PDA

Επιστροφή στο Forum : Site-Νεα του 1242



Hmmytheos
03-03-09, 19:45
Παρακατω δινεται το λινκ της σελιδας του 1242(Ote adsl helpdesk)
η οποια περιεχει firmware updates, patches για τα modems,modem-routers που δινονται με το Conn-x.

(Πχ υπαρχει το patch για την περιβοητη πλεον ασυμβατοτητα του wireless baudtec(black+stb) με windows XP και Service Pack 3 και το απαραιτητο update του Sagem800 για τα Vista )

====================
http://www.1242.ondsl.gr
====================

ΥΓ: το τμημα πλεον δηλωνει και βλαβες (δουλεια που μεχρι τωρα εκανε μονο το 121)

Ψαχνοντας το φορουμ κατα καιρους εχω διαβασει τρομερες αναληθειες(κατι που ευνοεί η ανωνυμια βεβαια) για το τμημα και αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που ανοιγω αυτο το τοπικ...για τυχον αποριες.

FuS
04-03-09, 20:54
Δεν δηλώνεις βλάβη στο 1242 (μόνο για σετάρισμα εξοπλισμού είναι).
Αναγγελία βλάβης γίνεται μόνο στο 121.

Και αν κάποιος (κακώς) την δώσει εκεί απλά θα την δώσουν στην βλαβοληψία για να πάει για rnoc κλπ (αν τη δώσουν, δεν είναι και υποχρεωμένοι)

Άλλο help desk για ρούτερ και άλλο η βλαβοληψία.
Εκτός αν λέγοντας "βλάβη" εννοέις κάτι άλλο.

Hmmytheos
04-03-09, 23:09
Αυτο που λεω ισχυει.
Εδω και λιγο καιρο δηλωνει βλαβες και το 1242(για διαφορους λογους, δεν θα τους αναλυσω)

Οταν στο λεει ενας υπαλληλος να τον ακους.

FuS
05-03-09, 00:18
Αυτο που λεω ισχυει.
Εδω και λιγο καιρο δηλωνει βλαβες και το 1242(για διαφορους λογους, δεν θα τους αναλυσω)

Οταν στο λεει ενας υπαλληλος να τον ακους.

Καλά μην μας δείρεις κιόλας :rofl:

Ξέρεις υπάρχουν και άλλοι (πλην εσένα) που δουλεύουν στην εταιρία που δουλεύεις :whistle: και εξάλλου αφού υποστηρίζεις κάτι με τόσο σθένος, δεν μας λες και τους λόγους;

Απλά μας πετάς κάτι (που δεν διαφωνώ ακριβώς - αλλά σίγουρα δεν συμφωνώ) και αντί να μιλήσεις λίγο πιο συγκεκριμένα μιλας κατά αυτόν τον τρόπο.

Πάλι καλά που ξέρω ότι οι συνάδελφοί σου έχουν καλύτερη συμπεριφορά.
Και πριν απαντάς, καλό είναι να σκέφτεσαι πρώτα ότι δεν ξέρεις τον άλλον ποιος είναι και εκτίθεσαι με την συμπεριφορά σου.
Αυτά.

nrg_polini
05-03-09, 00:21
Τραγικο το site. Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι του οτε αν και ειμαι σχεδον βεβαιος.

psyxakias
05-03-09, 00:22
Εντάξει βρε παιδιά μην ακούμε "υπάλληλος παρόχου" και φορτώνουμε, λες και ευθύνεται για τα πάντα. Για καλό θέλησε να μας ενημερώσει και ας σκεφτούμε ότι λίγοι τολμούν να το παραδεχτούν ευθέως ;)

enwsitis21
05-03-09, 00:23
Το site αυτό αποτελεί ιδιωτική πρωτοβουλία δική σου ως πρός την δημιουργία ή είναι επίσημο site του ΟΤΕ Α.Ε;

FuS
05-03-09, 00:30
Εντάξει βρε παιδιά μην ακούμε "υπάλληλος παρόχου" και φορτώνουμε, λες και ευθύνεται για τα πάντα. Για καλό θέλησε να μας ενημερώσει και ας σκεφτούμε ότι λίγοι τολμούν να το παραδεχτούν ευθέως ;)

Psyxakia, ας πούμε ότι έχω κάποια σχέση με την εταιρία για την οποία εργάζεται και απλά βρίσκω τις απαντήσεις του στυλ "Οταν στο λεει ενας υπαλληλος να τον ακους.." εντελώς απαράδεκτες :down:

Χώρια ότι δεν ισχύει αυτό που λέει για τις βλάβες στο 1242 :whistle:
(εδώ είναι ο φίλτατος και περιμένω να αναλύσει τους λόγους που λέει :lol:)

Και εγώ σε πάροχο εργάζομαι και δεν έχω εμπάθεια με τους υπαλλήλους όποιουδήποτε παρόχου (όπως και να χει, όχι επειδή εργάζομαι σε έναν από αυτούς) :)
Να παραδεχτούν τι; ότι είναι μάπα το baudtec; μα είναι μάπα και δεν νομιζω να το αμφισβητεί κανείς, υπάλληλος ή μη.

