λόγω 3ημέρου). Το ότι "απαίτησες" από το 121 ενημέρωση δεν άλλαξε κάτι.

Μήπως πρέπει να είμαστε λίγο πιο χαλαροί;

αν στις παρατηρησεις στο χαρτι της βλαβης δν ελεγε << ο πελατης απαιτει ενημερωση εντος 48 ωρων >> θα σου ελεγα ποσο θα περιμενα

jack1987
04-03-09, 20:33
αν στις παρατηρησεις στο χαρτι της βλαβης δν ελεγε << ο πελατης απαιτει ενημερωση εντος 48 ωρων >> θα σου ελεγα ποσο θα περιμενα

Mου αρέσει που είσαι και σίγουρος σε θέματα που απο μόνος σου είπες ότι δεν γνωρίζεις.Έκανες ολόκληρο θέμα οτι η γραμμή σου απο τα 17 πήγε στα 10.Λογικό είναι το όποιο προσωπικό που δουλεύει στην κάθε εταιρία εκείνες τις ημέρες να ασχοληθεί με πολύ σημαντικότερες βλάβες απο τη δική σου.Μέσα σε 2 εργάσιμες το θέμα σου επιλύθηκε.Στην καταγγελία στην ΕΕΤΤ ΘΑ έγραφες οτι ο συχρονισμός της γραμμής έπεσε απο τα 17 στα 10 και εδώ και 3 ημέρες δεν έχει επιλυθεί;Ti πιστεύεις οτι θα έκανε η ΕΕΤΤ στον ΟΤΕ(και στον κάθε οτε);Ας είμαστε λοιπόν λογικοί.Η καραμέλα του πληρώνω άρα πρέπει να τσακιστούν καλό είναι να σταματήσουν κάποιοι να την χρησιμοποιούν.Όλες οι βλάβες δεν λύνονται με το πάτημα ενός κουμπιού.Εαν υπάρχει καλωδιακή βλάβη μπορεί να πάρει κάποιες μέρες να επιλυθεί.Επειδή ανέφερες οτι είσαι ηλεκτρολόγος έχω μια απορία:Εαν ένας πελάτης σου είχε κάποιο πρόβλημα που για να επιλυθεί ήθελε 4-5 ημέρες και αυτός με την λογική του πληρώνω άρα γ....ω ήθελε να του το φτιάξεις σε 2 το πολύ,τi θα του έλεγες;

kourkos
04-03-09, 20:36
την καταγγελια θα την εστελνα ΜΟΝΟ αν τραβουσα οτι τραβηξα παλια που κανανε 15 μερες να ενημερωσουν και ας μην ειχα γνωστο στον ΟΤΕ εδω και τριχες θα ερχοντουσταν μιας και το ψηφιακο κεντρο αργει να δωσει τις βλαβες το οποιο μου το ειπε και ο ιδιος ο τεχνικος σημερα

jack1987
04-03-09, 20:54
την καταγγελια θα την εστελνα ΜΟΝΟ αν τραβουσα οτι τραβηξα παλια που κανανε 15 μερες να ενημερωσουν και ας μην ειχα γνωστο στον ΟΤΕ εδω και τριχες θα ερχοντουσταν μιας και το ψηφιακο κεντρο αργει να δωσει τις βλαβες το οποιο μου το ειπε και ο ιδιος ο τεχνικος σημερα

φιλαρακι η πολιτικη του ΟΤΕ λεει 48 ωρες . εγω αν δεν εχω ενημερωση σε 48 ωρες και δωρο τους δινω αλλη μια μερα εχει φυγει χαρτι οπως εκανα και περσι .Δικά σου λόγια.

kourkos
04-03-09, 20:57
να στο πω παλι .... το χαρτι θα το εστελνα ΜΟΝΟ αν παθενα οτι επαθα περσυ . που επι ποσες μερες δν ειχα ενημερωση . εφοσον ομως τωρα ειτανε οκ αρα δν υπαρχει λογος να το κανω . οσο για περσυ ελεγα ε σημερα θα παρουν αυριο θα παρουν μεχρι που εσκασα . σε πληρωφορω πως μιση ωρα να μην εχω ιντερνετ εχω χασει λεφτα απο την δουλεια μου οπως και αλλοι

maik
04-03-09, 21:04
σε πληρωφορω πως μιση ωρα να μην εχω ιντερνετ εχω χασει λεφτα απο την δουλεια μου οπως και αλλοι

Τοτε πολυ απλα παιρνεις μισθωμενο κυκλωμα. Με τις αναλογες χρεωσεις φυσικα.

kourkos
04-03-09, 21:05
Τοτε πολυ απλα παιρνεις μισθωμενο κυκλωμα. Με τις αναλογες χρεωσεις φυσικα.

:rofl: σωστος ... αν κ πιστεψε με το εχω σκεφτει σοβαρα

jack1987
04-03-09, 21:08
να στο πω παλι .... το χαρτι θα το εστελνα ΜΟΝΟ αν παθενα οτι επαθα περσυ . που επι ποσες μερες δν ειχα ενημερωση . εφοσον ομως τωρα ειτανε οκ αρα δν υπαρχει λογος να το κανω . οσο για περσυ ελεγα ε σημερα θα παρουν αυριο θα παρουν μεχρι που εσκασα . σε πληρωφορω πως μιση ωρα να μην εχω ιντερνετ εχω χασει λεφτα απο την δουλεια μου οπως και αλλοι

Τώρα έχουμε την καραμέλα των χαμένων χρημάτων.Βάλε εταιρικό τότε φίλε μου.Στο ξαναλέω,όλες οι βλάβες δεν επιλύονται με το πάτημα ενός κουμπιού.Internet είχες,απλά είχε πέσει ο συχρονισμός.Η δεν μπορούσες να κάνεις προσωρινά την δουλειά σου με 10mbps;Μη λέμε ότι θέλουμε.Μην το συνεχίζεις,ειδικά όταν απο μόνος σου δηλώνεις οτι δεν γνωρίζεις.Είναι τέτοια η τεχνολογία που κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί οτι 24/7 θα λειτουργεί χωρίς διακυμάνσεις κτλ.Πέρσι ήταν άλλη περίπτωση.Μπορούσες να περιμένεις λίγες μέρες και σε αυτήν την περίπτωση και εαν δεν σε ενημέρωνε κανείς τότε οκ.Το να δημιουργείς όμως εντυπώσεις απο το πουθενά δεν είναι λογικό.

kourkos
04-03-09, 23:03
τελικα αυτο που βλεπω ειναι οτι η γραμμη στο θεμα ταχυτητας ειναι οκ αλλα συνεχιζονται οι αποσυνδεσεις :twisted::evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.