PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος στη HOL και απορίες



asa2
04-03-09, 15:24
Εδώ και μια βδομάδα έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μου στη HOL (DP lite)
Μπορώ να πώ ότι είμαι ευχαριστημένος αλλά έχω μερικά "μικροπροβλήματα".
1)Γιατί όταν κατεβάζω ένα αρχείο κατεβαίνει με πολύ μικρότερη ταχύτητα σε σχέση με έναν download manager; (ενοείται το ίδιο αρχείο την ίδια στιγμή)
2)Δεν έχω αναγνώριση κλήσης (POTS) σε καμμιά μπριζα
3)Δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο μέσω router. Το πάλεψα με τις ρυθμήσεις αλλά δεν κατάφερα πολλα. Κάνει τουτ-τουτ αλλά όχι κλήσεις. Σίγουρα δεν δουλεύει με τις εργοστασιακές ρυθμήσεις. Είναι βλάβη η καμμιά χαζομάρα δική μου;


Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη

christoforos79
04-03-09, 16:52
3)Δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο μέσω router. Το πάλεψα με τις ρυθμήσεις αλλά δεν κατάφερα πολλα. Κάνει τουτ-τουτ αλλά όχι κλήσεις. Σίγουρα δεν δουλεύει με τις εργοστασιακές ρυθμήσεις. Είναι βλάβη η καμμιά χαζομάρα δική μου;


Αν έχεις pots, δεν συνδέονται τα τηλέφωνα στο router

xen ten kate
01-04-09, 15:11
παιδια καλησπέρα είμαι νέος συνδρομητης της hol με netfaster το τηλ το εχω συνδεση με ρουτερ εχει σημα το τηλ αλλα δεν κανει κλησεις ...εντομεταξυ ήρθε τεχνικος εχθες κ είδε το κουτί του τηλ ...κ λεει εχω προβλημα στη ταση...(Μπερδευετε λεει το σημα με αλλη γραμμη ή υψηλη ταση κ θα στειλη σημα στον οτε για διώρθωση) ενεργοποιησει δεν νομιζω να εγινε... κ περιμενω...το λαμπακι του ρουτερ adsl αναβοσβηνει πολυ αργα (καθυστερη υπερβολικα) δεν είπα οτι ειναι κ καινούργια τηλεφωνική σύνδεση (οχι φορητότητα)τι λετε εσεις ? θα περιμένω πολύ? ποτε θα έχω τηλ κ internet?

aa144
01-04-09, 15:27
Εισερχόμενες κλήσεις έχεις;

xen ten kate
01-04-09, 15:32
αφου δεν εχω εξερχομενες κλησεις κ δεν μου εχουν δωσει αριθμο ακομα(δεν ξερω το νουμερο μου) θελω να μαθω ποσο θα περιμενω τον οτε να διορθώση την βλάβη...κατα τα λεγόμενα του τεχνικου ...κ ποτε η ενεργοποίησει της γραμμής πανω απο 1 ή 2 εβδομάδες?

iOLA0s_
01-04-09, 18:30
Και εγώ νέος συνδρομητής της HOL. Συνδέθηκα χθές στα 12Mbps και με τηλεφωνία χωρίς καθόλου θόρυβο. Σήμερα που γύρισα από τη δουλειά συγχρονίζομαι μέχρι 3,5Mbps και το τηλέφωνο έχει θόρυβο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό.

eso
01-04-09, 18:52
παιδια καλησπέρα είμαι νέος συνδρομητης της hol με netfaster το τηλ το εχω συνδεση με ρουτερ εχει σημα το τηλ αλλα δεν κανει κλησεις ...εντομεταξυ ήρθε τεχνικος εχθες κ είδε το κουτί του τηλ ...κ λεει εχω προβλημα στη ταση...(Μπερδευετε λεει το σημα με αλλη γραμμη ή υψηλη ταση κ θα στειλη σημα στον οτε για διώρθωση) ενεργοποιησει δεν νομιζω να εγινε... κ περιμενω...το λαμπακι του ρουτερ adsl αναβοσβηνει πολυ αργα (καθυστερη υπερβολικα) δεν είπα οτι ειναι κ καινούργια τηλεφωνική σύνδεση (οχι φορητότητα)τι λετε εσεις ? θα περιμένω πολύ? ποτε θα έχω τηλ κ internet?


αφού αναβοσβήνει το λαμπάκι adsl του router τότε δεν έχεις ακόμα ιντερνέτ περίμενε μέχρι να είναι το adsl λαμπάκι σταθερά αναμμένο στο Netfaster, όσο για το τηλέφωνο πρέπει να το έχεις απευθείας στη πρίζα του τηλεφώνου και όχι στο Router.

........Auto merged post: eso πρόσθεσε 10 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και εγώ νέος συνδρομητής της HOL. Συνδέθηκα χθές στα 12Mbps και με τηλεφωνία χωρίς καθόλου θόρυβο. Σήμερα που γύρισα από τη δουλειά συγχρονίζομαι μέχρι 3,5Mbps και το τηλέφωνο έχει θόρυβο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό.

Πόσταρε εδω τα χαρακτηριστικά τις γραμμής σου για να δούμε τι ακριβός πρόβλημα έχεις

iOLA0s_
01-04-09, 19:08
τα στατς μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.