Hmmytheos
05-03-09, 01:44
Το site... ειναι του τμηματος, τωρα ποιος το δημιουργησε δεν ξερω, θελω να πιστευω οτι ειναι η αρχη, θα βελτιω8ει στην πορεια.Φαινεται να ειναι μια πρωτη προσπαθεια ολες οι αναγκαιες ενημερωσεις να ειναι προσβασιμες σε μια σελιδα(και οχι μεσα στο Conn-x.gr,προσωπικη εκτιμηση αυτο)

@Fusmoker
Νομιζω οτι παρεξηγηθηκα.
Επρεπε να βαλω γλωσσα :p για να καταλαβεις οτι το ειπα αστειευομενος...?

Για τις βλαβες, δεν καταλαβαινω τι ακριβως θες να μα8εις, εδωσα μια πληροφορια,ανεφερα τι ακριβως συμβαινει για την καλυτερη εξυπηρετηση οσων ενδιαφερονται.Οσον αφορα τους λογους να ψαξεις τις πηγες σου.Εσυ δεν μας ειπες βεβαια ακομα γιατι ισχυριζεσαι οτι δεν ισχυει,με ποια ιδιοτητα?πραγματικα το εχω απορια :lol:

Αμπεμπαμπλομ (Υπαλληλος 1242,8011135555,121,1303,Προισταμενος,Οτεplus,Εποπτης,Στραταρχης?)

FuS
05-03-09, 03:16
τέλοσπάντων, δεν το κατάλαβα και το παίρνω πίσω (αλλά μου έσκασε κάπως).
όσο για τα υπόλοιπα καλύτερα μέσω pm γιατί βγαίνουμε τελείως off topic.

Καλή η ενέργεια πάντως να βάλετε τους drivers σε ξεχωριστό site.

030366
05-03-09, 04:32
Το site μπορεί να είναι απλό, αλλά άκρως χρήσιμο. Επίσης περιλαμβάνει drivers και για το baudtec usb modem (τα οποία στο www.conn-x.gr δεν υπάρχουν) Το μόνο "μειονέκτημα" είναι πώς δεν έχει drivers για vista.

emeliss
05-03-09, 11:37
Το site προφανώς δεν είναι επίσημα του ΟΤΕ.

Πιστεύω πως δεν είναι καλή κίνηση και πως πρέπει να πάντα να γίνονται κάτω από ένα γενικότερο σχεδιασμό και όχι να υπάρχουν μεμονωμένες ενέργειες για να επιδείξουν κάποιοι "έργο".

Αν υπάρχει έστω και ένα αρχείο που λείπει από το http://www.conn-x.gr/Default.aspx?MenuID=110 θα έπρεπε απλά να προτείνετε να μπει. Πόσο περισσότερο θέλετε να μπερδέψετε τον πελάτη του conn-x; Που να κοιτάξει πρώτα; Τις οδηγίες στο site του conn-x; Τις οδηγίες στο oteshop.gr; Τις οδηγίες στο otenet.gr/hd;

vaspater
05-03-09, 12:58
Eμένα μπορείτε να μου λύσετε μια απορία?γιατί όσοι έχουν iptv τους λένε γιαοτιδήποτε βλάβη που δεν αφορά μόνο iptv να απευθύνονται μόνο στο 801 και στο αρμόδιο τμήμα του iptv αφού πληκτροογήσεις 1 και μετά 2?:).......εγώ ξέρω ότι αν δεν πάρεις το 121 και μόνο αυτό βλάβη δεν καταχωρείται στα συστήματά τους έτσι δεν είναι?

kefalonitis
05-03-09, 17:13
Παιδιά καλησπέρα. Το site είναι σίγουρα με το λίνκ που έχετε δώσει, γιατι εμένα δεν ανοίγει τίποτα. Μου βγάζει Directory Listing Denied. Όποια βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.

psyxakias
05-03-09, 17:20
Ναι, το κλείσανε :lol:

ZhenXlogic
05-03-09, 18:54
Το site προφανώς δεν είναι επίσημα του ΟΤΕ...

Κανα whois στο domain εκανε κανεις? να δει τα εξεις!?!?:

DomainTools Exclusive:
Reverse IP: 4 other sites hosted on this server.


Conn-x.gr
Emailbyphone.gr
Ondsl.eu

Με λιγα λογια ειναι στον ιδιο server με το site του Conn-x.gr τα παραπανω links σκανε στο site του Conn-x.gr απλα ειναι αλλα domains.

emeliss
05-03-09, 22:21
Και καλά κάνανε!

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 1 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Με λιγα λογια ειναι στον ιδιο server με το site του Conn-x.gr τα παραπανω links σκανε στο site του Conn-x.gr απλα ειναι αλλα domains.
Είπα ότι δεν είναι επίσημο site του ΟΤΕ. Όχι ότι ο topic starter έλεγε ψέματα. Έχει μεγάλη διαφορά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.