PDA

Επιστροφή στο Forum : Teledome , και αποστολη λογαριασμών



cos_dr
03-03-09, 19:52
Ειμαι απο αυτούς της Teledome που λαμβάνω λογαριασμούς και δεν υπαρχει κανενας να επικοινωνησω, ουτε mail να στειλω, ουτε fax πιανει

Τι να κάνω, εχω και μια επιστολή τους που ειναι απαντηση τους προς τον EΦΕΤ, και κοινοποιηση σε εμένα μετά απο αίτημά μου, που παραδεχονται οτι δεν μπορουν να μου παρέχουν υπηρεσίες και οτι με αποδεσμεύουν διχως κόστος

Εγω με αυτό το χαρτι , τους στέλνω αιτηση αποδεσμευσης αλλα δεν υπάρχει αποδέκτης

Επισης θέλω την γραμμή να την καταργήσω τελείως, δεν θελω να έχω ουτε νεο παροχο , ουτε τιποτα προς το παρόν

Τι λετε να κάνω.

Γραφω εδω γιατι δεν βρίσκω παλια θέματα της teledome, και εχω καιρο να μπω στο φόρουμ, και απο εδώ το topic εξαφανίστηκε?

ουτε η Μοσάντ δεν στήνει τέτοιες εξαφανισεις!!

καθε συμβουλή σας δεκτη

DSLaManiaC
03-03-09, 20:49
Αγνόησε τους.

cos_dr
04-03-09, 00:53
σε ευχαριστώ για την απάντηση, ειναι όμως τεκμηριωμένο να τους αγνοήσω? το λές γνωρίζοντας?

thanks

ariadgr
04-03-09, 00:57
...εχω και μια επιστολή τους που ειναι απαντηση τους προς τον EΦΕΤ...

ΕΦΕΤ όπως Ενιαίος Φορέας Ελέγχου Τροφίμων; :hmm:

DSLaManiaC
04-03-09, 01:10
σε ευχαριστώ για την απάντηση, ειναι όμως τεκμηριωμένο να τους αγνοήσω? το λές γνωρίζοντας?

thanks

Λαμβάνεις υπηρεσίες?

cos_dr
04-03-09, 10:36
Εννοουσα την ΕΕΤΤ , απο κεκτημενη ταχυτητα , μου ηρθε το Εθνικος Φορεας Ελέγχου Τηλεπικοινωνιών, στο μυαλο, η επιστολη ειναι υπαρκτή , καθως και οι απαντήσεις που μάλιστα μου ηρθαν κοινοποιημένες πριν 2 μήνες απο την ιδια την teledome ως απάντηση

Υπηρεσίες δεν λαμβάνω , μονο λογαριασμους λαμβανω, και θα περιμένω και αυτό τον μηνα

Λογικά δεν θα υφίσταται λογιστήριο τους πλέον και θα μου ηρθε ταχυδρομημένος ο λογαριασμός ελάχιστα πριν κυρηχθει ή επίσημη πτωχευση

Επισης ειχα κάνει παλιότερα το long term test και ανεφερα βημα βημα τα παλαιότερα μου προβλήματα με αυτούς εδω στο φόρουμ του adsl, κατι που με βοήθησε τοτε αρκετα (δεν βρισκω τα topic γιατι η θεματικη ενότητα teledome εχει διαγραφει για ευνόητους φυσικα λόγους, δεν ξέρω αν έχει μεταφερθεί σε άλλο σημειο).

Ακόμα, εστω και αν εχει διαγραφεί η θεματική ενότητα, θα ήθελα οι δημοσιεύσεις να εχουν διατηρηθεί, γιατι για εμάς που ειμασταν συνδρομητές τους και πάθαμε τα μυρια όσα σημαίνοιυν κάτι

, χωρις να έχουμε καμια ουσιαστική προστασίο, γιατι το κρατος επρεπε να εχει φροντίσει να μας προστατευει απο εταιρείες χωρίς μέλλον , γι αυτο πληρώνουμε τις εισφορές μας, γιατι με την ιδια λογικη, ανοιγουν όλοι ενα μαγαζακι, και πρεπει να λέμε και ευχαριστώ σε όσους δουλευουν σωστά εδω στην ελλάδα, δηλαδή να λέμε ευχαριστώ και να αναγνωρίζουμε το αυτονόητο, π.χ. συγχαρητήρια στην ΧΧΧΧ γιατι δουλεύει, συγχαρητήρια στον αστυνομικό που επιασε τον κλέφτη και συγχαρητήρια στον πολιτικό που πάει στην βουλη και κάθεται στο έδρανο.

Εχουμε καταντήσει να βρισκουμε το δικιο μας στα φόρουμ,

Ευχαριστω για τις απαντήσεις παντως, και συγνώμη για το λαθος μου στα αρτι κόλ εξα.:respekt:

DSLaManiaC
04-03-09, 11:37
Αν δε λαμβάνεις υπηρεσίες δε πληρώνεις τίποτα. Απλό δεν είναι? :)
Απλά αγνόησε τους λογαριασμούς.

Και στο λέω επειδή έτσι είναι. Όχι επειδή μου κατέβηκε εμένα. :)

cos_dr
04-03-09, 13:28
εντάξει , θα το κάνω, δεν θα πάρουν μια γιατι δεν αξίζουν και μια.

εξ άλλου , ΕΦΕΤ, ΕΕΤΤ, ΣΔΟΕ, το ιδιο ειναι, το ίδιο αποτέλεσμα εχουν τουλάχιστον, δηλαδή ειναι διακοσμητικοί.

Κριμα για τους υπαλλήλους της Teledome, θα μεινανε στο δρόμο με την νέα χρονιά.

και μπορεί και να μην τους αποζημιώσανε.

Την κατάρα μου να έχει αυτός που την εφτιαξε,

noname85
04-03-09, 21:58
τα ιδια με την altec, σαν εταιριες φαντασματα, σε αυτους που χρωστανε τα εδωσαν??

cas
04-03-09, 23:54
Ρίξε μιά ματιά εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=268104

Στείλε e-mail στην ΕΕΤΤ και στην ΓΓΚ. Μπορείς να μιλήσεις και με τον συνήγορο του καταναλωτή.
Η ΕΕΤΤ μου έδωσε αριθμό πρωτοκόλλου από το τηλέφωνο και η ΓΓΚ μου τον έστειλε ταχυδρομικά.
Θα είσαι πλήρως καλυμμένος ώς πρός τις αδικαιολόγητες χρεώσεις.
Τώρα, γιά την αποδέσμευση, δεν γνωρίζω τι γίνεται.

ariadgr
05-03-09, 01:34
Ακόμα, εστω και αν εχει διαγραφεί η θεματική ενότητα, θα ήθελα οι δημοσιεύσεις να εχουν διατηρηθεί, γιατι για εμάς που ειμασταν συνδρομητές τους και πάθαμε τα μυρια όσα σημαίνοιυν κάτι

Τα θέματα από το section της Teledome έχουν μεταφερθεί στο section "ADSL και Broadband Γενικά"

@ ADSLgr.com All rights reserved.