PDA

Επιστροφή στο Forum : .gr



stathistaxi
01-03-09, 19:29
ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΕΛΙΔΕΣ .com ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ??
:hmm:

crypter
01-03-09, 19:31
Mπα μια χαρα λειτουργει εμενα, δοκιμασε να βαλεις opendns.

villasg
01-03-09, 20:09
Μια χαρουλα και με τους "μαμα" dns

Nemessis
01-03-09, 22:06
Από εχθές παρατήρησα παρόμοια προβλήματα

kostas_jp120
02-03-09, 00:09
Από 20/2 έως 25/2 έκαναν εργασίες στο κέντρο της Τερψιθεας στη Γλυφαδα και δεν είχαμε internet.
Από 25/2 και μετά δεν μπαίνει σε αρκετά sites .com - έχω δοκιμάσει και το openDNS αλλά τζίφος...
Υπάρχει κάποιος άλλος από νότια προάστια με το ίδια προβλήματα μήπως;
Ευπρόσδεκτη επίσης οποιαδήποτε ιδέα ... με την TELLAS δεν βγαίνει άκρη παρά μόνο ότι θα το κοιτάξουν από Τρίτη ... λόγω τριημέρου ... επιμένουν βέβαια ότι δεν τους έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα

Nemessis
02-03-09, 01:33
Ποιος να αναφερει τι και πού? Προσωπικά μου έχει τύχει τις τελευταίες 5 φορές που πείρα να αναφέρω πρόβλημα, τις 3 να μην δεχτούν να ανοίξουν ticket. Δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα.

kostoukos
02-03-09, 21:56
Από 20/2 έως 25/2 έκαναν εργασίες στο κέντρο της Τερψιθεας στη Γλυφαδα και δεν είχαμε internet.
Από 25/2 και μετά δεν μπαίνει σε αρκετά sites .com - έχω δοκιμάσει και το openDNS αλλά τζίφος...
Υπάρχει κάποιος άλλος από νότια προάστια με το ίδια προβλήματα μήπως;
Ευπρόσδεκτη επίσης οποιαδήποτε ιδέα ... με την TELLAS δεν βγαίνει άκρη παρά μόνο ότι θα το κοιτάξουν από Τρίτη ... λόγω τριημέρου ... επιμένουν βέβαια ότι δεν τους έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα

Είμαι στην ίδια περιοχή. Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Αλήθεια, τι εργασίες έκαναν; Υπάρχει περίπτωση άραγε να βελτιωθεί η κατάσταση των συνδέσεων; Ως πότε ''κλειδωμένοι'' στα 6Μbps (500up) με attenuation 34 και SNR 9;

kostas_jp120
06-03-09, 20:30
Είμαι στην ίδια περιοχή. Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα (μέχρι στιγμής τουλάχιστον). Αλήθεια, τι εργασίες έκαναν; Υπάρχει περίπτωση άραγε να βελτιωθεί η κατάσταση των συνδέσεων; Ως πότε ''κλειδωμένοι'' στα 6Μbps (500up) με attenuation 34 και SNR 9;

Τελικά είναι που θα πέσεις... ένας καλός χριστιανός από την υποστήριξη της Tellas μου έδωσε τη λύση... αλλάζοντας το MTU από 1492 (που μου είχαν δώσει οι ίδιοι να βάλω :hmm:) σε 1400 βλέπω όλα τα .com κανονικά, άλλαξα και σε PPPoE και τώρα πάμε σφαίρα (συγκριτικά με την forthnet που είχα) http://www.speedtest.net/result/424263591.png (http://www.speedtest.net)

Μου συνέστησε να αλλάξω και τους dns (αλλά παίζει και χωρίς αυτούς... 62.169.194.17 & 208.67.222.222)

Το ζήτημα είναι τώρα να αλλάξουν το support software που έχουν για να έχουν ένα faq διαθέσιμο για πελάτες και για τους ίδιους...
Οφείλω όμως να αναγνωρίσω ότι ο χρόνος αναμονής είναι ελάχιστος σε σχέση με τη forthnet που είχα πριν που έβγαζα γένια μέχρι να απαντήσουν :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.