PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα ,τι μπορεί να φταίει ;



Oldboy
03-03-09, 00:08
Καλησπέρα ,τις 2 τελευταίες μέρες μερικές φορές όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα μου βγάζει το εξής πρόβλημα
Page Load Error
Connection Interrupted
The document contains no data.
The network link was interrupted while negotiating a connection. Please try again.

Αυτά με Firefox, αλλά και όταν δοκίμασα πάλι με Opera το πάθαινα πάλι.
Επίσης το download (IDM) κόβεται όταν το παθαίνω.
Αν ξανακλικάρω η πατήσω F5 κανά 2 φορές ανοίγει ,μόνο που είναι τελείως σπαστικό.
Το έχει αντιμετωπίσει κανένας?:hmm:

aa144
03-03-09, 00:21
Μήπως τις τελευταίες δυο μέρες συγχρονίζεις πιο ψηλά από το κανονικό σου;

Αν ναι, τότε θα διορθωθεί το θέμα μόνο του από αύριο που θα γυρίσουν όλοι.

Oldboy
03-03-09, 00:28
Η αλήθεια είναι ότι συγχρονίζω στα 12 και όχι στα 10 που συνήθως ήμουν αλλά δεν είμαι στα όρια της γραμμής μου με βάση τα στοιχεία του ρούτερ μου?

kasi
03-03-09, 02:20
Μήπως τις τελευταίες δυο μέρες συγχρονίζεις πιο ψηλά από το κανονικό σου;

Αν ναι, τότε θα διορθωθεί το θέμα μόνο του από αύριο που θα γυρίσουν όλοι.

αυτό γιατί γινετε ? αναφέρομε στο προβληματικό serfing παρά τον καλό συγχρονισμό

και εγώ αμα συγχρονίζω στα 13,+++ στο serfing σέρνομε ! ενώ download είμαι μια χαρά!

όταν συγχρονίζω στα "κανονικά" 12,500 είμαι coble!

με Line attenuation να παίζει στα 28-29 θα έπρεπε να συγχρονίζω 14mbps με θεωρητικό 16

μα όσο θα είμαι με τον φρίξο και VoIp θα είμαι χαμιλότερα απο τα όρια μου...

aa144
03-03-09, 03:10
Όταν πιάσεις παραπάνω, δεν είναι συνήθως για καλό, συχνά τα λάθη μετάδοσης είναι τόσο περισσότερα που αντισταθμίζουν την ονομαστική αύξηση στο εύρος, αφού το ρούτερ χρειάζεται να στείλει αίτημα για επανάληψη αποστολής όσων δεδομένων λήφθησαν με λάθη, άρα το πλεονέκτημα πάει περίπατο.

Αντίθετα αν συγχρονίσεις λίγο χαμηλότερα, δεν έχεις τόσο πολλά λάθη μετάδοσης και η λειτουργία είναι πιο φυσιολογική χωρίς αιτήματα του ρούτερ για επαναλήψεις δεδομένων.

Είναι αυτό που λέμε "μικρό στο μάτι, μεγάλο στο..."

@ ADSLgr.com All rights reserved.